Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Megújuló energia (http://epitkezes.forum.hu/megujulo-energia/)
-   -   Hőszívattyú meglévő családi házhoz (http://epitkezes.forum.hu/megujulo-energia/651-hoszivattyu-meglevo-csaladi-hazhoz.html)

sbs 2012-01-04 16:29

Hőszívattyú meglévő családi házhoz
 
Ha már idekerült egy szakmabeli fórumozó, érdekelne, hogy egy meglévő családi ház esetnén nagyságrendileg milyen elemekkel és milyen kültséggel lehet számolni egy hőszivattyús rendszer telepítésénél.

A terep sík, 3 m-re homokos a talaj, 100m2-es családi házról van szó, jelenleg kombi cirkóval működő központi fűtéssel.

krisz1986 2012-01-04 19:02

re: Hőszívattyú meglévő családi házhoz
 
Szia! SBS! Most rám gondoltál? Mert abszolute nem vagyok képben. Ugylátszik hülyülök már én is.

sbs 2012-01-04 21:40

re: Hőszívattyú meglévő családi házhoz
 
Nem éppen rád, de ha tudsz válaszolhatsz. Nem most azonnal, de érdekel a dolog. Amúgy erre a bejegyzés indított a "hőszivattyú"-val kapcsolatos érdeklődésemre: http://epitkezes.forum.hu/epitkezess...tyu-vilag.html

ui: dehogy hülyülsz...a mai világban már semmi sem normális (1 USD = 240 Ft??) :-)))

krisz1986 2012-01-05 09:42

re: Hőszívattyú meglévő családi házhoz
 
Ja és tedd hozzá maholnap becsödölünk. és majd még kuszik feljebb is ez az ár.

krisz1986 2012-01-05 18:32

re: Hőszívattyú meglévő családi házhoz
 
A hőszivattyú kiválasztás anomáliái!
Körkép :: Hőszivattyú
Itt van egy kis segédlet. Hátha segít neked sbs!

stibi58 2012-01-09 09:29

re: Hőszívattyú meglévő családi házhoz
 
Tisztelt "sbs"
A leggyorsabban megtérülő és legegyszerűbben telepíthető hőszívattyú típus a levegő-víz hőszivattyú.
A 100 m2-es háznál, ideális esetben (hőszigetelés, fűtési mód és még néhány nem elhanyagolható körülmény) 10-12 kW-os hőszivattyúval és 250-300 literes puffertartállyal megoldható a fűtés és melegvíz ellátás (szükség esetén a hűtés is).
A várható ár beépítéssel együtt nettó 1,2-1,5 millió forint között várható.
üdv.

istvan62 2012-01-09 21:05

re: Hőszívattyú meglévő családi házhoz
 
Sziasztok!
Örültem, amikor sbs elindította ezt a témát, mert reméltem, hogy elfogulatlan információkat tudunk majd gyűjteni, de egyelőre nagy a csend. Mivel érdekel az ügy, egy kis kavicsot dobnék az állóvízbe. Építészként jön némi információ, de az érzéseim felemásak.
Arra számítottam, hogy a levegős hőszivattyú felvetődik mint olcsóbb változat, de nekem személy szerint fenntartásaim vannak ezzel szemben. Egyrészt egy változó hőmérsékletű közegből (levegő) vonjuk ki a hőenergiát, és akkor kell e legtöbb, amikor a hőmérséklete a legalacsonyabb. Másrészt tartok tőle, hogy a közvetlen környezetében (5-10 m?) a kifújt levegő hőmérséklete miatt megváltoztatja a mikroklímát. A téli -20°C esetén kit érdekel, ha -30°C-ot fúj? Viszont tél végén, a +10°C-ban kifújt 0°C-os, vagy nyáron klimatizálás esetén a +30°C-ban kifújt +40°C levegő már biztosan hat a környező növényzetre. (Valószínűleg nem korrekt számok, csak a hatásokat vizsgálnám) Kis hazánkban ha megnézzük egy családi ház elhelyezkedését a telken, körülötte nem túl sok szabad felület marad.
A mélyebbre lefúrt szondáknál hasonlótól nem tartok, viszont ott néhány évvel ezelőtt 2,5-3 milliós költséget hallottam.
Bármelyiket vesszük ekkora költségből néhány évig lehet fűteni, és megmarad az igény a hatalmas mennyiségű elektromos áramra. :( (Megfelelő mennyiségű talajvíz esetén valamivel csökken)
Ha napjaink irányzatának megfelelően az épület energia igényét csökkentjük, a kezdeti beruházás nem azonos arányban csökken.
Ezek alapján egyre inkább arra hajlok, hogy az épületet úgy kell kialakítani, hogy minimális legyen az energia igénye, és hozzá egy olcsón kivitelezhető fűtés, ami csak nagyon ritkán van használatban. (pl: passzívház évi 25 EFt gázszámlával a fűtéshez)
Szóval érdekelne a pártatlan szakemberek véleménye, győzzetek meg.

krisz1986 2012-01-10 10:15

re: Hőszívattyú meglévő családi házhoz
 
Jó én csak annyit tennék hozzá a témához,hogy sok kis öszetevő van ami szerintem befolyásolja. Az a legnagyobb probléma még szerintem,hogy a jó minöségü és hatásos berendezések telepítése javítása drága. A környezetvédelmi része elöbb utobb kiforja magát. De ha kiszámolnám az áramfogyasztást a höszivatyuval figyelembe venném a gázfogyasztást amit a fütésre és melegvizre használnék plusz a klimát nyáron és az egyéb járulékos költségeket lehet olcsoban kijövök a beruházásal. A környezetet pedig lehet joban szenyezük most. Lehet jobban járunk mert ha jól értelmeztem. De ha nem akkor nyugodtan cáfoljatok.

istvan62 2012-01-10 10:55

re: Hőszívattyú meglévő családi házhoz
 
Egyetértek azzal, hogy a környezet terhelését kell csökkenteni, de az a véleményem, hogy nem úgy, hogy más módon terheljük, hanem az össz energia igényt csökkentjük nagyságrendekkel.

krisz1986 2012-01-10 11:56

re: Hőszívattyú meglévő családi házhoz
 
Itt a lakás álapota is sokat számít ahogy kiszüröm mondataidból. Akkor ezek szerint az a pénz amit a höszivatyura költeni legalább megduplázodik. Mert mielött egy ilyen beruházásba belekezd rendbe kell hoznia dolgokat és korszerüsíteni. A szigetelést nyilázárokat stb.


A pontos idő 07:43 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum