Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Közművek (http://epitkezes.forum.hu/kozmuvek/)
-   -   Villany bekötése (http://epitkezes.forum.hu/kozmuvek/162-villany-bekotese.html)

sbs 2010-07-01 22:28

Villany bekötése
 
Itt az ideje, hogy ezt a témát is boncolgassuk családi ház kapcsolatban.
Szóval az "újoncoknak" akiknek a friss ropogós telke még most is gőzőlög, szinte az első feladatuk a villany bekötése.

Feltételezve, hogy VAN az utcában villany (ha nincs az elég necces), elő kell készíteni a telket az ideiglenes villany bekötésére.

Ehhez tapasztalatom szerint a következők kellenek:

1. egy villanyszerelő (e nélkül nem fog menni)
2. egy 3m-es oszlop min 10x10-es gerendából, leásva (hú ez lehet nagyobb kell legyen
3. egy bekötődoboz, érintésvédelmi relével, 1 dugalj-al és kismegszakítóval (legalább)
4. megfelelő mennyiségű acélsodrony ami majd átér az utcai villanyoszlophoz

Ha mindez megvan, besétálni a helyi ELMŰ-höz és kérni a bekötést.

Ha valamit kihagytam szóljatok :)

istvan62 2010-07-01 22:33

re: Villany bekötése
 
A megfelelő vastagságú pénztárca maradt ki
Komolyra fordítva: nem vagyok villanyász, de szerintem a sodronyt is az ELMŰ hozza

sbs 2010-07-01 22:39

re: Villany bekötése
 
Nekem a villanyszerelő hozta a sodronyt az első alkalommal. Persze lehet rutintalan voltam, és ha az ELMŰ adja nem kellett volna fizetnem érte....talám

Viszont elraktam és a 2. házhoz már kéznél volt.

Nem említettem, hogy már az elején el kell dönteni, hogy 1 vagy 3 fázist akarunk bekötni. Ez azért is fontos lehet, mert vannak olyan nagyteljesítményű betonkeverők, amik 380V-al , azaz 3 fázisról mennek. Ilyenek általában komolyabb kivitelező cégeknek van.

Azonban egy "mezei" építkezéshez elég a 1 fázis is (ez nagyságrendekkel olcsóbb ha jól emlékszem). A hagyományos narancssárga OBI-s betonkeverő erről szépen elketyeg.

istvan62 2010-07-01 23:16

re: Villany bekötése
 
Szerintem te egy fázisra gondolsz - az jön két szálon

sbs 2010-07-01 23:25

re: Villany bekötése
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 862)
Szerintem te egy fázisra gondolsz - az jön két szálon

Igy van, ki is javítottam...1 fázis 2 szálon :-)

hyper 2010-07-03 20:59

re: Villany bekötése
 
hehe mindig szó ba jön az OBI, miért pont az obi? a másik két konkurenset nemis említitek, miért van ez? az obi jobb?

sbs 2010-07-03 22:50

re: Villany bekötése
 
Idézet:

hyper eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 909)
hehe mindig szó ba jön az OBI, miért pont az obi? a másik két konkurenset nemis említitek, miért van ez? az obi jobb?

Nekem ez van a legközelebb, és egyszerűen kedvelem is. Ha az OBI-ba bemegyek, kb 60%-ban vásárolok is. Ez a másik kettőről nem mondható el részemről... (most kéne jeleznem az OBI felé, hogy utalják a reklám-gázsimat????:D)

hyper 2010-07-05 20:13

re: Villany bekötése
 
hehe
majd beszélek a vezetőséggel ez ügyben sbs :)
amugy nemudm miért van ez? hogy a másik 2 konkurens magyarországon, kicsit színvonaltalanabb..
de az obiban is megvannak a gagyi cuccok!

Simon 2010-07-19 21:27

re: Villany bekötése
 
Elektromos kazánt szeretnék beépíteni újonnan épült házamba, találtam is egy nagyon takarékosat a Elektromos kazán oldalon, ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, nagyon megköszönném ha megosztaná velem.

Piger 2011-07-15 12:26

re: Villany bekötése
 
Üdv.
Van -e valakinek tapasztalata hogy mennyibe kerül az áram bekötése?
Az olvastam hogy a földkábelnél 25m-ig ingyenes.
Nekem kb még 100m kellene a telekig.
Szóval kb milyen méter árral számolhatok?(földkábel)
Előre is köszönöm.


A pontos idő 04:34 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum