Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Kertépítés (http://epitkezes.forum.hu/kertepites/)
-   -   Hol vegyek gyümölcsfát a kertembe? (http://epitkezes.forum.hu/kertepites/157-hol-vegyek-gyumolcsfat-kertembe.html)

sbs 2010-06-30 16:17

Hol vegyek gyümölcsfát a kertembe?
 
A helyi (Érdi) kertészetben már kifogyott a GERMESZDORFI cseresznyefa, de nekem éppen most jött meg az ihletem, hogy elültessek kettőt ebből a csoadálatos gyümölcsfából.

Gyerekkorom óta a germeszdorfi (korai, nagyszemű, ropogos) cseresznye a kedvencem és pont megüresedett 2 hely a kertünkben (1 kiszáradt hatalmas diófa, és egy tűzhalált halt meggyfa).

Hol kapok ilyet Budapest-Tárnok viszonylatban? (természetesen konténeres érdekel és nem drága...)

hyper 2010-07-02 11:16

re: Hol vegyek gyümölcsfát a kertembe?
 
van 1 nagyon jó ketész barátom, énis pont ezt a fajtát preferálom, neki van 1 hatalmas és mindig átjárok csresznyézni mikor érik
ő aztmondta hogy állítólag nemlehet majd kapni ezt a fajtát valamiért, remélem, csak valami rémálom ez, hisz nagyon fnom a húsa

Kiskertesz 2010-07-02 13:21

re: Hol vegyek gyümölcsfát a kertembe?
 
Uraim!
A germesdorfi 3 cseresznyét igen is lehet kapni ha más nem akkor Debrecen közelében ősszel. Konténeres növendékeket azt nem garantálom de a a hét végén találkozom egy jó barátommal akiknek faiskolájuk van és meg mondja hogy van-e még nekik bekonténerezett germ. cseresznyéjük.
Molnár Faiskola
De ha netán nincs akkor ajánlom a sunbust fajtát ami ön-termékeny és ugyan olyan vagy nagyban hasonlít az állatotok szeretett cseresznyére.

sbs 2010-07-02 18:57

re: Hol vegyek gyümölcsfát a kertembe?
 
Köszönöm, most már nem pattogok akkor. Az Érdi kertészetben ugyanezt mondták, azaz ősszel lesz konténeres cseresznyefa. Csak mivel nem értek a kertészkedéshez, itt buzgolkodtam, de most már az is világos hogy TAVASSZAL és ŐSSZEL lehet gyümölcsfákat ültetni.

Mivel a germeszdorfi cserkó nálam gyerekkori emlék, ragaszkodom hozzá:)

KISKERTEK 2012-02-20 17:44

re: Hol vegyek gyümölcsfát a kertembe?
 
Kedves sbs!

Érdemes keresni egy őstermelőt, akitől régi, divatos fajtákat is lehet szerezni! Ezek a fajták sokkal ellenállóbak az itthoni klimatikus viszonyoknak, és (véleményem szerint) a gyümölcsük is sokkal finomabb!

Üdvözlettel:
KISKERTEK Kertépítés, Kertfenntartás - Budapest

hyper 2012-05-12 20:38

re: Hol vegyek gyümölcsfát a kertembe?
 
sziasztok
szeged környékén találtam 1 jó helyet , telefonon beszéltem a termelővel de nála minden féle fa 600ft ami szerintem páratlanul jó ár, ugyanezt a fát lehet megvenni a mező boltban, de ott jóval drágább annyi legyen elég a mezőboltban ha veszel 2 fát addig ebből az árból a termelőtől 3at :D néztem gyönyörű fái vannak. épp dózerolom le a melléképületeket és küzdök a borzalmas feltöltött talajal, de amint megvannak ezek a dolgok, szerintem 2éven belül minden faféle lesz az udvaromban!
idén a szilva az ami nagyon szép termést hoz, de még a holnapi viahr elviheti a termést ezért majd csak nyugtával dicsérem, tavaj a barack volt a csúcs, roskadásig volt 1 aránylag fiatal fám 3 babakádnyit szedtünk le róla igaz aprók lettek, mivel csokorban, fürtökben lógtak le a sárgabarackok a fáról, de a drága permet és a gondviselés egyre jobban meglátszik a fákon, a metszés permetezés nagyon látszik, hogy menyire javítja a fák küllemét!


A pontos idő 17:46 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum