Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Medence készítés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-01, 21:54   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás A viztisztítás fortélyai

hamár medence itt belekérdezek, voltam szakinál (vagyis faterom) kiderült hogy nem agyag, és nem iszap van a kis felfujható medencénk alján hanem vas! az a barna izé vas, és ugye gyönyörűen leülepedik, azonban ha belemászok felkavarom és olyan ocsmány lesz a színe hogy még 1 természetes viz is szebb és tisztább mint ez igy

vettem már 10ezres szüröt bele, ami nem vált be keresztűl löki rajta, tekertem rá rongyot, filcet, valami megtapadt rajta de elég sok visszamegy és ugye a szivattyú miatt felkavarodik, apukám készített 1 homokszűröt, egyedül ez lehet a megoldás, nem rossz de sajna ez se tuti....

van valakinek valami tpje hogyan tudom kiszedni a medencéből a vasat?
és a leg lényegesebbet nem is mondtam, hogy ugye ez furt kútról van töltve emiatt van a macera, mindegy a lényeg hogy hálózati vízről a drága víz számla miatt nemszeretném

lehet erre mondják hogy ezt igy kell szeretni
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 23:44   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás A viztisztítás fortélyai

Mik a kerti medencék viztisztításának fortélyai? Vagy csak egyszerűen vegyük meg a mindenhol kapható víztisztító tablettákat és kész? Szerintem ez is egy tudomány és a TESCO-ban találomra megvásárolt cucukkal nem megyünk sokra. Nincs igazam?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 20:09   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

sbs cáfolnom kell hogy a tesco-s nem tuti, mert amit a tescoban adnak azt kapod meg a metroban és az obiban is
és teljesen tuti, persze ezekben is van drágább olcsobb de az a helyzet hogy keresem a hasonlatot és ha belegondolunk hogy valami nagyon gagyit sóznak ránk akkor a tesco jut eszünkbe, és lehet joggal,de most medencéről van szó, tehát ebben emberek fognak tartozkodni, és ha nagyon gagyi cuccot soznak ránk abból egészségügyileg nagyon nagy gáz lehet ami megindít 1 lavinát, vagyis nemhiszem hogy rizikóznának ilyennel a cégek,

biztos amit az uszodákban használnak komolyabbak és drágábbak, de 1 saját kerti medencét ne is hasonlítsunk 1 "tömeg" uszodához, hisz oda evidens hogy komolyabb fertőtlenitő, algátlanitó, ph szabályozó és tisztító szerek kellenek! szóval teljesen jó a tescos, elárulom az sem olcsó
nekem ez a véleményem
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 20:11   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

az én esetemben a vasat kellene kiszedni és ezt csak homokszűrővel lehet, de emaitt nemruházok be homokszűröre, akkor inkább feltöltöm hálózati vizzel és olcsobban jövök ki mintha homokszűrőt vettem volna de marad a kicsit zavaros de egészségre átalmatlan fúrt kúti víz
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 11:10   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szóval teljesen jó a tescos, elárulom az sem olcsó
nekem ez a véleményem
Köszönöm a helyreigazítást, egyetértek, talán rosszul fogalmaztam és TESCO gazdaságost kellet volna irnom....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 14:17   #6 (permalink)
Új tag
 
Kiskertesz avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-05
Hely: Hajdúsámson
Összes hozzászólás: 21
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
Kiskertesz Vannak jó hozzászólásaiKiskertesz Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

Sziasztok!

Megkérdeztem egy Cerex-es ( uszodatechnikai cég ) havert hogy lehet -e helyesíteni a csapvizet medence féltöltésre, de nagyon nemleges volt a válasza. Viszont a kuti vizet lehet hordalék mentessé tenni pár száz-ezerből, a víz ásvány és nyomelem tartalmát ( amire szerintem sokkal nagyobb szükségünk van mint gondolnánk ) viszont csak vegyi úton lehet eltávolítani.
Hát ennyit sikerült kideríteni.
Kiskertesz nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-10, 17:21   #7 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

Nohát, 2 hete feltöltöttem a szinte ma már "mindenkinekakertjébenilyenvan" 3 m átmérőjű puhafalú körmedencét.

1 nap vidám fürdőzés után (aznap) 2 és fél hét szünet volt az időjárás miatt. Tegnap akartunk benne fördeni, de nem volt kedvem:

1. mocskosul bealgásodott, ami nem is zavarna
2. tele lett szúnyoglárvával: ez már zavar
3. az alja tele van apró piros kis kukacokkal: ez már nagyon is zavar.

Mivel ez egy ÓCSÓ megence volt a vizforgatója is szinte nevetséges, bár megmozgatja a vizet. Némi szerencsém, hogy az előző ház medencéjéből rám maradt egy komolyabb uszodatechnikai vizforgató, ami a tetejét is fölözi a viznek, nagyméretű szűrője van (vagy 25 cm magas), stb.

Az izgalmas az volt hogyan tudom ezt beüzemelni, de szerencsére kertes háznál van minden ugy (faanyag, szög, kalapács, stb) igy összeütöttem neki egy állványt.

Ez volt eddig a körítés....

Naszöval, megfogadva Hyper meglátását, ma bevásároltam és vettem algaölőt, meg klór tablettát.

Kérdés, vajon mennyi idő alatt lesz tiszta vizem????
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-11, 12:46   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

hát lehet itt az okosok fejével gondolkozni és száémolgatni, meg ph, meg minden apró fontos dolog hogy megtudjuk mondani hogy menyi idő múlva tisztul le
noh mi klórmentes tabit vettünk hogy a bőrünket nehogy kimarja.. ez drágább de ugyanaz a szerepe fertőtlenít.. az algaölö egész gyorsan hat ha minden héten beleöntöd az előirt kis 200-100ml menyiséget szerintem olyan maximum 2 hét alatt lekellene tisztulnia, azonban a kukacok meg a füty fürütyök miatt én az egészet leengedtem volna és újra töltöttem volna új tiszta víz tabi bele és hajrá
amugy én most fogok majd bele menni de nagyon vasas szemmel látható sajnos
sok sikert sbs, a kukacokat meg minden mást ne a szűrőre bízz hanem 1 kis hálóval szedegesd ki én mindig igy szoktam!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-11, 23:11   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

Jelentem, tiszta a víz.... azaz fürdésre alkalmas:
klór sokk (1 tabletta) + alga sokk(kb 100 ml) + 1 nap keringtetés + fél nap kéziszűrés.

Nem akartam leengedni.... olyan lassan telt meg :-)

Ugyan még nem átlátszó, de már élőlény nincs benne...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-13, 23:30   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

szuper
gratulálok, ezt az Sokk névre keresztelt dolgot hol szerezted be éy menyibe került?
+klór mentes tabija van ennek a terméknek?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
medence, viztisztítás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 05:47 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum