Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kerítés, járda és utak készitése

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-12-21, 11:02   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Postaláda és a szórólapok

A téma úgy vélem, nem mellékes napjainkban, mégpedig azért mert pár éve megjelentek és azóta elárasztanak bennünket a szórólapok és reklámkiadványok.
A hagyományos postaládák nem bírják a versenyt, főleg az ünnepi időszakban, mikor akár fél kiló (!) reklámanyagot próbálnak belegyömöszölni az ujságkihordók (ne Őket szidjátok, nekik ez a munkájuk....)

Mivel a postaládánk már eléggé viseltes volt minap elmentem venni egyet és az egyik fő szempont volt hogy a szórólapoknak legyen egy elkülönülő csőszerű része és az egyik OBI-ban találtam is ilyet elég kedvező áron (8e), mert amúgy elég horror áron vannak az erre alkalmas postaládák: 10-30e Ft.

Szóval ha szórólap frekventált helyen lakunk, és postaládát kell vegyünk gondoljunk erre is!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-21, 12:26   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Postaláda és a szórólapok

Nagyon jó téma. Én még a nagy szórólap fellendülés előtt csináltam a mi ládánkat. Egyedi kialakítás, kerítés oszlopba építve. Úgy alakítottam ki, hogy számítottam rá, hogy rendszeresen kapunk A4 méretű hivatalos papírokat. Az akkori gond az volt, hogy találjak ekkora bedobó nyílást. Réz lett. Természetesen már találkozott a pajszerral, szerencsére Hilti szalag, és dübelezés tartotta. De ami most lényeg, engem az zavar nagyon, hogy hiába akkora doboz van mögötte, hogy akár egy heti reklám is beleférne, kényelmi okokból félig dugják bele a reklám anyagot. Ez pont arra jó, hogy a csapadékot bevezesse, és eláztassa a hivatalos leveleinket
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-21, 12:34   #3 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Postaláda és a szórólapok

Én nagyon ellene vagyok az ilyen papírtékozlásnak és szankcionálnám a felesleges erdőkivágásokat.
Az emberek ész nélkül irtják az erdőket és ez szörnyű.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-21, 19:24   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Postaláda és a szórólapok

Sajnos az olcsó postaládákat ma már meg sem érdemes venni, mivel pár hét alatt tönkremennek a begyömöszölt ujságoktól. Az egész e miatt a marketing-hajhász évtized miatt van, rémes.

Mondom én aki benne is van az iparban (mármint a kihordásban érintett a családom). Ez is egy munka mint minden más, de most az ünnepek előtt borzasztó mi van. 8-10 féle szórólap és nem a szokásos, hanem szinte hetilapnak is beillő vastagságban. Egyszerűen nem lehet elhelyezni ezt a mennyiséget és ez marhára nem érdekli a reklámoztató cégeket.

Mindamellett én szeretem a szórólapokat. Rengeteget spóroltunk már azzal, hogy tudtuk mikor hova kell menni valamiért. Sokan vannak akik kiirják a postaládájukra, hogy NEM KÉREK SZÓTÓLAPOT (vannak ennél durvábbak is: NE DUGJÁL BE REKLÁMOT!, stb), pedig szerintem jobban megérné akár egy csövet feltenni a szórólapoknak.

Volt hogy 19"-os LCD monitort vettem a gyerekeimnek 15e Ft-ért, azóta sem látok ennyiért, pedig ez egy éve volt, de akár sorolhatnám is az előnyeit. TV-t is igy vettünk 3 napos tesco akcióban (azóta sincs annyiért tv...)

Szóval megéri ha az ember tájákozott, csak meg kéne oldani, hogy legyen helye a szórólapoknak a postaládában!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-23, 15:12   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Postaláda és a szórólapok

Hát mit mondjak a szórólapokra! 3 féleképpen szembesülök vele!

Mi is készíttetünk szórólapokat
Panelban kapok szórólapot
Családi házamban is kapok szórólapokat

A saját családi házunkban bevallom, hogy nagyon zavarna ezek a lapok, mivel Istvánhoz hasonlóan tényleg eláztatják a hivatalos iratokat, főleg lusta vagyok minden nap üríteni... Nagymamámnak rengeteg gyújtóst tudok összegyűjteni

A panellakásban a saját postaládánkba nem nagyon szoktak rakni semmit, elvétve van benne szórólap, ezek helyett egy dobozba vannak összegyűjtve és onnan lehet csemegézni. Ha valami megtetszik, akkor kiszoktam vinni és felviszem... Lehet, hogy kész postaláda kéne a családi házhoz? (szórólapos és hivatalos) Hehe a szórólaposnak lehet már azonnal egy daráló gépbe dugnám...

Ezekkel sajnos pedig most már megint megcáfolom magam, mivel nagy ritkán mi is szoktunk szórólapokat készíteni. Sajnos azt vettem észre, hogy az emberek vakok a szórólapokkal kapcsolatban, mivel hozzám hasonlóan megy a kukába. Szórólappal, nem lehet eladni 1.5 -2 milliós felújítást. Volt olyat, hogy az egész várost elláttam ilyen lappal, ebből 1 visszajelzésünk volt, de ő is csak dolgozni akart jönni hozzánk A szórólapon pedig az átlagtól kedvezőbb ár volt.

Sajnos a hírlevelekről is a véleményem, inkább azt okosan kell sztem csinálni...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-12, 20:56   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Postaláda és a szórólapok

Jó régen volt hozzászólás megjegyzem mindennapos gondunk.
Azaz nekem nem is vettem egy amerikai stílusú alumínium kis íves patkó alakú ládát nem olcsó 8000ft de azóta minden gondom megoldódott.
Elmondtam postásnak újságkihordónak mi a teendő a kicsi piros zászlóval (aki nem tudja le kell hajtani ha v.mit tesznek bele) így én is csak akkor nézek bele mikor a zászló lent van.
Visszacsukható és vissza is csukja mindenki!!!!! szimpatikus megoldás ma is láttam az auchanban szfváron eladót 8700ft-ért azt mondom megéri.
Kicsit meghajtva nem gyűrve belefér az a4-es simán volt hogy kb.10 szórólap+3-4levél megfért benne gond nélkül.
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-16, 07:48   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Postaláda és a szórólapok

Bazz ez jó ötlet, csak tudod mitől félek? Hogy jönnek és ellopják a leveleimet... Szerinted van benne valami?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-16, 14:17   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Postaláda és a szórólapok

Én ezt vettem 8e-ért (bocs a gyenge fotóért)
Igaz akcióban volt mint mondtam, de saválló acél és zárható is...
Már a levélszekrény részbe is befér kényelmesen az A4-es ujság, azonban (ez külön szerelhető) az alsó rész direkt a szórólapoknak van. (azaz ha nem kell ez a rész nem teszed fel)

__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-16, 20:12   #9 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Postaláda és a szórólapok

Ez így tényleg szuper ha a kihordó srácok nem gyűrik bele a levelesbe a szórólapot.
Részemről ez az amerikai típusú nagyon bejött.
Az én ládámba nem igen kerül olyan holmi amit érdemes ellopni habár a sárgákat szívesen adnám ha fel is adná.
Ha valami értékes újság előfizetője lennék biztosan elgondolkodtatna a zárhatóság lehetősége is.
Szerintem talán postaládarablók nem nagyon vannak.
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-17, 08:13   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Postaláda és a szórólapok

Reméljük, hogy nincsenek, de a mai világban már minden előfordulhat!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
postaláda, szórólap

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 07:19 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum