Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Megújuló energia

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-07, 23:46   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Jó ha tudod! Energiatakarékos izzók

Végre eljutottam odáig, hogy 15 db izzót cseréltem le energiatakarékosra:

60W --> 13 W -ra
40W --> 11 W -ra

Az ok amiért idáig vártam, hogy nem igazán találtam olyan izzót ami a philips égők foglalatába (E14) belemenne, most viszont már forgalomba kerültek ilyenek is elérhető áron. (31mm-es legszélesebb átmérő az E14 foglalat felett)

A probléma ugy az hogy a philips égők jóval karcsúbbak, ezzel szemben az energiatakarékos izzóknak (fénycsövek) van egy kisebb házuk a tövüknél, ami az elektronikát tartalmazza.

Egy hónap múlva beszámolok róla, hogy ez TÉNYLEGESEN mit jelentett a villanyszámlában.

Amúgy nem tudom kinek hány égő van a lakásában, de magam is meglepődtem, nálunk 35 db izzó (lámpafoglalat van), ebből egyenlőre 19 db energiatakarékos, a többi olyan, hogy elég speciális égő kéne bele, amik jelenleg még több 1000 Ft-ok, igy - szerintem - nem éri meg lecserélni.

Hogy egy kis reklámot is csináljak, a mostani cserénél LANDLITE izzókat vettem 1000 Ft alatti áron. Ezek nagyon szépek is, spirál formájúak és kellemes 2700k fényt adnak: Landlite.hu hivatalos weboldal :: Főoldal

Közben az oldalukon találtam egy remek kis MEGTAKARÍTÁS KALKULÁTORT is....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-08, 17:35   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Energiatakarékos izzók

Én már korábban elkezdtem a cserét (apránként). A megtakarítást nem figyeltem, azt viszont sajnálom, hogy az utoljára beszerzett, szintén olcsó, izzó típusát nem jegyeztem meg, mert biztosan nem akarok még egyszer ilyet.
Arra már rájöttem, hogy ezeknek az energia takarékos izzóknak kell egy kis felfűtési idő, de ez az utolsó olyan, hogy felkapcsoláskor bele kell nézni a lámpába, hogy tényleg világít-e, és kb 5 perc mire normális fénye lesz
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-08, 21:45   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Energiatakarékos izzók

Sajnos sok "gagyi" energiatakarékos izzo van a piacon. Ha az emberek azt látják 400 FT-ért van leértékelve ilyen izzo, akkor azonnal bevásárolnak. Pedig ez nagy hiba is lehet ha nem tudják mit vesznek.
  1. Van A és B energiatakarékossági osztályba sorolt izzó. Ha B-s meg sem érdemes venni, mert akkor meg minek. A leggyengébb minőségű nevenincs termékekre ritkán van ráirva az oszályba sorolás.
  2. Általában 1000 Ft körül van az első normálisnak nevezhető izzó
  3. A felfűtési idő tényleg fontos. Főleg ha kintre tervezzük az égőcserét. Gondoljunk cxsak bele ha télen a minusz 10 fokban esti ki akarunk menni a kert végébe... mire visszaérünk sem melegszik be a lámpa ha silány a minősége.
LED lámpában még nincs tapasztalatom, de tervezem néhány 50W-os fényszóróizzó cseréjét ilyenre. Egyenlőre azt hallottam, hogy a jelenlegi normál LED izzók fényereje gyenge és várjuk meg az SMD LED izzók elterjedését.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-08, 23:15   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Energiatakarékos izzók

Az a röhej, hogy a kertben lassan 10 éve vannak ilyen izzóink, azok télen - nyáron normálisan működnek. A fent említett lomha csodák benn vannak a házban, és valahol 1000 Ft közelében volt az áruk.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-10, 14:06   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Energiatakarékos izzók

Én a ledest és az energiatakarékosat elég vakítónak tartom, szoknia kell a szemnek. Olyan helyiségekben használok ilyet, ahol sokat tartózkodom. Pl a gardróbban normál izzó, konyhában energiatakarékos philips.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-05-26, 21:48   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-05-26
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 1 hozzászólással
willi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Energiatakarékos izzók

Nem túl friss a legutóbbi hozzászólás.
Ami az energiatakarékos világítást illeti,a LED technológia a jövő.
Sok helyre telepítettünk már LED világítást és kijelenthetem,hogy életképes a dolog.Van olyan gépterem ahol az álmennyezetre led szalagot kértek.Brutál jól néz ki.Azóta is dicsérgetnek,hogy milyen jó lett

Jelenleg nálam gu10es 60ledes spottok vannak.A 30 darabból 2 elszállt 1 év alatt.Szerencsére még gari alatt.Egyébként maximálisan elégedett vagyok vele.
50W helyett 3,5W.Kb 40W-os halogénnek felel meg.

Ha valaki energiatakarékos cserén gondolkozik csak LED!
Ha már kompakt fénycsövei vannak nem érdemes lecserélni csak amikor kiégnek.

Ha valakit érdekel,szívesen segítek.
willi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-05-27, 13:35   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Energiatakarékos izzók

noh ez engem is foglalkoztat kedves sbs
landlite az előző munkahelyemen vettem sok az általad emlegetett spirál formát és nyugodtan kijenethetem hogy E14 es foglalatban és E27esben is beváltak, énis csak az A kategoriát ajánlom, bár ezt 1 szaki jobban alá tudná támasztani miért is
és mnég dicsérnem kell csak 1 volt hibás az ikeás E27es 3as csomagolású izzóknál, beváltak 9ből csak 1 volt ami kuka egyből ez jó arány és 11 watot fogyaszt kb 40 vatt fényerőségen dolgozik,
ami azt illeti pl kint van jelenleg a ház 2 sarkán mozgásérzékelős lámpa ezeken is gondolkoztam de totál felesleges sima 60as ment bele mert az az 1.5 perc alatt nem melegszik be hogy adjon anyi fényt + az energia takarékopsak nem komáják a sűrű le fel kapcsolgatást
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-05, 10:47   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-01
Összes hozzászólás: 17
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Yulya Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Energiatakarékos izzók

engem is érdekelne, vajon gazdaságosabb-e az energiatakarékos izzó.
szóval ha egy év alatt mutatkozott bármi eredmény (az ut. hozzászólás dátumát tekintve), akkor szívesen meghallgatnám
Yulya nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-05, 11:03   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Energiatakarékos izzók

Épp ma kaptam hírt egy cikkről a témával kapcsolatban. Érdekes dolgokat írnak.
http://nol.hu/kulfold/20110905-pislakolnak_a_csodaegok
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-05, 16:56   #10 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Energiatakarékos izzók

Mondom,. hogy én semmi komolyabban mérhetőt nem érzek a lassan 1 év alatt. Pedig azóta a TV is kevesebb energiát fogyaszt, a villanyszámla meg szép lassan kúszik fel.

Szerintem amit megspórolnánk, az olyan kevés, hogy kifizetjük az éves áremelkedéssel úgyis. Azaz ez is spórolás, de sajnos észre sem vehető.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
energiatakarékosság, fénycső, izzó, lámpa, világítás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:29 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum