Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Kivitelezési hibák

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-16, 21:02   #11 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Néha a legegyszerűbb trükkök jönnek be a legjobban. Hasonló eset mint az említett gépész költségvetés, csak picit drasztikusabb.
Évezredekkel ezelőtt, amikor még egy kivitelező cégnél voltam építés vezető, az egyik felméréses munkán (irodaház jelleg) kifogtunk egy műszakilag nagyon igényes műszaki ellenőrt. Egyebekben viszont változó volt. Kegyetlen szenvedés volt a munkamenet. A padló burkolásra kiválasztottak egy olyan gres lapot ami akkor csak kéthavi előrendeléssel volt beszerezhető, és mintás rakást akartak, de a mintáját még nem döntötték el. Emiatt a munka anyagárát sikerült kellemesen feltornászni, mondván megfelelő mennyiségű biztonsági tartalékot kell beszerezni. Amikor elkészült a burkolás, jött az elszámolás, össze állítottam a felmérési naplót. Tisztességes felmérési napló tartalmazza az összes helyiség méretét, a számítás menetét, szorzásokkal, összeadással, mindent kirészletezve. Én természetesen így csináltam. Ebben a számlában egyedül a padló burkolat felmérését ellenőrizte végig tételesen, természetesen itt volt a legvastagabb a ceruzám.
Egyszerűen szépen sorban felírtam a helyiségeket, a méretek számításával, elindulva a lépcsőháztól, és mentem a szinten másfél kört Nem vette észre
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-18, 13:10   #12 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Éjszaka inspekcióztam a tv-ben, mint asztrológus és bejött egy telom, 5 milliót vett fel valaki a házfelújításra és 1 éve a befejező munkákat nem végzi el.
A tulaj albérletben lakik.Felvilágosítottam, mivel mindkét oldalt ismerem.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-14, 18:50   #13 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Én csak azt tudom,hogy:
1.A colostokot én is használom sokat.
2.Azért megkérdezném milyen az amikor a megrendelő koslat utánad mint a nyomozó kutya?
3.Szerintem se szabad szó nélkül hagyni bármit is. Például amikor lakásban a vilanyt készíti az ember meglepő modón sok az anyagköltség. A végén kiderül,hogy a saját kecoját is a te kontodra kivánja megcsinálni.

Másik rész: Mikor a felujított csaptelepet neked újnak számolja el a szaki.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-14, 22:53   #14 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Hát ez nekem nagyon "tetszett":
- Az egyszeri mester megveteti az anyagot a munkához, ami persze több mint ami kell.
- a maradékot persze hazaviszi, minek az a bolond építtetőnek, úgyse tud vele mit kezdeni (pl 3 doboz "maradék" csempe)
- kiderül, hogy lenne még egy kevés pluszmunka ugyanazzal az anyaggal amit hazavitt
- felajánlja a számla nélküli beszerzést, majd eladja ismételten ugyanazt az anyagot, amit már egyszer megvettél.

Szóval ez egy ilyen világ, és bizony ne bízz senkiben!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-16, 17:31   #15 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Meg mikor szakmunkásban oktat az ilető és az iskolát huza be.

Volt tanítvány mesélte:
Oktatokám vilanyszerelő szakmunkásokat képzet. És igénybe vette az iskola anyagtárát. A kocsi hátulja lesülyedt elégé.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-12, 12:57   #16 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Nem vicces re: Elszámolási trükkök

További trükk!

Elvégzed a gépészeti alap szerelést,és ekkor a munkadíj 60%-át megkapod.vissza tartás 40%.Viszont szerelvényezni valami indokkal nem téged hív vissza,kiadja másnak.A szerelvényezés értéke 20%,ez egy elfogadható ár.Másik kolléga felszerelvényez,és te viszont futhatsz a 20% után.
GUSZTUSTALAN,de sajnos én is beleszaladtam ebbe!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-06-01, 16:27   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-05-17
Összes hozzászólás: 25
Kiosztott köszönetek: 13
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
hansolo Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Sziasztok,
Sajnos nem találtam jobb topikot,ezért itt szeretnék kérdezni:
Lassan(kb 4 hét) elérkezik a most épülő kis házikónk átadás-átvételi procedúrája.
Mai nap egy érdekes dologgal szembesültem:
A műszaki leírásban az szerepel,hogy a lábazatot ragasztott kővel(terméskő?,nem tudom pontosan) burkolják(gondolom a szigetelés felett).Mai napon kimentem a házikóhoz és látom,hogy az addig a kertben lévő egy raklap ilyen díszkő nincs ott és egy szaki szigeteli a lábazatot.
Kérdezem az építő kollégát,hoyg ellopták-e a követ.
Válasz: az Ő műszaki ellenőre azt javasolta,hogy ne rakják fel,mert hőhidat képezhet,és ez problémát okozhat,mivel a nappaliban(az eredeti elképzeléshez képest),nem járólapot kértünk,hanem laminált padlót.
Hozzá kell tennem,h semmit nem értek az építkezésekhez,sajnos velem meg lehet etetni mindent :-(
Gondoltam itt oly' segítőkészek vagytok,h megkérdezem,h hülyének néz v van alapja a változtatás magyarázatának.
Egyébként csak esztétikai okai lennének a kőburkolatnak...
KÖszönöm válaszotokat
Üdv
Zsolt
hansolo nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-06-01, 18:17   #18 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Szia Zsolt!

A ragasztott kő vékony (1-max 2cm vastagságú) kőlap amit ragasztanak a felületre. Színében, felületi kialakításában, az elemek méretében, és alakjában számtalan variáció elképzelhető. Ennek megfelelően ilyen kiírás esetén magára kicsit is adó kivitelező két dolgot tehet:
  • Megkérdezi, hogy milyen kőburkolata lesz
  • Felkínál egy választékot, hogy ebből tessék választani
A kérdés másik részével kapcsolatban, ha egy épület hőszigetelő burka megfelelően el van készítve, akkor nem hiszem, hogy egy erre ráragasztott kőburkolat hőhidat képezne, vagyis rontana a hőszigetelő képességen. Az igaz, hogy az a műszakilag szerencsés kialakítás ha a lábazat kicsit beljebb van a homlokzat síkjánál (nem áll ki a fölötte lévő homlokzat elé) de ez is nagyon jól kivitelezhető. A lábazatra kerülő XPS hőszigetelés a vízállóság mellett kicsivel jobb hőszigetelő, mint az átlagos homlokzati hőszigetelő, ezért kisebb vastagsággal is tud azonos hőszigetelő képességet nyújtani. Emellett a laminált padló valamivel jobban mint a járólap, ezért nem egészen értem, hogy a belső padlón járólapról lamináltra váltás mennyiben befolyásolja a homlokzatra ragasztott kőburkolat hőhidasságát.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
hansolo (2015-06-01)
Régi 2018-01-13, 21:47   #19 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Hahaha re: Elszámolási trükkök

Amire elkészült a homlokzat hőszigetelése, megemelkedett a felület nagysága kb.12 m2-rel.Korábban az anyagról tételes számlát kaptunk annak rendje, módja szerint, sőt az anyagot mi vettük át a szállítótól, és tároltuk a felhasználásig.Már el is számoltunk a vállalkozóval, amikor pár nap múlva telefonál, hogy még tartozunk, mert több volt a falfelület amit szigeteltek.És az anyagról van számla? megkérdeztem.

Akkor hagyjuk az egészet, felejtsük el, volt a válasz, és letette a telefont.

Sajnos a szigetelés sok helyen vékonyabb lett, fele sem, mint amivel számoltunk! 10 cm helyett, csak 4-5 cm. Lapjára is lehet vágni a táblákat, nem csak méretre!

Most 75 m2 eltérésen van az alkudozás,ez még csak ajánlat kérés szintjén van. A közös képviselő szerencsétlenkedik a társasház pénzével!

Az átalakított colostokon sokat kacagok! 2 m/180 cm= Becsapás!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
elszámolás, elszámolási trükk, trükk

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:46 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum