Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Milyen házat építsek?
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-29, 16:12   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-29
Hely: Hódmezővásárhely
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
corr Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Könnyűszerkezetes épületek

Én még új vagyok ezen a fórumon, de már régóta olvasgatom a hozzászólásokat, nagyon sok ötletet merítettem már a leírtakból.
Most én is szeretnék kérdezni/kérni.
Van egy 46 m2-es téglaépület, amir szeretnék felhúzni egy 35 m2-es faszerkezetes emeletet, eddig kismillió cikket elolvastam, azt hittem hogy hellyel-közzel képben vagyok a dologgal, de most elkezdtem rajzolni a tervet és rájöttem, ez kicsit bonyolultabb lesz, mint gondoltam.
Egy 10mx4,5m es épületre raknám rá, 7,9mx4,5m-es szerkezetet.
Ha valaki lenne kedves ennek a fajta épülettípusnak a technológiáját bővebben leírni, mint ahogy az interneten fellelhető, nagyon megköszönném (mint pl.:falszerkezet, padlózat, födém).
Tudom, hogy ez eléggé bonyolult kérés, de két kisgyermekem várja, hogy ezt a dolgot megoldjam.
Előre is köszönöm!
corr nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-29, 16:49   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

A hozzászólásod alapján sajnos azt kell mondjam, hogy még bonyolultabb lesz, mint feltételezed. A könnyűszerkezetes technológiáról egy könyvet simán meg lehetne tölteni, fal-, födém-, tető rétegrendet pedig a neten is találhatsz. Néhány gyártó a honalapjára felteszi.
Én távolabb kezdeném. A leírt munka építési engedély köteles. Ehhez az építész tervezőn kívül szükséges a meglévő szerkezetek szakértői, és faanyagvédelmi vizsgálata. A tervezésnél a helyi építési szabályzathoz is igazodni kell, ami nem biztos, hogy lehetővé teszi a teljes emelet ráépítését (az építmény magasság mindenhol korlátozott) Az eddig leírtak már több ponton hozhatnak olyan eredményt ami alapján nem lehet egyszerű könnyűszerkezetes épületként kezelni azt, amit "ráteszünk".
Ezeken túlmenően a legtöbb hatóság már az építés felügyelet álláspontjához igazodva a könnyűszerkezetes épületet csak ÉME minősített rendszerből engedélyezi, ami annyit jelent, hogy nem egy ácsot kell keresni, hanem könnyűszerkezet gyártó vállalkozót, akinek minősített rendszere van. Innen kezdve pedig az lesz a kérdés, hogy az adott konkrét szerkezeti rendszert hogy lehet alkalmazni a meglévő épület adottságaihoz igazítva.
Mellesleg a közelmúltban volt egy hasonló tervezésünk, és ott az volt a tapasztalat, hogy a gyártók a ráépítési munkákat sokkal drágábban vállalják, mint az építtető az alap árak alapján feltételezte.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
corr (2012-04-29)
Régi 2012-04-29, 18:12   #13 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Corr,

"hagyományos" tetőtér beépítés szóba sem jöhet? :
- tető bontása
- födém ellenőrzése, erősítése (gondolom ez megvan nálad)
- lépcső tervezése / beépítése
- parapetfal építés, kb 1-1,5 m magasan)
- tetőszerkezet visszaépítés (amit lehet átmentesz, pl. cserepek)
- tetőtér beépítés, gipszkartonozás stb.

Persze sok mindent kihagytam, de nem tudom hogy miért is a fán gondolkozol. Te építetted a házat? Ismered a ház alapjait ? Elbírja az alap a ráépítést?

Istvánnak meg abban teljesen igaza van, mielőtt komolyan tervezel tudd meg hogy építhetsz-e rá és ha igen milyen feltételei vannak ennek: helyi építésügyi hatóság a polgármesteri hivatalban.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-29, 18:53   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-29
Hely: Hódmezővásárhely
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
corr Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Tetőteret nem lehet, mert lapostetős, már statikus nézte, csak annyi kell, hogy vasbeton pillért kell beépíteni és elvileg a téglát is elbírja, ennek ellenére én mégis fát szeretnék, ami persze könnyebb, gond nem lehet belőle, felfelé is lehet építeni. A téglát elvetettem, mert helyi viszonylatban kicsivel drágább mint a könnyűszerkezet, viszont azt már nem merném rárakatni jó szívvel, szóval alaperősítés kellene.
Szóval a koszorútól felfelé minden új lenne, ezért is kérdeztem, hogy hol ,kitől lehetne bővebb felvilágosítást kapni erről. Persze kérdeztem egy -két kivitelezőt, aztán meg naponta hívogattak, hogy akkor mikor kezdjünk neki.
Először körbenézegetek, számolgatok, majd ahhoz képest választomki, hogy ki csinálja meg.
corr nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-29, 20:16   #15 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Azt javaslom, hogy a környéketeken keress egy kivitelezésben is jártas tervezőt, aki ismeri a helyi szabályozást, vagy a könnyűszerkezet gyártó tervezőjét, és kérj egy egyeztetési lehetőséget. Ha a helyi szabályzat nem engedi meg a teljes szintnyi magasítást, akkor valami érdekeset kell kitalálni szerkezetileg, hogy a térdfal magasítással ne legyenek állékonysági problémák.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-14, 23:51   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-02-14
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
hehahi20 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Érdeklődnék, hogy érdemes-e egy 13 éves könnyűszerkezetes egyszintes családi házat megvenni? Padlófűtés+ Gázfűtés,+cserépkályha, 110 nm2, 1000nm2 telek.17,2 M.

Köszönöm!
hehahi20 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-15, 07:51   #17 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Szerinted érdemes megvenni egy piros autót, ami 5 éves?

Kb. ezzel egyenértékű a kérdésed.

Maga az ár, telekkel együtt barátságosnak tűnik, de nyilván nem mindegy, hogy ki csinálta, hogyan és milyen állapotban van a ház, nyilván.

Nekem az is furcsa, hogy minek 3 (különböző) féle fűtési mód egy ilyen házba.

Üdv.: Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-15, 08:03   #18 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Idézet:
djarni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerinted érdemes megvenni egy piros autót, ami 5 éves?

Kb. ezzel egyenértékű a kérdésed.

...
Én is valami hasonlót akartam írni, csak azt tenném hozzá, hogy az sem mindegy, hogy Budapest, vagy Alsóborzasztó
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-15, 08:29   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-12-21
Összes hozzászólás: 22
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 3 köszönetet 3 hozzászólással
dagadt Vannak jó hozzászólásaidagadt Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Kedves hehahi

Meg kéne tudni, hogy melyik cég építette, és, hogy milyen a falszerkezet. azok tudatában lehet mondani valamit.
dagadt nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-20, 09:24   #20 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Könnyűszerkezetes épületnél a váz megépítéséhez ugyebár 2 elterjedt mód van, a fa és a fém.

Itt felmerül bennem egy kérdés, de leginkább a fém kapcsán. Én mondjuk ezt választanám. De vajon milyen élettani és egyéb hatása lehet annak, ha egy fémhálóban élek? Olyanokra gondolok, mint például a földsugárzások, hartman sávok, feng shui, stb..

Van ilyen jellegű hatása annak, ha valaki ilyen épületben él?

Üdv.: Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
könnyűszerkezetes épület


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:04 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum