Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Kertépítés (http://epitkezes.forum.hu/kertepites/)
-   -   Öntözőrendszer kérdések és megoldások (http://epitkezes.forum.hu/kertepites/141-ontozorendszer-kerdesek-es-megoldasok.html)

Kiskertesz 2010-06-18 23:39

Öntözőrendszer kérdések és megoldások
 
Bizonyára ti is találkoztatok már az automata öntözőrendszerrel.
Korunk egyik "siker vívmányával", ami valjuk be sok ágazatban könnyítette meg az emberek életét. :D
Szinte mindenkinek elérhető manapság, így sokunknak már van is otthon.
De sajnos az átadás után előjön néhány probléma, nem várt esemény. A telepítő csak napok múlva jön ki ( ha kijön ) és mi ott maradtunk egyedül vele.
Nah... ez a témát azért hoztam létre hogy akinek van gondja,kérdése az írjon ide nyugodtan és majd megpróbálok megoldást találni rá. Ha netán én nem is de jó pár öntözőrendszerrel foglalkozó "kollégáim" közül valaki csak talál rá megoldást.

sbs 2010-06-20 22:45

re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások
 
Mekkora kertnél érdemes ebben egyáltalán gondolkodni? Nekem megfordult a fejemben, de az a rész amit öntöznék nem nagyobb 20 x 15 m-nél, amit valljuk be öszintén slaggal kényelmesen be lehet locsolni.

Viszont csak kényelmes dolog ez, mondjuk olyan mint a mosogatógép. Szóval mi az a legkisebb kert aminél ezt az öntözőrendszert még megveszik az emberek?

Lerin 2010-06-20 23:18

re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások
 
Milyen márkát érdemes választani? A Gardena termékeivel már találkoztam, de elég félelmetes, hogy 3-400 ft-os műanyag gyorscsatoló 2-3000 ft-ba kerül. A Floraland vagy milyen gyártó réz gyorscsatolói is olcsóbbak. Viszont más rendszereknél nem láttam ilyen professzionális csepegtető, időkapcsolós, erre-arra-amarra-körbe-karikába-téglalapba spriccelős készülékeket.

sbs 2010-06-21 16:46

re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások
 
A Gardena nagyon drága, ezt már én is tapasztaltam. Viszont a minőséggel sincs probléma. Sajnos én nem tudok más - minőségi - alternatívát.

De nem vagyok benne biztos, hogy a profi kertépítők Gardenával dolgoznának.

Kiskertesz 2010-06-22 13:23

re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások
 
Sziasztok!
Sajnálom hogy csak most tudok válaszolni, de hát dolgozni is kell :D.
Először is leszögezném hogy nincs behatárolható m2 az öntözőrendszereknél, se minimális és pláne maximális terület. Nem rég telepítettünk rendszert már 15 m2 re is egy doktornőnek, mondván hogy sosincs otthon de viszont sokat jelent neki a kert , nem szeretné elveszteni.
Mindenkinek ( minden megrendelőnek ) saját magában kell eldöntenie hogy van-e elég ideje locsolni ( egy kisebb kertnél sem ritka az 1-2 óra ) és ha elutazik se kell másra bízni a növények, fű locsolását vagy fontosabb neki az egyenletes szabályos időközönkénti locsolás. Ami egyébként sokkal takarékosabb mint a kézi locsolás, hisz tudunk meleg nyári hónapokban is éjszaka és hajnalban öntözni amikor a pára veszteség 10-20 % alá esik. A nap közbeni locsolásnál már reggel is akár 35 %-os a veszteség, este 7-8 felé még nem tud lehűlni a talaj hogy "gazdaságos" legyen a locsolás.

Kiskertesz 2010-06-22 13:44

re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások
 
A kérdésed nagyon is aktuális Lerin. Pár éve ( 6-7 év ) a márkák közti versengésben nagyon sok "olcsó" márka jelent meg ami csak roncsolta a telepítők munkáját, minőségét. De szerencsére ezek a cégek min bele olvadtak egy jobb, erősebb márkába vagy egyszerűen feladták és megszűntek. Így mostanában a Hunter a Rain bird és a John Deere, TORO ( bizonyos termékeikben! )számít minőségnek, de mint hazai cég a KITE is forgalmaz általa garantált minőségi termékeket. Az előbbi márkák nem csak a sok színű termékeikkel tűnnek ki hanem az áraikkal is. Persze vannak "drágább" márkák is, én ezeket a hobbi kategóriákba sorolnám.
Jó a minőségük, de az áruk is (!!!) ami szerintem csak plusz kiadás.
Remélem segíthettem.
Ha valakinek segítség kellene a megtervezésben akkor szívesen segítek, csak küldjetek el rajzot e-mailben. ;)

Gábor 2010-06-22 22:50

re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások
 
Örülök ennek a hasznos cikknek, én is automatizálni akarom az öntözőrendszerünket! Jelenleg a csőrendszert tervezem, de majd valahogy egyszer eljutok a kivitelezéséig is. Sajnos nem sok időm van rá.

Kérdeznék egy kicsit mást. Ha földből jövő víz, amely rendes fúrot kút, azzal érdemes locsolni a növényeket?
Azt már észrevettem, hogyha locsolás előtt egy hordóban a nap által melegítem, akkor szebbek lesznek a növények.

Lerin 2010-06-23 17:50

re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások
 
Idézet:

Kiskertesz eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 650)
Így mostanában a Hunter a Rain bird és a John Deere, TORO ( bizonyos termékeikben! )számít minőségnek, de mint hazai cég a KITE is forgalmaz általa garantált minőségi termékeket.

Az ilyen termékeket hol lehet megvásárolni? Például a Praktikerben csak Gardena és Budget (no comment) kapható. Lehet kapni barkácsáruházakban, vagy csak szakkereskedésekben? Mert gyakran fordul elő, hogy valaki érdeklődik az öntözőrendszerek iránt, és szétnéz az Obiban, Brico-ban, ahol persze vagy megveszi a legolcsóbbat, vagy ha komolyabbat szeretne, akkor teljesen elakad, hogy melyiket, neki mi lenne a jó, stb...

Kiskertesz 2010-06-24 09:32

re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások
 
Vannak boltok szinte minden városban ahol van lakossági kiszolgálás. De itt csak listaáron kaphatod meg a termékeket. Igaz még így is olcsóbb és kifizetőbb.
Ajánlanám a Hunter márkaképviseleteket, ott mindig van minden alkatrész a rendszerhez. De ha elakadnál csak hív nyugodtan a 30-2156-228 számon és segítek. :)

Kiskertesz 2010-06-24 14:08

re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások
 
Kedves Gábor!

Jelenleg a kuti víz a "legegészségesebb" a növények számára, de mivel túlontúl is vasas. Így ha mód van rá jobb ha előbb állni hagyjuk egy nagyobb aknában és csak később használjuk fel mikor már kiült a vas és a mangán egy része az akna falán.
De ha nincs erre mód ( már pedig sokszor nincs rá lehetőség ) akkor a fúrott kuti víz is tökéletes a növényeknek.


A pontos idő 09:19 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum