Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Közművek

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-19, 10:24   #1 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 67
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
harzol Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Víz bekötés

Én a DRV (dunántúli regionális vízmű) területén intézem épp a vízvezeték bekötést és égnek áll a hajam a bénázásuktól.

Kellenek ugye a tervek, amit le kell adni 3 példányban. Ok. megcsináltatja az ember.
Aztán el kell menni az önkormányzathoz és a kitöltött megrendelőlapot aláíratni a polgármesterrel. Szerencsére kis falu, így rugalmasan ment és alá is írta a polgármester hamar.
Irány a vízmű kirendeltsége, merthogy a polgármester azt mondta, hogy más már nem kell.
A DRV ugyan még a kezembe nyom egy csekket, de azt rövidesen befizetve már le is adok mindent. Ügyfélszolgálatos többszöri kérdésemre is azt a választ adja, hogy minden megvan, keressek kivitelezőt, majd küldik az engedélyt és egy szép kövér postai csekket.

Ehhez képest 1 hét elteltével kiértesítenek, hogy hiányzik az illetékes önkormányzat területhasználati hozzájárulása.
2 napig telefonálgattam, mert én naív azt hittem csak elkeverték a megrendelőlapot, amit a polgármester aláírt a megfelelő helyen.
Többszöri telefonálás után kiderítették, hogy nem azt a papírt hiányolják, hanem egy másikat, de NEM TUDJÁK PONTOSAN MIT!

Szerencsére egy nap alatt kiderítették, hogy mi is az amit ők hiányoltak.
Most mehetek egy másik hivatalba, mert településünk úthasználat szempontjából máshova tartozik!

Kicsit sem bürokratikus ez az egész. Mindezt azért, hogy én válhassak ügyféllé Európa legdrágább vízdíját számlázó szolgáltatójánál!

Bocs, az ömlengésért. Remélem másnak egyszerűbb lesz, de ha van aki hasonló cipőben jár, mint én, akkor szívesen segítek, hogy hogyan jut végig ezen a bürokratikus ösvényen.
harzol nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-19, 14:04   #2 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 67
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
harzol Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Víz bekötés

Még egy kapavágás nem történt a telkünkön, de most kezd elborulni az agyam.

Kápolnásnyékre irányítottak a DRV-től, ahol elmondták, hogy ez már nem hozzájuk tartozik, hanem a Gárdonyi hivatalhoz. Ráadásul szerintük én nem is leszek jó, csak a vízbekötés tervezője.
harzol nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-19, 17:18   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Víz bekötés

Te jó isten mit nem szívsz ezzel az egésszel! Bár ez tényleg elég gagyi, amit ezek a hivatali mocskok csinálnak. Ebben a megyében azt sem szégyellik kimondani, hogy mennyiért gyorsítják meg az építési engedély kiadását. Közbe meg egy olyan buszmegállót vettek itt át, ahol olyan hülyén van a járda íve, hogy nem lehet befordulni.

Tudod ki fizetne vízdíjat. De másképp meg lekötnek a rendszerről és szomjan is dögölhetsz. Én pár héttel ezelőtt elkezdtem gondolkodni egy házi vízműn, vagyis az itthoni lefúrt vizet használnám mosásra, főzésre, fürdésre, szóval mindenre, csak hát az engedélyeztetéssel van a baj. Egy ismerősömet, mert csak otthon lefúrt és beköttette a rendszerbe, természetesen megfelelő szűréssel, 5 millió Forintra büntették.

Na szóval, ha én itthon ilyen rendszert akarok, akkor ha jól emlékszem az itteni vízdíj 80%-át kell kifizetnem és természetesen ennek a díjnak az 50%-át csatornadíjként számlázzák. A kitermelést pedig úgy oldom meg ahogy akarom, csak az órát jöjjenek és ellenőrizzék...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 09:18   #4 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 67
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
harzol Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Víz bekötés

A történet folytatódik.

Gárdonyban azt mondták, hogy nem ők az illetékesek, hanem Nadap, vagy Kápolnásnyék.
Sikerült Kápolnásnyékre szűkíteni a történetet. Miután 2 napig nem értem el őket telefonon, ma személyesen jelentem meg ügyfélfogadási időben.

Nagy nehezen kiderítették, hogy az illetékes kolléga lebetegedett. Helyettese nincs, főnökéről semmit nem tudnak. Adjak be kérvényt, de nekik olyan nincs. Írjak én!

Igen ám, de nem tudják megmondani minek kell szerepelnie ebben. Majd a kolléga, ha visszajön keressem őt. Az egész rohadt hivatalt lehetetlen telefonon elérni, így mászkálhatok be személyesen érdeklődni, hogy meggyógyult-e már...
Ha meggyógyult, akkor majd megtudom mit és hogyan kell leadnom és akkor majd lesz egy 15 napos határidejük, ami alatt egy OK-ot kell csak mondaniuk és nyilván jól kicsúsznak majd ebből is...

Idegbaj!
harzol nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 16:02   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Víz bekötés

Hallod Harzol egy most a furcsa... Ők még hogy-hogy nem döglöttek szomjan? Ha ők maguk sem tudják, hogy ki az illetékes, akkor miért tudják lehúzni a wc-t? Furcsa ez nekem... Lehet az egész falu lopja a vizet
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 22:13   #6 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 67
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
harzol Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Víz bekötés

Ki kell küzdeni valahogy. Csak megoldódik egyszer.
Igaz, hogy az egész építkezés ezért csúszik, de végülis úgyis csak egy pecsét, amit majd ha elérkezettnek látják az időt, akkor 15 nap alatt sikerül majd rányomniuk.

Már csak azt nem tudom, hogy mégis mi értelme az egésznek? Van akinek azt mondják, hogy "Nem, neked nem lehet víz a házadban, mert..."?
harzol nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 22:21   #7 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Víz bekötés

Hát igen... az nagy szívás ha olyan telket veszel, amin nincs a közmű bevezetve. Szerencsémre nekem a víz és a gáz bent volt.
Megnyugtatlak, hogy (szerintem) az ELMŰ-vel egyszerűbb dolgod lesz.
Amúgy Tárnok nincs messze, ha kell viz szólj, majd viszek.....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 23:49   #8 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 67
Kiosztott köszönetek: 7
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
harzol Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Víz bekötés

EON adja az áramot és az sima ügy.
harzol nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-06, 07:38   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Víz bekötés

Na és megvan már? Mármint bent van az áramod?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 21:49   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Víz bekötés

noh ami engem érdekelne ha már víz bekötés a blog neve hogy a vízet is meg kell terveztessem a tervezővel vagy azt én magam intézem ugy ahogy tudom?
és ha már víz akkor kérdezném, a gáz-t és a villanyt is? gondolom a vilanyba csak nem szólnak bele hogy merre menjen...
noh és a szenyvíz elvezetés? ezeket a közműveket és a szenyvizet is terveztetnem kell, érdemes-e mivel ez + költség, vagy rám bizzák, a villanyt pl az tuti hogy majd én mikor fent van az új fődém tető a +falazat stb akkor fog elöttem kirajzolódni hogy hova akarok konektort, milyen magasságban, milyen sűrűn, hova milyen lámpát szeretnék, és majd ez alapján bevésem a falba és mivel én az áramot nem szeretém kötögetni majd faterom jön és segít behúzni nekem
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
drv, közmű, vízmű, vízvezeték

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:11 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum