Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kertkapcsolat - terasz, előtető

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-02-18, 13:03   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-18
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
csaba69 Van már jó hozzászólása
Válasz Terasz betonból

ÜDV!
Teraszt akarok épiteni családi házhoz. 5mx2,5mx0,85m lenne. A ház alapja 5m,ami a terasz hátsó oldala lenne. Zsalukővel szeretném a 85cm-t felhuzni, a 2,5m valamint az 5m falat. A belsejét nem akarom betölteni földdel vasbetont akarok rá. Tanácsot szeretnék kérni ennek kivitelezéséhez.
csaba69 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-18, 16:30   #2 (permalink)
Új tag
 
Feri67 avatarja
 
Csatlakozott: 11-11-04
Hely: Veszprém megye Székefehérvár, Budapest
Összes hozzászólás: 29
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 10 köszönetet 9 hozzászólással
Feri67 Vannak jó hozzászólásaiFeri67 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Terasz betonból

Csaba69!
A teraszod szakszerű kivitelezése a következő:
Oldalai 2x2.5fm hosszú oldala 5fm. Összesen 10fm. Magassága0.85m
Az alapot kikel szedni talajtól függően 65-90 cm mélyen. az alap oldalait kikel takarítani függőlegesen, elvágólag. a legömbölyített alap oldalak, aljak nem megengedettek, mivel rontják az alap teherbíró képességét, statikáját.
Én általában a biztosra megyek igy a sarkokon. illetve a hosszúság középpontján még pont alapot is szedek cca:20cm. /Lapát szélességet, lapát mélységet/
A földet a bebetonozandó placcra lapátolom.
A betonozás mindig sóder betonnal történik. Most nem számolom ki neked a normát mert te is kitudod számolni. A norma a következő: 1m3 sóder/ 330kg cement
A betonozást a föld felszíne alatt vízmértékkel elhúzva, tömörítve fejezem be. Lustaságomra tekintve ezt is neked kell kiszámolni, hogy mennyivel.
Az oldalfalakat 30as zsalukővel építem. A végleges magasságból vonj le 10-12cm-ert.
Felfalazod az oldalfalakat, minden sort befúrsz az alapba 10-12-es periodikus vassal, tüskével.Mérete cca35-40cm, befúrás mélysége cca10-15cm fúróhegytől függően.
A zsaluzó követ minden sorban függőlegesen a zsalukő magasságának a másfélszersének a méretétől betüskézem. Minden idomba egyet. Az idomok füleit letöröm kalapáccsal és az elembe helyezem. Futóra is bevasalom periodikus vassal 0.8-10 átmérőüvel. A sarkokon hajtani szoktam fület cca:30 cm-ert, mert . A hosszú viszintes szálakat kötöző dróttal erősítem a sarokhoz.
A zsalukő falazat végleges magassága a végleges magasság alatt 12-15cm-el legyen.
Most jön a keletkezett üres tér feltöltése. A feltöltés történhet földel, építési törmelékkel
murvával, sóderrel.
Fontos,hogy a feltöltés a falazat széle alatt minimum 10cm-el be legyen fejezve.
Ezt a réteget békával, döngölővel betömörítem vízszintesen.
Nem lapvibrátorral!!!
Erre a rétegre kerül a falazat széléig egy szivárgó réteg 10-12 cm vastagságban, murva vagy sóder. Szintén bebékázva, tömörítve!
Ezután jön a zsaluzás. Körben magasságra figyelve kikarózva, kitámasztva a kifelé lejtésre figyelve. Ekkora távnál kb fél víz elég.
Jöhet a beton a már ismertetett keverési arányban. Az anyag sürűsége inkább keményebb mint hígabb, mert a hígabb kirepedezhet ami minőség romláshoz, felfagyáshoz
porláshoz vezet.
Régen cementporral megszokták hinteni mikor a vizet feldolgozták a felszínre lécezéssel, majd elglettelték a felületen. Én már nem csinálom mert a mai cementek ehez silányak,
felporlanak a legnagyobb jó szándék ellenére is.
Remélem segítettem valamit, ha igen én köszönöm: Feri67
Ha kérdésed van még tedd fel bátran!
__________________
http://www.topotthon.8x.hu
Feri67 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
csaba69 (2012-02-19), sbs (2012-02-18)
Régi 2012-02-18, 17:24   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Terasz betonból

Azt írod, hogy a belsejét nem akarod földdel feltölteni. Ha ezt pincének akarod használni, akkor alatta ki kell mélyíteni, és egészen más szerkezetet kell kialakítani. Ha nem akarod pincének, akkor viszont rengeteg faanyag kell bennmaradó zsaluzatnak.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
csaba69 (2012-02-19)
Régi 2012-02-18, 18:40   #4 (permalink)
Új tag
 
Feri67 avatarja
 
Csatlakozott: 11-11-04
Hely: Veszprém megye Székefehérvár, Budapest
Összes hozzászólás: 29
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 10 köszönetet 9 hozzászólással
Feri67 Vannak jó hozzászólásaiFeri67 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Terasz betonból

Bruttó 85cm-10 cm beton terasz alá? Biztos nem pince, inkább magas lábazat.
__________________
http://www.topotthon.8x.hu
Feri67 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
csaba69 (2012-02-19)
Régi 2012-02-18, 20:26   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Terasz betonból

Én is épp erre gondoltam, de akkor miért nem lehet betölteni, és minek a vb? Jöttek már hozzám azzal, hogy utána majd egy kicsit kimélyítik, és az lesz a pince.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
csaba69 (2012-02-19)
Régi 2012-02-18, 21:40   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Terasz betonból

Egyenlőre nekem sem világos, hogy miért nem töltöd fel. Eleve sok föld kikerül az alapból. Nálam az 5m x 3m-es vasbeton teraszom 1 sor zsalukő magasan van, és 20-as zsalukővel van körbe megépítve. 10 cm-es beton van a tetején és padlólappal burkolt. Lejjebb van mint a nappali, így EGY lépcsőfokot kell lelépni. amikor kimegyek.

Ha nem akarod 85 magasan hozni, készíthetsz egy szép félköríves lépcsőt is a teraszkijárathoz, akár 2 lécsőfokot is, így nem lesz magasan a járófelület.. Én sokkal jobban szeretem az alacsony teraszt, mert könnyű kilépni a kertbe és ez tavasztól őszig nagyon hasznos tud lenni.

Viszont kimaradt, hogy az épület falához is hozzá kell rögzítened a betont, én 10-15 cm-ként kb 10cm-t kiálló betonvasakat tennék be. A fedbetonba ami meg kb 10cm, én biztos beletennék egy vashálót, amit a zsalukövek vasalatához kötnék be és a ház falához.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
csaba69 (2012-02-19)
Régi 2012-02-19, 18:13   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-18
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
csaba69 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Terasz betonból

Köszi a hozzászólásokat. Nem gondoltam,hogy ennyi választ kapok.Kis magyarázattal tartozom.Felraktam képet a helyről ahova a teraszt szeretném. Mint látjátok bal oldalon van egy kis ajtó az alapban. Nos ott pince van,ezért nem akarom teletölteni a terasz alapját.A kép jobb oldalán lévő fal sarkáig menne a terasz,ami 2,5m. Zsalukőből tehát egy 2,5m és egy 5m falat kell épitenem. Azt még nem tudom,hogy a lent lévő pincémhez mélyítsem-e a teraszt ,de valami lejárót kell hagynom a pincéhez. Persze a bejárati ajtónál lépcső van ,a ház falánál járda,ami legalább 20cm. Ezeket mind fel kéne törni,ha mélyíteni szeretném a terasz alatti részt.
Előre is köszönöm a megoldásokat.
Csatolt képek
Fájl típus: jpg S6302563.JPG (33,2 KB, 25 letöltés)
csaba69 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-19, 18:27   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-18
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
csaba69 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Terasz betonból

Bocsi a képet felraktam újból mert kicsi lett előzőleg.
Csatolt képek
Fájl típus: jpg S6302563.jpg (97,1 KB, 35 letöltés)
csaba69 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-19, 20:03   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Terasz betonból

Ha kialakítod a pince lejáratot akkor ott a pince padlóig ki kell mélyítened e terasz alatti közlekedőt, ez még több talaj kitermelését jelenti. Így viszont méginkább megfontolandó, hogy a terasz többi részén feltöltsd, annyival kevesebbet kell elszállítani. Hacsak nem akarod megnövelni a pince tároló területet. Az pedig logikus, hogy ahol a talajt lemélyíted, mellette a zsalukövet, és az alapot is ennek megfelelő mélységgel kell elkészíteni.

Az elrendezés részleteit egyébként a környezet alaposabb funkcionális ismerete alapján lenne érdemes kidolgozni. Nem szeretném a dolgot túllihegni, de igazából ez egy kisebb tervezési feladat. A kép csak egy kis kiragadott részlet az épületből, és környezetéből. Ez alapján ötletelni lehet, de itt igazából az lenne az érdekes, hogy ti hogyan, és mire használnátok az épületnek ezt a részletét.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
csaba69 (2012-02-20)
Régi 2012-02-19, 23:58   #10 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Terasz betonból

Hát igen, minden épület más (kivéve a típusterveket), mindenestre a mi teraszunk így néz ki, hogy mutassam is mire gondoltam: 22 – Fa előtető | Családi ház építés de látom ez nálatok már nem működik.

Mindenesetre alaposan meg kell fontolni ezt a dolgot, ahogy István javasolja...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
csaba69 (2012-02-20)
Válaszol

Címkék
beton, betonterasz, terasz, vasháló, zsalukő

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 15:33 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum