Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Közművek

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-16, 15:48   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Áramlopás vikendházban

Ma reggel hallgatom kedvenc rádióadómat (Rádió1) és hallom, hogy az egyik műsorvezető, kapott egy negyedmilliós (250.000.-) Ft-os számlát az ELMŰ-től, amire közölték vele hogy hiába nem ismeri el ki kell fizetni. Az egyik betelefonáló (szakmabeli) is csak annyit tett hozzá a végén, hogy "...akkor szivacs..."

Nos mit tehetünk ha ilyen történt?

1. Hibás a villanyóra, meg kell vizsgáltatni, leelleőrizni

2. Valamilyen zárlatos fogyasztó működve maradt és ez fogyasztotta az áramit, ezt is le tudjuk ellenőrízni.

Ha megbizonyosodtunk az első kettőről, dehát biztosak vagyunk abban hogy NEM MI fogyasztottuk el ennyi áramit, akkor valaki MÁS, azaz ÁRAMLOPÁS történt. Mivel a villanyóra mérési eredménye ezt jól mutatja az áramot a villanyóra UTÁNi szakaszból lopták el, nézzük meg van-e nyoma valamilyen behatolásnak. A legkisebb gyanu esetén is:

1. Azonnal forduljunk rendőrséghez és tegyük meg a feljelentést

2. Haladéktalanul értesítsük a feljelentés megtételéről az áramszolgáltatót és NE fizessük be a számlát, mivel akkor nem lesz egyszerű visszaperelni a pénzt a valódi tolvajtól, tehát ne MI fizessünk HELYETTE.

Nem vagyok jogász, de ha valamit nem jól látok, meghallgatom a véleményeteket.

ui: az áramszolgáltatónak olyan mérőautói vannak, amelyek képesek megállapítani a ház előtt elmenve, hogy történik-e benn fogyasztás, bár ilyen esetben nem tudom hogy kiküldenek-e ilyen autót "megfigyelni"
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-16, 16:39   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Áramlopás vikendházban

Hát az őszintét megmondom nem tudom, de elég komoly probléma az áramlopás. Én biztos, hogy nem fizetném be, ha jogtalanul kellene bármit is megtennem. Sajnos hasonlóan jártunk a Tigaz nevezetű gázszolgáltatóval, de itt ők voltak a cselesek...

A probléma az volt, hogy mi átváltottunk vegyestüzelésre, illetve kollektoros rendszer is segíti a fűtést. Vagyis a gázt már csak a bojlerhez és a főzéshez használjuk. A lényeg abban rejlik, hogy ezen költségeket is csökkenteni akartuk, ezért a gas.hu-hoz átakartunk menni. Lemondtuk a Tigaz-t és a Gas.hu hoz már küldtük is a szerződést stb... Köv hónapban kaptunk egy 100, majd ezt követően egy 140 és 160 ezr Ft-os számlát. Pontosan már nem tudom a számokat, de itt körül volt.

Ezt többen megcsinálták az utcában, vagyis váltani akartunk, de a szolgáltató ilyen magas számlákkal megpróbálta ezt meggátolni, mivel addig nem szünteti meg a szerződésünk, amíg ezt be nem fizessük. Sajnos végül az utcában senkinek nem sikerült az átállás, mivel a fogyasztóvédelem is nekik adott igazat. Majd a jövőévben fogunk átmenni, mivel addigra teljesen általánost számlát fogunk kihozni és max. csak a fogyasztást kell majd befizetni, nem pedig azt, amit ők felsaccolnak.

Amúgy ezt az áramlopásos témát nem tudom, hogy tud működni, egyáltalán az ellenőrzés is, mivel hozzám pl a vizes sem mer bejönni, hiába 1-1,5 méterre van az akna a kaputól. Egyszerűen nem jöhet be senki sem, amikor nem tartózkodom otthon és nem szólt előre. A gázossal és igazából mindenkivel így vagyok...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-17, 00:15   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Áramlopás vikendházban

Háááát... biztos hogy akkor lopják az áramit amikor noncs ott senki huzamosabb ideig. Na ez a Tigáz nagyon érdekes, ilyet sem hallottam. Ezezk szerint havi általányban vagy? Én azt már rég megszüntettem, mert szerintem inkább kezelhetetlen mint jó.

Amúgy sem értem az embreket ezzel az általánnyal, miért jó ez nekik???? Sajnos sok EMBER olyan "egyed", amelyik KÉPTELEN félretenni pénzt a szűkösebb napokra. Tehát Mi a frásznak adja oda ELŐRE "általányként" a havi díjat, ha ezt elrakhatná akár egy borítékba, hogy télen elővegye????
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-17, 09:10   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Áramlopás vikendházban

Régen álltalányban voltunk, mivel havi 30-40 ezres számlánk volt így is. Utána a rendszer megcsinálásával átettük rendes bejelentésesbe. De ez nem igazán tetszik a Tigáznak! Az álltalány szerintem magas gázszámlánál jó, mivel télen, amikor nehezebb az építőipar, könnyebb kifizetni, mintha 150 ezres számlát nyomnának a postaládánkba. Elég nagy a házunk, bár szerencsére most már elég olcsón jövünk ki
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-03, 04:06   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-29
Hely: Szigetszentmiklós
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 12 köszönetet 10 hozzászólással
Free Vannak jó hozzászólásaiFree Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Áramlopás vikendházban

A Tigáz egy gyalázatos banda de főképp az alvállakozóként működő mocskos szerelői!!!
Free nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-06, 21:07   #6 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Áramlopás vikendházban

Hát még nyárra ki fogjuk kötni az egész szart, Utálatos tényleg... Csak még sajnos nem kötöttük át a bojlert, meg a sütőt... Villanytűzhelyt akarok visszarakni. Az amúgy biztos, hogyha ilyen majmok lesznek a tigázasok, akkor az egész utcánk kifog velük tolni és ki fogja kötni!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-20, 14:43   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Áramlopás vikendházban

Tigáz Fögáz egykutya. Én speciel a kedves szerelökre rendört akartam hivni. Történt ugye,hogy tartoztam a fögáznak és bérelték a pincét ahol a mérő van. Erre ezek a majmok mármint a szerelök,hogy ők lefürészelik a bérlő lakatját. Mit képzelnek ezek? Szemét banda mind. Legkisebb aproságért a pert a nyakukba. ha te nem fizetsz mindenel fenyegetöznek. Ha ő nekik kell fizetni lapítanak. Én havi leolvasásos vagyok.

Mindenkinek javaslom az áramlopás miat: Fényképeze le az órát csináljon jegyzökönyvet is tanuval,hogy épp az óra. Meg ha szerelik elötte is. Mert szeretnek egyes szerelök sok cégnél és egy kis pluszért babrálni az órával. és ugyebár nekik esik le a százalék ha van fogás.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
áram, áramlopás, elmű, vikendház

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:34 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum