Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Megújuló energia
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-08, 15:56   #1 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-06
Összes hozzászólás: 23
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
TakácsG Vannak jó hozzászólásaiTakácsG Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás Bramac napkollektor

Érdeklődnék van e valaki aki ilyet épített a tetőbe. Erősen gondolkodom a lehetőségen, de hát nem olcsó igy 2x is meggondolnám. Tudom hogy hosszútávon megéri, de milyen az a hosszútáv?
TakácsG nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-09, 11:32   #2 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-04
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 32
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Rudi Vannak jó hozzászólásaiRudi Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Bramac napkollektor

5-10 év. Attól függ mennyi meleg vizet használtok. Szerintem megéri. Mi nemrég vettünk napkollektort.
Rudi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-17, 21:54   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-17
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
hatika Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Bramac napkollektor

Sziasztok!

Szerintem minden esetben napelembe éri meg beruházni. Hosszadalmasabb folyamat, mint egy kollektor beépítése (pályázat miatt) de gyorsabban megtérül és nem dolgozik feleslegesen a rendszer.
hatika nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-17, 23:27   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Bramac napkollektor

Arra gondolsz, hogy nem a tetőrendszerbe épített verzió az előnyösebb (Bramacnál tudom van ilyen) hanem ha kész a tető különálló kollektort szereljünk fel? Amúgy ezt a prosit nézegetve jutott az eszembe az egész: http://epitoanyagok.info/prospektus-...solar-napteto/
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-18, 08:44   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-17
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
hatika Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Bramac napkollektor

Hajjajj

Fogalomzavar van Napelem és napkollektor nem ugyanaz. Napelem elektromos energia, napkollektor vízmelegítés. A napelemet is lehet cserép helyett tenni. Ha a megtérülési idő az elsődleges szempont, akkor nem kérdés, hogy napelemet kell választani.
hatika nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-05-18)
Régi 2010-06-11, 10:42   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-06-07
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Feri Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Bramac napkollektor

Nemrég olvastam egy cikket a napelemes cserépről, ami méghozzá magyar találmány.
Állítólag sokkal esztétikusabb.
Hát mi magyarok nagyon találékonyak vagyunk, az építkezési anyagokat illetően az utóbbi időben, mert ugye ott van a pixelbeton(üvegbeton) is, csak ámulok-bámulok miket találnak ki. Világsikerünk a napelemes cserép - Vállalkozói negyed
Feri nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-11, 14:47   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Bramac napkollektor

Ez a napelemes cserepet vagy fél éve hallottam és én is ámultam. Ráadás létezik napelemes festék is. Na azt, hogy hogyan termel energiát és hogyan tudja ezt mondjuk a hálózatba termelni, azt ne kérdezzétek. De azt tudom, hogy a vakolatban ilyen fekete szemcsék vannak. Nem tudom, hogy ez magyar találmány-e, de akkor olvastam, amikor a vállalkozói negyedben volt ez a cserép.

Ha jól hallottam, nem sok energiát tud termelni, kb. csak annyit, hogy a kinti világításunkat fedezze. De ha összeszámolom a kerti világítás árát, akkor akár több ezer Ft is összejöhet évente.

Sokak szerint, főleg itt szabolcsban nagy flanc a környezetvédelem és a napelemes és napkollektoros ház. Szerintem nem. Leginkább spórolásnak tartom, én is gondolkodom a napelemen.

Napkollektort megoldottam itthon, csak paraszt módszerrel. A garázsunk teteje lemez, kb. 100-110 m2 és oda-vissza a lemez hornyaiban fekete slagot vezettem két rétegben, egyszer hosszában, majd erre rá keresztben. Ehhez még egy nagy 1000 iteres üzemanyagtároló is párosult, amit szintén feketére festettem. Kivéve két ponton, hogy lássam a vízszintet.

Na szóval ennek a meleg víznek, amit a nap felmelegít, kinti zuhanyzáskos és a medence melegítésére használom. A rendszer egyszerűen két szivattyúval megy. Ez is csak kényelmi szempontból és hogy a tartályba bele menjen a meleg víz. Ha éjszakára pedig azt akarom, hogy jó meleg maradjon benne a víz, akkor megvan a következő megoldásom, de azt még meg kell valósítanom...

Arra gondoltam, hogy xps lapokat két rétegben egymással kötésben a medence területével megegyezően megcsinálom. És ezt valami normális textillel, vagy valami érdekes anyaggal burkolom. Na ez pedig mehet éjszakánként a medencére.

Jacuzzi-s cuccért nem adok pénzt inkább így megpróbálom megmaszekolni Most csak sima fólia van felette, de már ez is fog a hőn...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-17, 17:58   #8 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 59
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 7 köszönetet 7 hozzászólással
szita Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Bramac napkollektor

Csak annyit hogy a vékony napelemet már jó pár éve fejlesztették ki, szinte papír vékony és ragasztható. A hatásfoka ami miatt nem terjedt el sehol se szinte. Egy napelemes autónál láttam előrehaladt fejlesztést az energia tárolás területén. Sajnos linkekkel nem tudok szolgálni, csak érdekességként irtam le.
szita nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-17, 20:50   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Bramac napkollektor

Akkor bővítsük tovább a lehetőségeket: prospektus szinten hallottam olyan napelemről is, ami tetősík ablak üvegére van "szerelve", tehát ablak és napelem egyszerre. (talán ROTO volt?)
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:51 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum