Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Megújuló energia

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-08-05, 21:57   #11 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Napkollektor, napelem, hőszivattyú és szélgenerátor, avagy komplex rendszerek

A levegős hőszivattyúval kapcsolatban nekem két nagy bizonytalanságom van:
- a legnagyobb hidegben van a szükségünk a legtöbb fűtési energiára, és valószínűleg akkor kisebb a hatékonysága
- a képeken általában a kertben felállítva mutatják, és mivel az energiát a levegőből vonjuk ki, ez azt jelenti, hogy a kert egy részére folyamatos nyomatjuk a lehűtött levegőt, tehát a készülék környezetében megváltoztatjuk a mikroklímát. Nem biztos, hogy a kicsi kertekbe való.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-05, 22:56   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-04
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
VChris Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Napkollektor, napelem, hőszivattyú és szélgenerátor, avagy komplex rendszerek

Az első gondolatoddal egyetértek, a második kapcsán kicsit én szkeptikus vagyok, méghozzá azért, mert mivel télen fűtünk, szerintem nincs jelentősége a téli mikroklíma esetleges megváltoztatásának. Gondolj bele, télen is szokott lenni +5-6 fok, és -15-20 fok is. Ez egy 20-25 fokos hideg hőmérsékleti tartomány, amiben eleve mozog a hőmérséklet télen. Ha ehhez képest van egy kis környezeti hűtés a hőszivattyú által, szerintem az nem okoz gondot az ökoszisztémában, különösen télen, amikor a környezet egyébként is téli álmát alussza, mindenre fel van készülve
Persze ez csak az én naív gondolatmenetem.
VChris nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-05, 23:06   #13 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 67
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
harzol Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Napkollektor, napelem, hőszivattyú és szélgenerátor, avagy komplex rendszerek

Ha már ilyen dolgoknál tartunk: Minket a kertbe letett doboz azért is zavart volna, mert folyamatosan keringteti a levegőt és hangja is van. Magyarul több szempontból is zavaró.
harzol nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-05, 23:25   #14 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Napkollektor, napelem, hőszivattyú és szélgenerátor, avagy komplex rendszerek

Idézet:
VChris eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... mert mivel télen fűtünk, szerintem nincs jelentősége a téli mikroklíma esetleges megváltoztatásának...
Nekem sem a tél a gondom, hanem a tavaszi, őszi átmeneti időszakok, amikor szintén fűtünk. Érzésem szerint a közvetlen környezetében megnyújtja telet. Ráadásul mintha azt olvastam volna, hogy nyáron "megfordítják" a működését, és így tudja hűteni a belsőt, ebben az esetben pedig a legnagyobb melegben csinál még nagyobb forróságot.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-06, 00:13   #15 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Napkollektor, napelem, hőszivattyú és szélgenerátor, avagy komplex rendszerek

Én esküszöm a hőszivattyúra, mivel a föld hőjét nyeri ki. Sajnos a föld egyre melegebb, vagyis, ha a földben is hideg lesz, akkor már máshol is nagy a gáz.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-06, 12:38   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-04
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
VChris Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Napkollektor, napelem, hőszivattyú és szélgenerátor, avagy komplex rendszerek

Érdekes gondolat ez a környezeti mikroklíma megváltoztatás, jobban belegondolok, tényleg lehet benne valami. De ezt szerintem tényleg csak a gyakorlati tapasztalat fényében lehet megmondani, hogy mennyit jelent.

Napelemes áramtermelésről van valakinek gyakorlati tapasztalata? Arra is kíváncsi lennék.
VChris nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-10, 08:06   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
ariel Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Napkollektor, napelem, hőszivattyú és szélgenerátor, avagy komplex rendszerek

Sziasztok, köszönöm az elismerő szavakat a kedves Fórumtagoktól. Van egy egy mondatom az oldalamon - és sajnos ebben van a lényeg.

"Az alternatív energiák népszerűsítésének, kerékkötője maga az energia lobbi, a többnyire külföldi kézben lévő energia szektor, akiknek elsődleges célja saját profitjuk folyamatos növelése, nem pedig hazánk környezetének védelme és energiaszektorunk korszerűsítése."

Ez nem túl jó,a jövőre nézve.
ariel nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-10, 09:53   #18 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Napkollektor, napelem, hőszivattyú és szélgenerátor, avagy komplex rendszerek

Én egy hónapja vittem a barátnőmet kresszből vizsgázni és ott kint egy hasonlóan várakozó sráccal kezdtem el beszélgetni. Ő a MOL-nak dolgozik és fúrásokkal foglalkozik. Ő azt mondta, hogy itt minden magánkézben van és ami esetleg külföldi tulajdonú, az is végül egy magyar cég tulajdonában van. Sajnos ezeket tudjuk a gyakorlatból, de elég szörnyű, hogy a mi energiaforrásainkból magánembereket nyernek hasznot, nem pedig maga az ország...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-10, 11:30   #19 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 67
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
harzol Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Napkollektor, napelem, hőszivattyú és szélgenerátor, avagy komplex rendszerek

Nekem van MOL részvényem néhány. Akkor én most nyerészkedem az országon?

Szerintem ezen kár mérgelődni. El kell fogadni, hogy a mai világban mindent a piacgazdaság befolyásol. Még mindig jobb ez így, mint ha valami pazarló és bürokratikus állami vállalat monopóliuma lenne az egész energiaágazat és hónapokat kellene várni egy hiba javítására, vagy sorba állni a benzinkúton...

Szerintem aki építkezik az tudja, hogy mennyit számít, ha az ember függetleníteni tudja másoktól.
Mennyivel jobb egy különálló ház, mint egy lakás. Rögtön kevésbé zavar a szomszéd, nem áztat el, nem dübörög...
Mennyivel jobb egy különálló fűtési rendszer, mint a központi fűtés...
Mennyivel jobb a szolgáltatóktól való függetlenedés (pl. gáz fűtés helyett hőszivattyú), mint az Ukrán gázcsapok elzárásától, vagy az áremelésektől való félelem.

Az állam szerepe még mindig megvan a ki nem kerülhető szolgáltatókkal kapcsolatban. Szabályozhatja őket, elősegítheti a piaci verseny kialakulását, ezáltal új piaci szereplők és kedvezőbb árak megjelenését elősegítve...
harzol nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-10, 11:57   #20 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Napkollektor, napelem, hőszivattyú és szélgenerátor, avagy komplex rendszerek

Persze ez így igaz és igazat adok neked, de sztem elég durva, hogy pl a mi kisvárosunkban is csak azért mennek a városfejlesztési tervek, mert a képviselőnek tüzépe van. Tudod itt ebben a városban olyan termálvíz van, amellyel k jó távfűtést lehetne csinálni. Nem értem, hogy miért nem lehetne kihasználni az adottságainkat.

És mehetünk tényleg az apró dolgok felé is. A környékünkön jó fesztiválokat, vagy olyan apró dolgokat lehetne kitalálni, amivel a turizmust fel lehetne lendíteni. Másrészt pedig ezzel a polgároknak pénzt teremteni. Egyszerűen én mindig azt mondom, hogy abból építkezzünk amink van vagyis használjuk ki a természet adta energiaforrásokat és ne valahonnan az ukránoktól várjuk a gázt...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hőszivattyú, napelem, napkollektor, szélgenerátor

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:01 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum