Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Kerítés, járda és utak készitése (http://epitkezes.forum.hu/kerites-jarda-es-utak-keszitese/)
-   -   Budapest térkő (http://epitkezes.forum.hu/kerites-jarda-es-utak-keszitese/267-budapest-terko.html)

sbs 2010-10-03 19:55

Budapest térkő
 
Nem titkolom nemrég el kellett merülnöm a térkövek típusaiban. Vannak drágák, olcsók, színesek szürkék, de KISMÉRETŰ csak egy van: a BUDAPEST TÉRKŐ.

Miközben olvasgattam a Budapest térkőről nem is gondolkodtam ezen igazán, azonban a hétvégén az egyik barkácsáruház parkolójában megláttam kitéve. Épp a kőmüves sógorommal voltam, kérdeztem mit szólna ha ezzel kéne leburkolnia 100 négyzetmétert? Hát nem röhögött hangosan....

De tényleg... kér ilyet valaki? És mennyire másképpen kell ezt lerakni nimt egy nagyobb térkövet?

istvan62 2010-10-03 21:05

re: Budapest térkő
 
Valószínű, hogy lesz rá érdeklődő. Pont a kis mérete adja a különleges hangulatát, ami egy kicsit a bazalt kiskocka burkolatok jellegére emlékeztet. A kis mérete miatt lehet belőle jellegzetes mintákat kirakni, ahogy az oldalon látható kép is mutatja. Amikor a pesti útfelújítások elérték a bazalt kockás utakat, nagy volt a kereslet kockakő ügyben. Számomra mindenesetre lehangoló a képen az elemek színeltérése.

Gábor 2010-10-04 15:28

re: Budapest térkő
 
Engem kiröhögsz, de én szeretem a kisméretű köveket. A miénk is pont ezért lett ilyen kicsi fajta... Ha nálunk csere-érett lesz a járda, biztos, hogy valami hasonlót szeretnék, csak formákat akarok kirakni. Most ma megyek Debrecen főterére és ha jók lesznek a fényviszonyok csinálok egy pár képet a hasonló kövezési módról.

TMónika 2012-01-23 11:41

re: Budapest térkő
 
Csatolások: 1
Idézet:

sbs eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 1771)
Nem titkolom nemrég el kellett merülnöm a térkövek típusaiban. Vannak drágák, olcsók, színesek szürkék, de KISMÉRETŰ csak egy van: a BUDAPEST TÉRKŐ.

Miközben olvasgattam a Budapest térkőről nem is gondolkodtam ezen igazán, azonban a hétvégén az egyik barkácsáruház parkolójában megláttam kitéve. Épp a kőmüves sógorommal voltam, kérdeztem mit szólna ha ezzel kéne leburkolnia 100 négyzetmétert? Hát nem röhögött hangosan....

De tényleg... kér ilyet valaki? És mennyire másképpen kell ezt lerakni nimt egy nagyobb térkövet?

Szia,
Erre a problémára keresett (és talált) megoldást a Semmelrock Pest-Buda térkövével (ismerős névválasztás :) ) a távtartórendszerrel (kép mellékletként), így gyorsan fektethető, és elmozdulásmentes is a felület.
Okos ötlet, nem?

sbs 2012-01-23 15:24

re: Budapest térkő
 
Jól látom, itt hármasával vannak a térkövek egy blokkban? Ez ívelt térkő forma?

TMónika 2012-01-27 15:58

re: Budapest térkő
 
Igen, kettesével-hármasával állnak az elemek, attól függően lehet összeválogatni őket, hogy milyen formát szeretnénk elérni.
Különböző legyezőmintákban lehet letenni a térkövet, belinkeltem a katalógust, amiben benne vannak a térkő lerakási mintái.


A pontos idő 03:35 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum