Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kertépítés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-08-01, 21:35   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-01
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Bálint Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások

Kedves Kiskertész!

A probléma ismerős, az 1 éve átadott 6 zónás rendszerem nem működik: üzem közben nem tud elegendő nyomást biztosítani, fúvókák nem emelkednek ki. Kisvakond kft. nem jön ki, nem veszi föl a telefont. Szivattyút elvittem szervízbe, elvben jó. Mit tudok tenni, azon kívül, hogy eltanácsolok mindenkit Kisvakondtól? Ötlet?
Bálint nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-08-02, 13:07   #12 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások

A nyomás az ilyen rendszerekben kulcsfontosságú. Egyszerűen alul van méretezve a szivattyú, mégpedig nem a vizszállítás a probléma (hány liter/óra), hanem a nyomás.

Ha ezt egy külső cég tervezte neked, akkor beszéld ezt át velük, csak nem értem miért vártál 1 évet. Igy neccesebb lesz új szivattyút garanciába, szavatosságban kapni, mivel nem az eszközzel van gond fizikailag, hanem a tervezés volt hibás.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-12-27, 21:49   #13 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások

Egy kérdés! Mi van akkor ha a fő vezeték amíről a többi elágazik el van tömödve vagy meg van elégé törve?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-12, 21:55   #14 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások

sziasztok, pont én is a "luxus" felé billenek, a lényeg olvasgattam a topicot és Kedves Bálint baja érdekes ezer alternatíva jutott eszembe de mint laikus hangsulyován én se vagyok szaki ebben de aki az enyém tervezi és segít kiépíteni(1 jó barátom) emiatt fogok bele, és mivel a sör és a bográcsos pörköltel fogom megfizetni a munkát így nekem megéri a +5 10e ft hogy kiépítsem ezt igaz még csak a kert 1ik szakaszára de valahol el kell kezdeni , tehát Bálint sztorija nem emelnek ki tuti nyomás ahogy sbs is írta miért vártál vele 1 évet? ezt én se értem, vagy nem használtad, de miért ne használtad volna vagy beletörődtél és most lett gyanús hogy ennek másképp kellene szuperálnia, szerintem vagy a gerinc csö lehet kis átméröjű ami boritja az egész rendszert vagyis már a szivatyú csatlakozásnál megfogja a nyomást, vagy a szüröd a koszos, barátom mondta hogy alap 1 szüröt beépíteni és ha a kutadból valami kosz belekerül megogja és a fuvókákig nemjut el igy azok épek maradnak de a szüröt ki kell szerelni megtisztítod vissza és mehet a buli ha nincs szűrőd és tiszta minden akkor a szivatyúd az ami nem bírja a rendszered
nemtudom hány körösre van építve de egyértelmű hogy egy 90 literes szivatyúra nem kötök rá egyszerre 10 fúvókát, az én logikám az hogy kb az én kertem 1ik felében ahol kiépül ez a rendszer ott 10-15fúvoka lesz és 3körre lesz osztva vagyis nem fog egyszerre dolgozni az összes hanem szépen sorbn egyszerre az 1ik fele mondjuk olyn 4 fuvóka majd a követöző és így tovább
remélem tudtam valamit segíteni
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-12, 11:08   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-10-12
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gary100 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások

Idézet:
Lerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Milyen márkát érdemes választani? A Gardena termékeivel már találkoztam, de elég félelmetes, hogy 3-400 ft-os műanyag gyorscsatoló 2-3000 ft-ba kerül. A Floraland vagy milyen gyártó réz gyorscsatolói is olcsóbbak. Viszont más rendszereknél nem láttam ilyen professzionális csepegtető, időkapcsolós, erre-arra-amarra-körbe-karikába-téglalapba spriccelős készülékeket.
Szia!
Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés, én most olvasgatom itt a fórumot, ezért leírom, hátha másnak is hasznos lehet.
Én tavasszal vágtam bele kertem szebbé tételébe és öntözőrendszert is telepítettünk. Az én rendszerem a K-Rain és Orbit márkák termékeiből állt össze. Nagyon elégedett vagyok vele, hibátlanul működött az egész szezonban, szép és pontos a szórása, gyönyörű a kertem tőle. Nem kellett hozzányúlnom semmihez sem. Szóval csak ajánlani tudom.
Az Automata öntözőrendszer telepítése | Öntözéstechnika | Öntözőtelepítés árajánlatok oldalon bukkantam rá, szakszerű és segítőkész mester építette ki nekem, ami sajnos már nem mindennapos. Mindig számíthatok rá.
gary100 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-24, 16:49   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-06-24
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ferarpi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek. Szeretnék öntözőrendszert építeni az udvar- lehetőleg vmi gazdaságosat és olcsón kivitelezhetőt. Azt az ötletet kaptam, hogy a gyep alá telepítsek gyöngyöző csövet vagy csepegtető csövet (nem igazán tudom mi a különbség). Alapvetően csak gyepről lenne szó. Szerintetek ez működő lehet?

Előre is köszi.

Árpi
ferarpi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-25, 10:41   #17 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások

Hát nem tudom, hogy a gyepet is szokták-e igy öntözni, alapvetően ezek a csepegtető megoldások a tövekhez elvezetett földfelszin feletti megoldások és nem vagyok biztos benne hogy a föls alatt is működik. Amúgy laikus vagyok a témához, de a gyep alá bevezetett csöpögtető rendszer vizéből nem sokat fog látni a gyep... de javítson ki valaki ha tévedek.

A gyöngyöző és csepegtető között szerintem vízhozamban van a különbség.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-25, 11:40   #18 (permalink)
Tag
 
gita3 avatarja
 
Csatlakozott: 13-12-18
Összes hozzászólás: 89
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 10 köszönetet 10 hozzászólással
gita3 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások

Idézet:
ferarpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek. Szeretnék öntözőrendszert építeni az udvar- lehetőleg vmi gazdaságosat és olcsón kivitelezhetőt. Azt az ötletet kaptam, hogy a gyep alá telepítsek gyöngyöző csövet vagy csepegtető csövet (nem igazán tudom mi a különbség). Alapvetően csak gyepről lenne szó. Szerintetek ez működő lehet?

Előre is köszi.

Árpi
A gyöngyöző (izzadó) csövet nem a gyepre találták ki, ez lenne a legdrágább megoldás, mert rengeteg csőre lenne szükséged, úgy kéne lerakni, mint egy padlófűtést. A gyepet szórófejekkel szokták locsolni, melyet a föld alá telepítenek, bővebben google. Márkában a Huntert ajánlom, ár/minőségben korrekt, sok helyen akciós én nemrég a Szatmári Kft-nél láttam. Esetleg mezőgazdasági boltban érdeklődj, ott is jó árak lehetnek.
gita3 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-06, 13:59   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-06-06
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Nikolett Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások

Sziasztok!
Nem tudom, tudtok-e segíteni, mindenesetre megpróbálom hátha. Három éve csináltattunk automata locsolót a kertbe, de a hétvégén sajnos szembesültünk vele, hogy valami gond van, meghibásodhatott a rendszer. Hívtuk a kivitelezőt, aki szerelte, de már nem elérhető és akiket eddig hívtunk egyáltalán nem vállaltak javítást, egy kicsit megijedtünk, hogy esetleg az egészet újra meg kell majd csináltatni. Egyébként nem olyan nagy az udvar, akkor már lehet inkább visszatérünk a hagyományos öntözéshez... :/
A kérdésem az lenne, hogy ti tudtok-e valakit Budapest környékén, aki vállal javítást is és megbízható? Illetve kaptunk még egy nevet, ők a www.kertontozo.hu esetleg velük van valakinek tapasztalata?
Ha valaki tud válaszolni, akkor előre is köszönöm a segítséget.
Niki
Nikolett nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-09, 22:06   #20 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Öntözőrendszer kérdések és megoldások

De mi nem működik a locsoló rendszerben. Szivattyús vagy a közcsőről megy... Írd le milyen a rendszered.
Azzal a kérdéssel nem lehet mit kezdeni, hogy van egy piros autóm, ki tudna megbízható szervizt ajánlani. :-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
kert, kerti szivattyú, kerti öntözés, szivattyú, öntözés, öntözőrendszer

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 12:04 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum