Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Medence készítés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-21, 20:40   #1 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás A medence és a napkollektor

Jól gondolom, hogy a nyári hónapokban a napkollektor fölös melegét kiválóan lehet alkalmazni a kerti medence vizének a fűtésére?
Vagy teljes fogalom, és képzavarban vagyok.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-21, 20:46   #2 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 59
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 7 köszönetet 7 hozzászólással
szita Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: A medence és a napkollektor

Nem , teljesen jól tudod, sőt ha sík kollektort raksz be az még akár télen is tud melegvizet előállítani, mert az a fényt alakítja át hővé.
szita nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Isutam (2010-05-21)
Régi 2010-05-22, 12:51   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: A medence és a napkollektor

De jó ötlet! Ez nekem tetszik! Az biztos, hogy meleg vizet fogsz tudni előállítani a medencédnek, amely szinte ingyen lesz neked! Azt nem tudtam, hogy a sík kollektor erre való! Olvashatnánk erről többet?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-22, 20:53   #4 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 59
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 7 köszönetet 7 hozzászólással
szita Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: A medence és a napkollektor

Illetve a vákum kollektor ami fényre műkődik, és fagyállóval télen is üzemel. Rugalmasabb a napra való ránézése, és beállítási szöge. Vákum miatt akár 95 c-os vizet is tud előállítani, és sokkal hatékonyabb mert rossz időben is jó hatásfokot ér el.
szita nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-08, 11:17   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-06-08
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
sajtos Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: A medence és a napkollektor

Aki egy kicsit kedvet érez a házi barkácsoláshoz, annak elmondom hogy mivel foglalatoskodok mostanság. Vettem a MÉH telepen 2 kidobott lapradiátort, lefújtam őket feketével, és reményeim szerint ők fogják szolgáltatni a meleg vizet amikor olyan az idő. Jelenleg félig van kész a termék, a két radiátor össze van kötve és így a belőlük kifolyó víz jó 60-70 fokos. Ezt tervezem bele tenni egy fa keretbe és üveg lapot eléjük és ha minden igaz akkor tavasszal meg nyáron nem is kell meleg vízre költeni.

Eddig cirka 400 forintot költöttem rá, a többi dolog kéznél volt (az üveg lesz drága)
sajtos nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-06, 16:16   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-04
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
VChris Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: A medence és a napkollektor

Medencefűtésre nem csak a napkollektor, de akár még hőszivattyú is alkalmas lehet.

Persze nyáron a legkézenfekvőbb a napkollektor, mert nyáron bővelkedünk napsütésben, és nincs is kellemesebb az ingyen termálvíznél

Napkollektor és hőszivattyú medence fűtésre
VChris nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-06, 16:59   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: A medence és a napkollektor

Idézet:
sajtos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Aki egy kicsit kedvet érez a házi barkácsoláshoz, annak elmondom hogy mivel foglalatoskodok mostanság. Vettem a MÉH telepen 2 kidobott lapradiátort, lefújtam őket feketével, és reményeim szerint ők fogják szolgáltatni a meleg vizet amikor olyan az idő. Jelenleg félig van kész a termék, a két radiátor össze van kötve és így a belőlük kifolyó víz jó 60-70 fokos. Ezt tervezem bele tenni egy fa keretbe és üveg lapot eléjük és ha minden igaz akkor tavasszal meg nyáron nem is kell meleg vízre költeni.

Eddig cirka 400 forintot költöttem rá, a többi dolog kéznél volt (az üveg lesz drága)
Az üveg m2-je olyan 3-4 ezer Ft, de vegyél véknyabbat, ha spórolni akarsz.

Én már valahova leírtam, hogy én hogy oldottam meg a melegvizet a medencébe. Van egy tartályam és az fekete. Feltettem a tetőre és még ezek mellett mivel a garázsban lindab tető van, így a rések között oda-vissza, majd ezen még egyszer keresztbe fekete vastag slagot húztam végig. Ezt megnyomtam vízzel, majd nap végén megkeringettem a szivattyúval a medencét. Ha melegebb vizet akarok, akkor elég csak a szivattyút bekapcsolni és a rendszer működik. Ebben pedig az a legjobb, hogy van egy gépháza a szivattyúnak és a vezetékeknek, így csak a falra van kivezetve egy kapcsoló. Felkapcsolom és minden erőlködés nélkül megy, ráadás nem is látszik az enyhe lejtés miatt a sok slag, csak a tartály...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-04, 12:13   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-27
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Gyömbér Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: A medence és a napkollektor

Idézet:
szita eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem , teljesen jól tudod, sőt ha sík kollektort raksz be az még akár télen is tud melegvizet előállítani, mert az a fényt alakítja át hővé.

Okosíts ki kérlek a sík kollektorral kapcsolatban. 145nm ház központi fűtését is meg lehet vele oldani? A lényeg, hogy legyen meleg vizem és fűtés télen.
Gyömbér nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-24, 18:37   #9 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: A medence és a napkollektor

Idézet:
Gyömbér eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Okosíts ki kérlek a sík kollektorral kapcsolatban. 145nm ház központi fűtését is meg lehet vele oldani? A lényeg, hogy legyen meleg vizem és fűtés télen.
Egy tévhitet gyorsan elosztlatnék, kollektorral fűteni nem lehet csak rettentő nagy felülettel, viszont , ahhoz kell neki hely, és akkor a nyári kánikulával nem számoltunk, hisz nyáron ennyi hővel , ill. teljesítménnyel mit kezd az ember, mert ha van egy jó nagy medence, akkor megoldható, de ahhoz azért egy komoly méretezés szükséges, ill. egy komoly gépész , aki ezt úgy összerakja , hogy az biztonságos és jó legyen

Házilag nem ajánlom a kiépítést , ekkora tételben.

Mi már telepítettünk több tucatot, de eléggé odafigyelős
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-27, 19:50   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: A medence és a napkollektor

Én nem is gondoltam, hogy lehet ekkora házat fűteni, meg meleg vízzel ellátni, csak napkollektorokkal! Vidra ez tényleg lehetséges lenne?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 12:11 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum