Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Közművek

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-09-20, 08:27   #11 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: gázkonvektor

Nem biztos, hogy teljes sikerrel jársz. Én ugyan építész vagyok, nem gépész, de a saját területemen is tapasztalom, hogy a legpozitívabb hozzáállású ügyintéző mellett is előfordulhat, hogy valami infó kimarad, amit a helyszínt ismerő szakember nem egyből észre vesz.
Rendszeresen előfordul az a helyzet, hogy az építtető betelefonál a hivatalba, és megkérdezi, hogy adott dolog megoldható-e, és igenlő választ kap. Viszont az egyéb vonzatok megbeszélésekor (ami szintén csak a szabályozásból következik) kénytelenek lemondani róla. De előfordul olyan szélsőséges "segítőkész" hozzáállás is, mint kedvenc esetemben:
Tervezőként bementem az illetékes Önkormányzathoz, a helyi szabályozásról érdeklődni, mire az "ügyintéző" fel sem nézve közölte: "kérdezze meg a tervezőjétől!"
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-20, 08:33   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: gázkonvektor

Idézet:
mbaker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megnéztem,2001-ben lett megcsinálva tervrajz a tetőtér beépítéshez,ott jelölve van minden,lépcső,fürdő,ablakok,konvektorok.Amit az itteni városi jegyző le is pecsételt és engedélyezte az átalakítást.Még a konvektorok fajtája is fel van tüntetve.Szóval most mit tegyek?Csináljam meg a tervrajz szerint vagy készíttessek újat?Ezek szerint statikus is látta.
Kerülte egymást a két bejegyzés.
Nem írod, de érzésem szerint itt építész rajzról, valószínüleg építési engedélyről van szó, ha a jegyző pecsételte. A gázt ettől függetlenül kell terveztetni, ami emlékeim szerint sokkal rövidebb ideig érvényes mint az építész terv, ráadásul 2006-ban változott a GMBSz, és azóta többször is az OTÉK.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
mbaker (2010-09-20)
Régi 2010-09-20, 08:49   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-17
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
mbaker Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: gázkonvektor

nagyon köszönöm!Igen,alaprajz van ráírva.Akkor bemegyek a gázszolgáltatóhoz és érdeklődöm.Viszont azt nem értem,akkor miért vitték fel a gázvezetéket ha nem volt engedélyük?Na mindegy!
mbaker nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-20, 09:08   #14 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: gázkonvektor

Elképzelhető, hogy előkészítették a készülék helyét, hogy csak rá kell akasztani, viszont új készülék felszerelésekor garancia csak a gáz meo után lesz, ahhoz pedig érvényes gázterv szükséges.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-23, 12:27   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-17
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
mbaker Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: gázkonvektor

Értem.a gázszerelő azt mondta,hogy ráköti és tudd róla számlát adni.Kötelező a gázterv?Amúgy a gázszolgáltató nem illetékes őket csak az érdekelte van-e már gázóra,attól kezdve már mindegy mit csinálunk.
mbaker nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-23, 20:14   #16 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: gázkonvektor

Feltűnően rugalmas gázszolgáltató, ilyet még nem hallottam. Felénk Pesten egy-két évente nagyszekrény méretű biztonsági emberek számolják, hogy hány készülék van rákötve a rendszerre.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 19:02   #17 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: gázkonvektor

Én is érdekesnek találom. Bár ahogy elnézem elég régi a téma. én csak azt tudom amikor mi gépészkedtünk a gázal a gázmü mindenbe belekötött. Ott is volt óra. Általába mi azért mentünk,hogy helyre hozzuk a dolgokat. Azért elöfordult olyan eset akit expresz gyorsaságal kötötek le mert valami nem volt oké a lakásban lévő gázkészülékekel. Én ugy tudom kötelezhetnek a javításra.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-02-08, 12:24   #18 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: gázkonvektor

Sajnos az engedélyezett gázterv ,csak kettő évig érvényes!Ami nálad sajnos régen lejárt!
Ezért sajnos ismételt terv engedélyezés szükséges,ami nem fog átmenni a mostani szabályzás miatt!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-02-08, 12:29   #19 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: gázkonvektor

Idézet:
mbaker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Értem.a gázszerelő azt mondta,hogy ráköti és tudd róla számlát adni.Kötelező a gázterv?Amúgy a gázszolgáltató nem illetékes őket csak az érdekelte van-e már gázóra,attól kezdve már mindegy mit csinálunk.
Ez még a mesében létezik,gratulálok a nyilatkozó szerelőnek!A saját lakásában is kivitelezné ?Kíváncsi lennék az arcára,mikor megkapja a piros plombát,szabálytalan kivitelezésért!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:30 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum