Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Medence készítés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-03-09, 13:20   #11 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

Szerintem sokan sajnálják a pénzt egy megfelelő homokszűrő beépítésére, vagy befüggesztésére. A medencegépészeten belül megannyi tényezőre oda kell figyelni, ha hosszú távon költséget akarunk megtakarítani, és közben kényelmes körülmények között élvezhessük a tiszta medencevízet. A medence karbantartása pedig egy igen fontos dolog, sokan erről megfeledkeznek. Egy autót is szervízelni kell, ha sokáig hibamentesen akarjuk használni, nincs ez másképp a medencével sem.

Fentebb belinkeltem egyébként egy oldalt, ahol homokszűrők között keresgélhetünk.

Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-28, 14:23   #12 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

No akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba!
Ha hálózati vízről beszélünk, akkor a szolgáltató kötelessége a víz minőség biztosítása!
Nézzük a kutakat:Ásott vagy fúrt? A kút elkészülte után a vízmintát be kell vizsgáltatni,az eredmény után szembesülsz a való világgal. TÚL MAGAS :a nitrát.vas,mangán,nitrit.keménység,cián, ph,fekália tartalom.A keménységet(vízkő)vízlágyítóval kezelhető kb 100-130ft.A vas és mangán eltávolítása más tészta kb:170000ft-tól lehetséges. és akkor még nincs vége.A homok egyszerűen eltávolítható egy hidrociklonnal és egy 100 mikronos szűrővel.De ez a vasat és mangánt soha sem tudja eltávolítani. Ez A SAJÁT TAPASZTALATOM:50M fúrt kút nagyon magas vas,mangán és PH érték.Megoldás vastalanító berendezés.Akciósan saját beszereléssel 183000Ft.A kút fúrása 50m 300000Ft.Szivattyú 95000Ft.TOTÁL:578000Ft
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-02, 12:51   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-02
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Anna Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: A viztisztítás fortélyai

Sziasztok!
Én ma töltöm a medencét és mivel már a nyár vége fele vagyunk így csak kútvízzel töltöm fel. Ha valaki tudja hogy hogy kezeljem, mik a legjobb megoldások a tisztán tartáshoz az légyszi írjon...
Soktól hallottam már hogy kútvízzel tölti fel és nekik semmi gondjuk vele... na én is ezt szeretném, természetesen foglalkozni akarok vele, de úgy hogy megérje és tiszta maradjon a víz.
Előre is köszi!
Szép napot mindenkinek!
Anna nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
medence, viztisztítás


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:25 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum