Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Kivitelezési hibák
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-11, 20:52   #1 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás Elszámolási trükkök

Ezeknek a trükkök általában nem járnak műszaki következményekkel, de az sem mindegy, hogy a munka végén menyit fizetünk.
Az első egy ősi trükk a felméréses munkáknál. A felméréses elszámolás lényege, hogy a munka végén felmérik az kész munkát, és az így meghatározott mennyiségeket szorozzák az egységárakkal, ebből jön ki a munka ára.
A fiatalabbak talán már nem is ismerik a collstoknak nevezett régi mérőeszközt. Ez 20 centis darabokból összerakott, hajtogatható, 2,0 méter hosszú mérőléc, a mérőszalaghoz hasonló centiméter beosztással. Ezzel ötletes emberek meg tudták csinálni, hogy a közepéből az egyik darabot kiszedve, újra össze szegecselték. Így egy 1,80 méter hosszú léc végéről le lehetett olvasni a 2,0 méter hosszt. Ilyen méréssel a megrendelő szeme előtt lehetett a 6,0 méteres hossz pontos, korrekt módon 6,67 méternek mérni. Nem rossz üzlet ...
Modernebb változatát csak hallottam, hogy megfelelően megválasztott mérőszalagból is lehet ügyesen kivágni, és maga a megrendelő fogja leolvasni a téves értéket.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-10-11)
Régi 2010-10-11, 21:02   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Éppen tegnap dolgoztam collstock-kal. Én jobban szeretem a mérőszalagnál, mert - bár hátrányai is vannak - könnyen használható. Viszont ez a trükk... nem semmi, az emberi elme határtalan.

Sajnos sok a naiv ember, hiszem nem nevezhetem másnak, aki a saját lakásai méreteit nem tudja és bedől ennek az ócska trükknek. Pedig sokan bedőlnének....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-12, 18:04   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Úristen... Ez nagyon kemény. Mi már lézeres mérővel szoktunk menni felmérni, igazából századra pontos méreteket is tudunk vele mérni...

Elvileg ezekkel a kütyükkel akár csalni is lehetne, de nem éri meg pár ezerért rossz hírnevet szerezni.

Mérőszalagból elvileg tudsz olyat is gyártatni, hogy alapból a 0,8-ból 1 cm lesz. Így sehogy sem derül ki a csalás...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-12, 19:29   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Másik kedvenc elszámolási trükköm családi házas építkezésen talán ritkábban jön elő, de lehet, hogy valaki megpróbál hasonlót előadni.
Első építkezésemen történt, akkor még nem a munkanélküliség volt a nagy téma, hanem a munkaerő hiány. Főnökeim hoztak egy alvállalkozó kőműves csapatot, valami vidéki cég építőipari melléküzemágától, a megállapodás vakolás négyzetméter árról szólt, felméréses alapon. Az épületen 10000 m2-t kellett vakolni, hatalmas helyiségekben. Kőműves mondja, hogy minden nap végén kérik aláírni a munkavégzést. Első nap hozza a naplót: X m2 gúzolás, Y m2 alapvakolat ...
Természetesen a hatalmas helyiségen belül egy meghatározhatatlan formájú, méretű felület volt bekenve. Szerencsére úgy írtam nekik alá, hogy elszámolás a munka végén a tényleges felmérés alapján történik.
Eljött az elszámolás ideje, hozzák a felmérési naplót. Természetesen egyszerűen összeadták az építési napló tételeit, és összesen Z négyzetméternyi vakolás helyett a következő tételek szerepeltek benne:
1,2*Z m2 gúzolás
1,2*Z m2 alapvakolat
1,2*Z m2 simító vakolat
és természetesen:
1,2*Z m2 vakolás
Mivel az utolsó tétel normája az előzőeket is tartalmazza, természetesen csak azt írtam alá, és a valós mennyiséggel. A brigádvezetővel kezdve, egyre növekvő beosztással jött a részleg, és a cég összes vezetője meggyőzni.
A vége az lett, hogy a kőművesek kijelentették, hogy ennyi pénzért nem dolgoznak, feloszlott az építőipari melléküzemág ...
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-13, 09:57   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Én múltkor olyn alap felmérést láttam egy társasháznál (polg. m hivatal csinálta), hogy pl az állványozásnál a bérlés is a lakókat terhelte, ráadásul feleslegesen, kétszer volt benne az állványozás, amely csupán 700 e Ft felesleg. Én szégyellem az állvány bérletet beleírni a dolgokba, miközben rendelkezünk saját állvánnyal... A legnagyobb pofátlanságnak tartom
ezt, sőt az egész végösszegét így befolyásolja az emberek gyorsasága.

Ennél a költségvetésnél 32 m helyett mi 25 milliót számoltunk úgy össze, hogy legalább 3 millióval több tételt írtunk a mi költségvetésünkbe. Természetesen nem mi nyertünk...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-09, 22:12   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Talán ti is találkoztatok már azzal a "vállalkozó" típussal, aki rájátszik (?) az értetlenségre. A '90-es évek közepén, kivitelező koromban volt egy olyan tárgyalásunk, ahol az akkori lehetőségek között kerestünk gyártót, rozsdamentes acél szellőző csövekre. A terv szerint a lemez volt rozsdamentes, a toldó perem "fekete" acél szögvas, a kiírási egység kg volt, tehát x kg szellőzőt kellett gyártani. Amikor átnéztük az ajánlatot, kiderült, hogy vannak benne csúsztatások. Miután kijavítottuk (az anyagár, munkadíj, és normák megtartásával), nem voltunk képesek megértetni az illetővel, hogy hogy lehet 1 kg vezeték ára kevesebb mint 1 kg rozsdamentes lemezé. Megjegyzem az 1 kg csőhöz kellett 0,4 kg rozsdamentes acél, 0,6 kg fekete acél, és minimális munka. Több órányi tárgyalás alatt három egyszerű szorzást és összeadást nem volt képes megérteni. Erre szoktam mondani, hogy ha valaki hülyének tetteti magát, akkor jobb ha elhisszük neki, és biztosabb ha nem foglalkoztatjuk.
Ha ugyan ez a helyzet pótmunkánál áll elő ... hát az már az idegek harca.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-10, 07:04   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Én ilyet a gazdáknál is tapasztaltam már. Azt vettem észre, hogy sokan direkt módon tesztelik a kivitelezőt, hogy azok kihasználják-e a gazda (áll) butaságát!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-21, 14:09   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Én az előző építkezésnél láttam mikor a kőművest hívták h kell vakolni az épület külsejét és elkezdte mérni a szaki a tulajjal az épület külső falainak a méreteit(hozzáteszem telibe számolva)kijött h egy fal Xm2 és utána kezdte méregetni h menyi nyílászáró van benne és h mennyi kávát kel csinálni és kijött neki a végeredmény és ezt a tulaj elfogadta.Nagy csodálkozásomra
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-16, 18:01   #9 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Helyzet ,szegény néni, mit is tudta mi fán terem a zsákos anyag, vakoláshoz
jön a kőműves brigád, közli , hogy ők géppel , és zsákos anyaggal dolgoznak, néni az mi ????
Vállalkozó szeme felcsillan, tudja az a cementhez hasonlít, a néni megnyugszik, jön a vakolás, (külső)kész vannak,eltakarítás, elszámolás-tehát ennyi zsák, ennyi m2 jö ki belőle, m2 ennyi és ennyi Ft, néni , ezek is 50kg-osak(abból volt otthon , azt ismerte, gondolom kis javítgatásokhoz a papának), vállalkozó szeme újra csillan, természetesen 50kg-os, tehát akkor számoljunk...

egy kis zsebpénz

aztán találtam egy zsák darabkát, ami a súlyát volt hívatott mutatni, és én, mint aki még nem látott ilyet, véletlenül megkérdeztem a kollegámtól , jé ezek már csak 40kg-osak, az jó mert nem olyan nehéz, nah most a néni szeme csillant, akkor számoljunk újra....

nincs zsebpénz

Néni meg amiért ilyen rendesek voltunk nekünk akarta adni a különbözetet, mondván ez a jutalom,mert mi ezzel szemben becsületesen dolgoztunk, és számoltunk, de mi nem fogadtuk el, hisz pont azért kérdeztem
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-16, 18:19   #10 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Elszámolási trükkök

Hogy ne mindig a kőművesek legyenek porondon, így sepregetek egy kicsit a saját, ill. a gépészet portáján

közbeszerzéses pályázat, több tíz milliós költségvetés, a generálkivitelező , akivel dolgozni szoktunk , adott egy ajánlatot, hogy nézzük át , és mondjuk meg szerintünk miért ilyen magas az összeg
átnéztük és találtunk benne egy-két érdekes tételt, ilyen volt pl. hogy gépház lekötés, zárójelben megemlítve kirészletezve, hogy mit takar, x millió, aztán pár lappal arrébb kazán lekötés, ennyi, egy lappal arrébb szivattyú behelyezés ennyi/db, stb... tehát a gépház lekötést és a kirészletezett tételeket több lapon már forintosítva újra beszúrta, így több milliót elrejtve megjelentette , és ehhez még egy két nonszensz dolgot beleírva mint pl. kőműves munkálatok, gipszelés,bontás, holott a csővek behelyezése faláttöréssel, és a visszajavítással már volt tétel fm árral

összegezve pár millió ft "zsebpénz" reményében elvesztette a melót
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
elszámolás, elszámolási trükk, trükk


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:47 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum