Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kertkapcsolat - terasz, előtető
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-04-13, 03:49   #11 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

"loggia utólagos beépítése"

Keresgéltem a keresőn,és ezt találtam! Még 2012-ben az egyik Bp-i kerület építési szabályzat TERVEZETÉBEN (11 oldal) kitér a loggiák, erkélyek, teraszok beépítésének TILALMÁRA! Akkor most az új engedélyezési törvény, eljárás felülírta a tervezetet? Ez volt a füstbe ment TERV! Milyen jó, hogy településenként más-más szabályok kialakítására van lehetőség, idő , pénz, és energia!A városképvédelmi eljárás még megadja a módját, hogy ne legyen egyszerűen beépíteni egy loggiát, és azt településenként másként szabályozzák, és értelmezzék. Van ennek értelme?
Akik ezeket megtervezték, engedélyezték megépíteni, vagy TILT-ják, akadájozzák a beépítést, hol tanultak fizikát,hőtant ?

Utoljára módosítva: Loggi által : 2013-04-13 03:54
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-04-28, 17:38   #12 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Az elmult héten jártam a új Főépítész irodán, és kedvező híreket hallottam! Készül a városképi (településképi) bejelentési eljárás szabályzata! Könnyítéseket is ígértek! Vajon a loggia beépítésre mi fog vonatkozni? 15 éve szeretném beépíteni a haszontalan eső, szél, és porfogó épületrészeimet, ez idáig eredménytelenül.Most töltöttem be a 62-öt ápr.17-én. Még bízom benne, hogy megélem, hogy legálisan beépítésre kerülnek előbb, vagy utóbb.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-07, 19:01   #13 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Valamikor volt egy pályázati lehetőség függőfolyosók, loggiák utólagos beüvegezésére, mint praktikus homlokzat felújítási program társasházak esetében.Vajon, hány ilyen pályázat valósult meg, és mik a tapasztalatok?Találkozott valaki ilyen megvalósult munkával? Vajon milyen engedélyezési procedúra kellene mind ehhez, és milyen források állnának rendelkezésre?

Nálunk 10 cm-es válaszfaltégla falazata van a konyhának a nyitott folyosó felé.Erre adott lakhatási engedélyt a hatóság 1982-ben!2 cm szigeteléssel+ lambéria borítással.A folyosó mennyezete felett vannak a gyerekszobák, a jéghideg padozattal.A szélső lakásokról, azok szigeteletlen oldalairól, itt már nem is beszélek.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-07, 20:49   #14 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...
Nálunk 10 cm-es válaszfaltégla falazata van a konyhának a nyitott folyosó felé.Erre adott lakhatási engedélyt a hatóság 1982-ben!2 cm szigeteléssel+ lambéria borítással.A folyosó mennyezete felett vannak a gyerekszobák, a jéghideg padozattal.A szélső lakásokról, azok szigeteletlen oldalairól, itt már nem is beszélek.
Emlékeim szerint ez az akkori hőszigetelési előírásoknak sem felel meg, de ezen felül a vagyon biztonságnak sem!
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-21, 17:00   #15 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Ezekben a forró napokban a loggiák árnyélkolására milyen előírások vonatkoznak?Itt is városképi bejelentési eljárást kell csinálni, esetleg használatbavételi engedélyt kell kérni, vagy a nyár végén jön a hatóság és lebontatja, esetleg még előbb jön és közli, hogy fennmaradási engedély sem adható erre az építményre, bontsuk le? Végül az is egy megoldás, ha nyár végén leszereljük, és megóvjuk az időjárás viszontagságaitól. Arra azért vigyázzunk, hogy a magasban valakit ne hogy baleset érjen munka közben!
A födém nálunk olyan hullámosra sikeredet 5.25 m szélesen, hogy előbb szintezni kellene azt. 10 cm-be nem biztos, hogy beleférne, az eltérés közép felé növekszik, Lefelé. Nem egy szép látvány egyáltalán. Szigeteléssel ügyes mester még helyre is hozhatná a hibákat, és az ablakbeépítés is szépítene rajta. Erre ajánlották az illetékes szervek, hogy beszéljem rá a lakótársaimat is!Na ez az ami NEM megy a mai napig sem !
Hivatkozhatunk arra is,hogy 30 éve lakhatási engedélyt kapott a ház, mindent rendben talált a hatóság akkor, miért akarunk most mi árnyékolót szereltetni, vagy hőszigeltetni az oldalhatáron, vagy loggiát télikertesíteni.Ezt a választ kaptam 2013. jún.-ban az ügyfélbarát hatóságtól szóban, és írásban leírva,Határozat formájában "BONTÁSI HATÁROZAT" !
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-27, 19:51   #16 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

T. Olvasók!

Van egy lakás a 10-ből, aminek még az előbbieknél is nagyobb a problémája.Én a lakásom alatti nyitott autó átjáró menyezetét leszigeteltettem, és a társasházra terheltem a költségeket.A folyosó végét, mint ott lakó, még az építkezés során lezárattam a bejárati ajtómnál, és a konyhát kibővittettem, ezzel a 3 m2-rel. Így nem élvezem a 10 cm-es válaszfallappal falazott ( előnyöket ) a függőfolyosó felöl.Természetesen hozzájárulással, és költségek megfizetésével. Ellenben ez a másik lakás szerencsétlen tulaj, mintha egy magánházban élne 100 m2-en, minden oldala a külvilággal határos, egyedül az alatta lévő lakóval határos . Elmondása szerint a gázfogyasztása éves szinten a 3000 m3 körül van. Őt is értesítették a hatóságtól, hogy én bontsam le a szigetelésemet. Nála még az a mentő őv sincs, hogy a határt vitassa a telekhatárán, mert felőle az alsó szintek mellett zárt a beépítés, 3-4. emelet magasságáról van szó az Ő esetében.
Még tanácsolni se mernék semmit a velem történtek után. Tud valaki valami megoldást?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2013-07-02)
Régi 2013-07-22, 11:08   #17 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

"Településkép védelmi eljárás szabályzata" Még nem készült el a mi településünkön!
Mint korábban írtuk, az új építésügyi engedélyezési eljárás bizonyos engedély nélkül végezhető építési munkákat ilyen eljárás alá von.Annyit javasoltak, hogy forduljak bizalommal a főépítészhez a loggia beépítési ügyben, kérjek időpontot, hogy mikor tudna fogadni.Még ezt megpróbálom !15 éve akarnám beépíteni!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-07-26, 18:44   #18 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Tisztelt Olvasó!
Egy másik fórumon is jártam a loggia beépítés ügyében, és kérdésként érdeklődtem e témában.Kicsit ellentmondásos választ kaptam az eddigiekkel szemben,ezért ajánlanám Mindenkinek a saját döntést, és tájékozódást
a beépítés kérdésében.A Főépítészhez még bejelentkezem, most vannak a szabadságolások!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-07-30, 08:27   #19 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Tudják T. Olvasók, hogy milyen előnytelen épületrészük a loggia? Napjainkban megtapasztalhatják! A kinyúló oldalfalak, födém lemezek igazi Kollektorokká válnak napjainkban, anélkül hogy ezt a funkciójukat igényeltük volna. A külső felületet oly mértékben megnövelik szüségtelenül az által, hogy ezeknek minden oldala érintkezik a külvilággal, hogy minél több meleget (télen hideget) vigyenek a belső lakott tér felé akaratunk ellenére!A szél ezt a hatást még fokozza. Gondojunk arra, amikor a forró levest fújdogáljuk. Ezeknek a szigetelése igen körülményes, és esztétikailag is problémás. A por lerakódás, és esőcsapkodásról, visszaázásról ne is beszéljünk. Erre lenne megoldás a télikert, Loggia beépítés,árnyékolás ha a hatóságok is így gondolkodnának !
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-06, 08:20   #20 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Loggia beépítése

Az 1000.-ik olvasó külön köszöntése mellett, Üdvözlök Minden Kedves Olvasót, aki ebben a témában érdeklődik!Várom tapasztalataikat, véleményüket, sikereiket, és hozzászólásaikat a témában!
Üdvözlettel: Loggi
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
erkély beépítés, loggia beépítés, terasz beépítés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:17 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum