Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kertépítés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-17, 23:43   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Nem vicces Vigyázz hova ültetsz fát!

Itt ülök ebben a marha nagy viharban és hallgatom a fák susugását. Ez mind semmi de arra jöttem haza, hogy az egyik fánk félig megdőlt a kert végében.

Sajnos a szomszéd hátsó épülete (lomtár vagy mi) a hátsó kerítésvonalra épült (már igy vettük a telket). Meg is lett a probléma, a dőlő fa lesodort vagy 3 cserepet és kibontotta a felső kisméretű téglasort.Én ugyan a 2 métert betartottam (ennyit kell) de mivel közvetlenül ott volt az épület (nem a kerités) rá is dőlt.

A fa egy csavartfűz, ami nagyon gyorsan nő, viszont a gyökere nem megy túl mélyre. Igy ha felázik a talaj könnyen kifordul.

Szóval vigyázz, a házad köré ne nagyon ültess fát ! Vagy esetleg hasznos tanácsa van valakinek????
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 16:20   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Vigyázz hova ültetsz fát!

Látom még nem irtatok ide, viszon tahogy kint ülök a kertben éls azon morfondírozok, hogy ültetni kéne egy fát a kert szélébe, eszembe jutott, hogy a szomszéd néninek a túloldalt veteményese van.

Mi déli irányban vagyunk tőle, igy a fa folyamatos árnékot adna a kertjére ha megnő, és ennek biztos nem örülne.

Vélemény?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 21:12   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Vigyázz hova ültetsz fát!

Hát Zoli nem tudom. Bevallom, hogy én nem szívesen packázom a szomszéddal, úgy ahogy neki sem kéne. Mindegy, majd egy lófejjel megoldom...

Az a lényeg, hogy akkor hozzuk fel a düht a mélyről és elmesélem a történetem:

a kocsibeállónk jobb oldala felől van a szomszédunk homlokzata, mely közvetlen kapcsolatban van a kertünkkel. Mielőtt szigetelték volna a homlokzatot, állt mellette egy teljes sor tujafa. Már a fák vagy 20 évesek voltak, elég nagyok, sok árnyékot adtak, ráadás jól is mutatott télen-nyáron. Olyan, mint egy felvezető a kocsibeálló mellett.

Az a lényeg, hogy amikor elkezdtek szigetelni fel a tövéig teljesen felvágták az egyik oldalt az összes fát. Amikor megláttam, gondolhatjátok, majdnem megvertem az asszonyával együtt. Mit mond?: A fáknak jobb, így jobban fognak regenerálódni vagy milyen biosz szöveg. (egyébként tanár)

Na a nagyokosok úgy felvágták, hogy télen amikor ráesett a hó, bedőltek a fák a kocsibeállóra, majd egy autót össze is karcoltak, amikor kidőlt egy.

Azóta kivettük az összes fát, pucér ott a plac, csak egy kertitörpe és pár viráglugas van ott.

Szerintetek törvényes volt? Küldjek a szomszédnak lófejet?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 21:13   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-30
Hely: Békéscsaba
Összes hozzászólás: 20
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
ebaladar Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ebaladar részére
Alapbeállítás re: Vigyázz hova ültetsz fát!

Egy a lényeg, hogy a szomszédos épületeket tudják toldozni-foldozni tőle akkor is ha megnő. A törzsét min. 2 méterre rakd a legközelebbi épülettől, aztán lehet állványozni mellé ha úgy alakul. Az ágakat a szomszéd levághatja ami átlóg az ő telkére. Amúgy szabály nincs erre, hogy hogy kell ültetni a lényeg az, hogy hozzáférjenek rendesen a környező épületekhez és ne okozzon kárt bennük a növény. (leveri a cserepet az ága stb...). Az árnyékolás meg max. valami birtokvédelmi ügy lehet majd egyszer, amit megszüntetnek akkor, ha a fa 1 évnél régebben van a helyén, de nyilván sok év alatt fog megnőni nagyra szóval ez alapból bukó ha pattogna a szomszéd.
ebaladar nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 21:24   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Vigyázz hova ültetsz fát!

Megvolt a két méter, csak barmok ennyi... Állványozni elvileg hamarabb beállványoztak, mint kivágták volna. Csak sajnos nem voltam itthon, amikor csinálták.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 21:37   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Vigyázz hova ültetsz fát!

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A fáknak jobb, így jobban fognak regenerálódni vagy milyen biosz szöveg. (egyébként tanár)
Húúú ez nem világos. Szóval azt állítja, a növény olyan mint a haj? Minnél inkább levágok belőle, annál inkább regenerálódik

De nem is világos teljesen bocs. A tuják a TE telkeden voltak 2 méterre (kb) az ő falától (ugye kerítés nincs) és amikor melóztak levágta az ágakat amik hozzás sem értek az (Ő) épületéhez???

Szerintem semmit sem vághatott volna belőle.

Amúgy elég sajnálatos a régi építési módszer, szsz a kerítésvonalra (telekhatárra) épített épületek esetén. Főleg ha az nem is a fő épület, hanem valami melléképület. Sajnos mi is így vásároltuk a telket, a hátsó oldal feléig egy épület van, valami csűr féle.

Amúgy épp a mostani viharban bedőlt fám, kapott le róla egy cserepet, meg szedett ki belőle némi téglát...

Roppant mód nem örültem azonban, amikor mindenféle bejelentés nélkül, egyszer csak megjelentek a kertemben és elkezdték vakolni azt a falat. Tudom hogy ez másképp nem megy, de az a minimum, hogy akkor beszélünk, és egyeztetünk a szomszéddal nem?

Már csak azért is mert, alapvetően megbízik az ember a szmszédjában, de az ott megjelenő ismeretlen melósokban, azért csak mégsem, az udvaron megmindenféle (nekem) érték, ami szeretném ha maradna is...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 23:03   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-30
Hely: Békéscsaba
Összes hozzászólás: 20
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
ebaladar Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ebaladar részére
Alapbeállítás re: Vigyázz hova ültetsz fát!

Nem kell beengedni őket feltétlen. Úgy korrekt, hogy ha a szomszéd leírja, hogy kik, mit, mikor fognak csinálni a házon, mennyi ideig. Ha ilyen előzetes egyeztetés nélkül jönnek, hogy "jöttünk" egy gúnyos kacaj mellett el lehet őket zavarni. Ha elrohan a birtokvédelemhez ott azt fogják neki mondani, hogy először írja le a fentieket és adja át neked és egyezzetek meg...

Ha igazán profik, akkor előtte körbefényképezik az érintett területet, hogy milyen volt. Felvonulnak az adott időben és létszámban, elvégzik a melót és a fényképeknek megfelelő állapotban hagyják a telkedet.
ebaladar nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 23:10   #8 (permalink)
Új tag
 
Kiskertesz avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-05
Hely: Hajdúsámson
Összes hozzászólás: 21
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 7 köszönetet 5 hozzászólással
Kiskertesz Vannak jó hozzászólásaiKiskertesz Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Vigyázz hova ültetsz fát!

Sziasztok!

Gábor szerintem hogy ha valami ( legyen épület, növény, stb ) a telekhatáron belül van az már saját tulajdon. Ha a szomszéd át jön a tudtod nélkül az már magántulajdon megsértése, ha meg kárt is tesznek az már a rongálásnak számít akár tudatosan teszi, akár nem. Amit meg a thujákkal tett azért én már rozsdás fűrésszel vágtam volna neki hajat hogy érezze mit tett szerencsétlen növényekkel. Amit mondott neked az abban a formában baromság. Vannak olyan növények ( cserjék, fák, tűlevelűek ) amiknek jót tesz egy erősebb metszés , de a egy idős thuját semmiképp.

Idén tavasszal sajnos nekünk is volt egy hasonló esetünk amikor is talajszintezés miatt a kerítés régi porladó beton alapját el kellett bontani és újra kiönteni betonnal. Sajnos elkövettük azt a hibát hogy a tulajdonos hölgyet küldtük át hogy beszéljen velük és szóljon hogy át megyünk zsaluzni és majd elbontani. Hááát a tulaj ( itt jegyzem meg hogy magán rendelőben dolgozik és doktornő, tehát elvileg van esze ) sajna nem ment át szólni senkinek. Pedig volt rá másfél hete, mikor át mentünk kizsaluzni szomszédokhoz még nem volt otthon senki kinek szóljunk, csak délután mikor hazaértek akkor akarták kihívni reánk a rendőröket. Gondolhatjátok hogy milyen kínos volt a szituáció. Ezek után megtanultuk hogy soha ne bízzunk személyes feladatokat másokra magunk helyett.

Szerintem Zoli ültess inkább valami gömb lombkoronájú fát, díszmeggyet, szivarfát hárs, akác .... ezek nem nőnek magasra nem adnak hatalmas koronát mégis dísze, éke lesz a kertnek.

Utoljára módosítva: Kiskertesz által : 2010-06-30 23:24
Kiskertesz nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
Gábor (2010-07-01), sbs (2010-07-01)
Régi 2010-07-01, 08:47   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Vigyázz hova ültetsz fát!

Hu a szivarfáról jut eszembe. Rohadjanak meg, amiatt is háborodtak, végül kivágtuk, mert nagyra nőt A villanyfát túl nőtte és mi hülyék voltunk, hozzáért.

Igen, tudom, hogy törvényt sértettek, amikor átjöttek és megrongálták a fáinkat. Sajnos ez van velük, ha ilyen hülyék Feljelenteni nem fogom őket, mivel a szomszédaim, már csak személyes okok miatt sem. De egy kicsit sokat engedett meg magának.

Bár mostanság elég nagy viharok vannak és a fenyőfájuk eléggé ringatózik. Messze van a háztól, de a dél-keleti homlokzatot szerintem simán megrongálná.
Köszi, hogy elmondtátok a jogaimat.

Most egy újabb kérdés! Ha ugyanerről a szomszéd felől sík pala kerítést húzok és az beárnyékolja az 1 m-re lévő szőlőjét, akkor én sértek valami törvényt? Megcsinálhatom? Már egy kicsit unom, hogyha kint sütögetünk, akkor egyből a kerítés mellett kapálgatnak. Már csak arról maradt nekünk drótkerítés, ezért is meg kéne csinálnom.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 21:08   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-30
Hely: Békéscsaba
Összes hozzászólás: 20
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
ebaladar Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ebaladar részére
Alapbeállítás re: Vigyázz hova ültetsz fát!

2,5 m magasságig olyan kerítést építhetsz a telekhatárra, amit csak akarsz. 2,5 m magasság felett engedély meg engedély köteles. Pampogni lehet emiatt, de tenni nem fog tudni semmit.
ebaladar nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 19:16 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum