Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kertkapcsolat - terasz, előtető

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-07-09, 22:44   #31 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Lakótársamnál ma hőszigelték a loggia fa szakipari fal nyílászáró ablakok alatti, és feletti fa szerkezeteket 15 cm-es hungarocell táblákkal. Az ablakok házilag ragasztott üvegek 1980-ból, még nem igazán fokozottan légzáróak, főleg a sorolólécek hiánya miatt sem, de a gumi tömítés is kívánni valókat rejt magában. Sajnos a szabadba meredező födémek, és vastag oldalfalak kinyúlásai ezúttal maradnak csupaszon.Olyan ez, mint egy félbe maradt építkezés, vagy mint egy gázrobbanás utáni állapot, ahol a légnyomás kilökte a homlokzatot. Ritka buta megoldás, nem sok ilyen épület épült , vagy már beépítették azóta. A 130 cm mély loggiát 115-re szűkítették ez által !
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-03, 07:58   #32 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mosoly re: Loggia beépítése

Napjainkban élvezzük loggiáink minden hátrányát!Maximum a kocsonnya érzi jól magát ott!Bezzeg a gázóráink dupla annyit forognak, mint korábban, és vidáman vigyorognak!Még nem találtam meg a beépítés hatósági eljárásának útját, rögös útakra tévedtem, többször elakadtam már 20 év alatt!Tehát a beépítés-télikertesítés helyett, nem az ablakokat cseréltettem ki, hanem az összes régi hőszigeteltnek nevezett üveget 18,5 m2 felületen.Melegperemes,4+16+4mm-es bevonatos, gázzal töltött üveg került a régi helyére egy hónapja.Elmondhatom, hogy érezhető a változás, és a gázfogyasztás is 10-15 %-al kevesebb.-18,-20 C-foknál majd jelentkezem az eredménnyel!
Az ablakok tömítettségével-zárásával- beépítettségével is törődjünk, és a loggia ajtót se hagyjuk ki! Némi szellőzés azért kell is!A MÜ ablakot is utólag megfúratják, megfúrják különböző elméletek okán.
Lakótársam a fát szigetelte 15 cm vastagon, kisebb felületen az előbbiek szerint. Az Ő eredményeiről nem tudok beszámolni sajnos.
Kb. 10 évi megtérülésre számítok, és nyáron is hűvősebb, komfortosabb lakásra.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-20, 21:10   #33 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Még mindig a loggián fagyasztom a kocsonyát! A diót is ott tartom, hogy a kukacok elő ne jöjjenek belőle. A beépítés ügymenetéről semmi újat nem sikerült megtudnom.Ha valaki ennél többet tud, NE TITKOLJA!
Az idei tél keményebbnek tűnik az előzőektől, még akkor is, ha később ért ide.Várjuk meg a végét, van még kemény 2 hónapunk a tavaszig.Jönnek majd az éves elszámoló számlák, és lehet összehasonlítani, viszonyítani más adatokhoz is.
A babot se felejtsük el hideg helyen tárolni!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-08-28, 07:53   #34 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Le vele re: Loggia beépítése

GÁZ BIZTONSÁGI FELÜLVIZSGÁLAT UTÁN vagyok! Talán még jó is, hogy nem engedték eddig a loggia beépítését, télikertesítését?A szellőzési előírások, légcsere a fa ablakokkal nem jelentett különösebb problémát a felülvizsgálat során!Legalább is eddig túléltük!A konyhai ablak gumitömítéseit azért kiszedették! Még jó, hogy könnyedén visszaszerelhető-beépíthető a svéd szilikon gumi a helyére.A sütőtök sütésére azért oda kell figyelni!Ez hosszadalmas sütési folyamat, pótolni kell a levegőt, szellőztetni kell!
A gravitációs szellőztetés, és a nyitott kémény, valamint a 20x20 as szellőző rács, valamint a nyílászárók pontatlanságai, hibái adják a még elégséges friss levegőt.A bejárati ajtónk a nyitott folyosóra nyílik,ennek is vannak elhajlásai a külső-belső hőmérséklet különbségből kifolyólag, "dongásodás"!
Tervezem egy levegő hőcserélő beépítését, keresem a jó megoldásokat-tapasztalatokat!
Azért, ha egyszerű lenne, egy loggia beépítés engedélyezése, és ésszerűbb akkor beépíteném azt, és lecserélném a gázkészülékeimet is vele együtt. Még a tűzhelyet is, elektromosra !Hogy mikor lesz ez???
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-27, 14:58   #35 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Már 1 KWh megtakarítását is támogatják a legújabb hírek szerint, kamat mentes kölcsönnel is! Vajon 2 db 5,4m széles, 1,5m mély loggia beüvegezésével, télikertesítésével mennyi hőenergia takarítható lenne meg?
A nyitott függőfolyosó-közlekedő beüvegezése további KWh-kal csökkentené még a " rezsi csökkentett " számlát is!
Ez lenne az "Igazi Otthon melege"!
1980-ban épült társas házunkban a konyha külső falazata 10 cm-es válaszfaltégla fal. Ez engedélyes terv szerint készült így akkor!A telek méretei nem engedtek vastagabb falazatot, és még a telek is kisebb volt a nyilvántartottaktól. Van rajta 2 cm szigetelés, lambéria borítással. A napi gázfogyasztás NEM 3 köbméter/ nap, annak többszöröse!
Most " extrém" telünk van!Mikor lesz már vége végre?
Az elszámoló számla is "Extrém " lesz!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-09-20, 02:42   #36 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Napjainkban élvezzük loggiáink minden hátrányát!Maximum a kocsonnya érzi jól magát ott!Bezzeg a gázóráink dupla annyit forognak, mint korábban, és vidáman vigyorognak!Még nem találtam meg a beépítés hatósági eljárásának útját, rögös útakra tévedtem, többször elakadtam már 20 év alatt!Tehát a beépítés-télikertesítés helyett, nem az ablakokat cseréltettem ki, hanem az összes régi hőszigeteltnek nevezett üveget 18,5 m2 felületen.Melegperemes,4+16+4mm-es bevonatos, gázzal töltött üveg került a régi helyére egy hónapja.Elmondhatom, hogy érezhető a változás, és a gázfogyasztás is 10-15 %-al kevesebb.-18,-20 C-foknál majd jelentkezem az eredménnyel!
Az ablakok tömítettségével-zárásával- beépítettségével is törődjünk, és a loggia ajtót se hagyjuk ki! Némi szellőzés azért kell is!A MÜ ablakot is utólag megfúratják, megfúrják különböző elméletek okán.
Lakótársam a fát szigetelte 15 cm vastagon, kisebb felületen az előbbiek szerint. Az Ő eredményeiről nem tudok beszámolni sajnos.
Kb. 10 évi megtérülésre számítok, és nyáron is hűvősebb, komfortosabb lakásra.
Az elmúlt hideg tél, és a forró nyár után elmondhatom, hogy az üvegcserét NEM bántam meg!Fűtési adatokat nem tudok produkálni,nincsenek meg egyenlőre az adataim,az elszámoló számla pedig nem áll rendelkezésemre éves viszonylatban az új számlázási rendszer okán!8 hónapról kaptam egyszerre számlát, és azt egyszerre le is kapták a bankszámláról azonnal!
A nyári forróságot még mindig klíma nélkül túléltük, pedig voltak forró napok hosszasan!A lakást hűvösebbnek érezni, amikor haza ér az ember az utcáról, kellemes, és megnyugtató érzés!Még nincs tervbe véve nálunk a klímázás sem!

A loggiákat viszont téliesíteném! Télire felöltöztetném a házat, és nem az utcát fűteném a határoló falaival, és a födémekkel!Lassan mi is elővehetjük a télikabátot!Jön a tél!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-02-22, 06:42   #37 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Loggia beépítése

Új lakótársam is beépítené, télikertesítené a loggiát!Vékonynak találja a fa szakipari falat 5,4 m szélességben, 4 cm-es szigetelőréteggel, két pozdorja lap között, +lambéria takarással kívül-belül. A sorolásról-illesztésekről fa nyílászárók esetében NEM is beszélve. Azok labirintusai le lettek fűrészelve, gyalulva hogy beférjenek a fal nyílásba.(1980-as építkezés) Purhab még NEM volt akkor!Nekem ismeretlen volt legalább is.Ő is járt már az építési hatóságnál!
Szóval, ha egy szinten, vagy függőlegesen egységesen gondolkoznánk, akkor mehetne a dolog! Ez lehet a városképi eljárásban leírva. Meg kell keressem ezt a leiratot én is.Sajnos nem vagyok határos az új szomszéddal egyik irányba sem!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-02, 05:37   #38 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Loggia beépítése

Volt egy műsor a rádióban tegnap délelőtt az erkélyek, loggiák, folyosók használatát, beépíthetőségét, tulajdonlását,funkcióit illetően.Szóba kerültek esztétikai, tűzvédelmi,statikai kérdések mellett, a balkon növények, a mozgatható ablakok, a galambok, és az etetésük,és" minden jó ami ezzel együtt jár"
Az energetikai problémákról, árnyékolásról,télikertesítésről egy értelmes szót nem hallottam!Hiányolom nagyon!Akadályokat annál többet!
Itt szökik az energia!!!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-12, 21:25   #39 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Találtam egy garzonházat a hőskorból, 58 db loggiája van. Árnyék, fa egy darab sem,totál Déli oldalon. Busz pályaudvar töri meg a csendet, és rontja a levegőt.A fűtést parapetes gázkonvektorok biztosítják. Így a loggiák beépítéséről szó sem lehetne!Lenne mit csinálni a házon bőven!A pályaudvart nem sikerült elköltöztetni ez ideig.Volt már több hely is kiszemelve, de talán mégis a legjobb helyen van!Piac, és Börtön is itt van a közelében közvetlenül. Város tervezés?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-27, 10:57   #40 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Üvegfal, üveg függöny beépítéssel találkoztam a napokban társasházi homlokzaton!Hogy mikor készülhettek nem tudom. Ilyen építési móddal mióta lehet találkozni, kell-e hozzá engedély, hozzájárulása valakinek ezt azért jó lenne tudni, mielőtt valaki a nem tetszését adná elő, és a lebontása ügyében döntene a hatóság. A látott helyen adott volt a homlokzati kiképzés, és a loggia korlát sem volt probléma.Itt is volt sok beépíthető felület a többi homlokzati részen, és energia megtakarítási lehetőség is!
Kérdés, hogy ez milyen eredményt jelent megtakarítás szempontjából, mennyire zárnak ezek az elemek egymáshoz?Messziről jól mutatnak szerintem, közelről nem ismerem a megoldást igazán?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
erkély beépítés, loggia beépítés, terasz beépítés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 06:53 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum