Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kerítés, járda és utak készitése

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-24, 10:52   #1 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás Térkövezés

A térkő, mint kültéri burkolat igen elterjedt a családi házak járda, és kocsibehajtóinak burkolására.
Kíváncsi lennék, hogy összköltség tekintetében mennyivel kerül többe a hagyományos betonjárdához képest?
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 11:18   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Térkőmester Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Szia Isutam!

Azt kell, hogy mondjam, hogy szinte semennyivel sem került többe a térkő burkolat, mint a hagyományos betonjárda! Sem az anyag, sem a munkadíj szempontjából. A másik lényeges szempont az a tény, hogy a beton ideje lejárt. Egyszerűen kiment a divatból és felváltották a színes térkövek, díszkövek, díszburkolatok! Az életben minden halad, fejlődik, korszerűsödik! Így van ez az építőanyagokkal is és az építkezési stílusokkal is! Egyébként is az emberek rájönnek arra, hogy lényeges milyen a környezetük, hiszen szép, esztétikus, igényes környezetben jobb élni a mindennapi életüket! Így van ez a térkő ws beton kérdéssel...

Üdv: Térkőmester
Térkőmester nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 11:38   #3 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Térkövezés

Köszi a gyors választ!
Ha írnál pár dolgot magadról a Bemutatkozás - Építkezés Fórum rovatban megköszönnénk.
A www.terkomester.hu tiéd?
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 15:47   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Térkövezés

Bocsi, de én vitatkoznék veled a költségekben! Szerintem drágább a térkő, bár szebb is. Mi általában a semmelrock köveit szoktuk használni és megvagyok vele elégedve. De annyival drágább és szebb is, mint amennyit a beton tud nyújtani. Árazása a térkőnek 1m2 kb 2 ezertől indul, de ami normális már 3,5 ezer forint/nm. + ezt még le is kell rakni, kell alá sóder, folyami, meg a burkoló munkaköltsége. Ha pedig rossz helyen laksz és nagyon jó minőséget vársz el, akkor vannak olyan esetek, amikor az egész alatta egy beton placc és rámegy a térkő... Ott legalább nem fog feljönni közte a fű. Betonnál szerintem fele annyiért jössz ki. De én személy szerint a térköveket ajánlom, nekem is van és szeretem. Nem repedt és tört még egy darab sem, bár nem hajtok rá Ifával.

Azt amúgy sosem fogom elfelejteni, hogy előttünk csináltunk egy kövezést, melyet külön gyepkővel, vagy most nem tudom a nevét mivel csináltunk meg. Egy nap alatt, földmunkával, bedöngöléssel mindennel kész lett, nem telt bele egy óra a szomszéd mivel építkezett ráhajtottak egy tüzépes Ifával. Na képzelhetitek, hogy volt kiabálás
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 19:19   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Térkőmester Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Kedves Gábor!

Én kivitelező vagyok és újjat mondok, ha azt mondom, hogy az egyik térkő gyártó céggel vagyok partner kapcsolatban és 1500 Ft/ m2 áron kapom tőlük a követ?! Nem azt írtam, hogy nem költségesebb a térkő mint a beton, hanem azt hogy szinte semmi különbség nincs közte! Ezt azt jelenti, hogy nemsok, tehát azért egy pici mégis csak van. De manapság ki betonoztat már? Inkább kifizet egy picit többet és térkövet rakat. A beton alá is kell sóder, csak sokan nem tesznek, de előírás hogy kell, hiszen annak is kell ágyazat! A fű nem attól jön ki, mert nincs alatta beton, hanem azért, mert nincs jól letömörítve a töltelék anyag vagy akkor jön ki a fű, ha homokkal fugázod és nem kétszerrostál sóderral! Tudni illik a homokban némi föld is van, amiben a fűmag meg tud teremni. A térkő lényege a vízáteresztő képesség! Kérdezem én tőled kedves Gábor, hogy ha beton teszek alá, akkor hol a vízáteresztő képesség? Hiszen a beton le is zárja a vízet és egy nagyobb esőnél úszik az egész burkolat! Száz szónak is egy a vége... A beton ideje lejárt, mert kiment a divatból és az embereknek is egyre nagyobb lesz az igényük, mint hogy betonoztassanak. A Semmelrock termékei valóban minőségiek, ebben egyetértek és dolgozni is jó velük!

Üdv: Térkőmester
Térkőmester nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 19:23   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Térkőmester Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Szia Isutam!

Igen, az én oldalam a Térkő lerakás, térkövezés, térburkolás, viacolor lerakás, kertépítés, kerítésépítés, díszkő burkolás, kőműves, burkoló munkák mester fokon - Térkőmester és egyben az én cégem is, hiszen ez a szakmám!
Térkőmester nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 21:28   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Térkövezés

Idézet:
Térkőmester eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Gábor!

Én kivitelező vagyok és újjat mondok, ha azt mondom, hogy az egyik térkő gyártó céggel vagyok partner kapcsolatban és 1500 Ft/ m2 áron kapom tőlük a követ?! Nem azt írtam, hogy nem költségesebb a térkő mint a beton, hanem azt hogy szinte semmi különbség nincs közte! Ezt azt jelenti, hogy nemsok, tehát azért egy pici mégis csak van. De manapság ki betonoztat már? Inkább kifizet egy picit többet és térkövet rakat. A beton alá is kell sóder, csak sokan nem tesznek, de előírás hogy kell, hiszen annak is kell ágyazat! A fű nem attól jön ki, mert nincs alatta beton, hanem azért, mert nincs jól letömörítve a töltelék anyag vagy akkor jön ki a fű, ha homokkal fugázod és nem kétszerrostál sóderral! Tudni illik a homokban némi föld is van, amiben a fűmag meg tud teremni. A térkő lényege a vízáteresztő képesség! Kérdezem én tőled kedves Gábor, hogy ha beton teszek alá, akkor hol a vízáteresztő képesség? Hiszen a beton le is zárja a vízet és egy nagyobb esőnél úszik az egész burkolat! Száz szónak is egy a vége... A beton ideje lejárt, mert kiment a divatból és az embereknek is egyre nagyobb lesz az igényük, mint hogy betonoztassanak. A Semmelrock termékei valóban minőségiek, ebben egyetértek és dolgozni is jó velük!

Üdv: Térkőmester
Én nem akarok veled vitázni kedves mester, legutóbb 2000 nm-t húztunk le úgy, hogy alábetonoztunk. De azt muszáj volt, mert általánosságban nagy tömegek mozdulnak meg felette. Szerintem pedig vízáteresztő képességről kár beszélnünk. Az jó, ha elszívja, de nagy mennyiségű csapadéka is tervezni kell, arra pedig ott a lejtés és a különböző beépíthető csapadékelvezetők!

A fű kérdéssel meg ne viccelj nekem, olyan nincs, hogy 10 év után nem bújik ki sehol a fű... Pont ezért van most rengeteg olyan melónk az Úri környéken, hogy felszedetik és rakatnak másfajtát. Egyszerűen megunják, mohás és füves a kő, inkább rakatnak újat. Azért elhiheted, hogy már akkoriban képesek voltunk megvenni mindent ami kell. Még akkoriban a döngölő gép olyan 500 ezer volt, rá két évre vettünk még egy térkőgyártó gépet is, bár rendes piaci térkőhöz sosem használtuk, inkább kísérleteztünk itthon vele. (most árulom a gépet, ha kell, akkor 900 körül megegyezhetünk)

Abban egyetértek, hogy a beton ideje lejárt, de nem kell leugatni ezért senkit, ha mást is használ. Személy szerint én is szívesebben térkövezem, de most ne az olcsó nagykeráras termékeidről beszéljünk, hanem arról, amit végfelhasználói árban megkapnak az ügyfeleid. Gondolom te sem ennyiért adod tovább. Ha pedig igen, akkor hosszútávon nincs sok előnye...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 22:13   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Térkövezés

Látom egymásra találtatok :-))))

Én azt mondom betonozni minden h ü l y e tud, azaz egy betonjárdát, egy kerti betonutat lenyomni nem nagy vasziszdasz.

Térkövezni, viszont aki nekiáll csak úgy magától, az tuti megbánja. Térkövezni csakis szakismerettel rendelkező cégekkel (májszterrel) érdemes, mert ami a lerakás után szemet gyönyörködtető az egy fél év múlva egy borzalom is lehet.

Nem beszélve a gépkocsikkal terhelt részekről. Magam nevében mondva, hosszú és fáradságos munkával rakgam le a dupla osztrákmintás követ egy gépkocsibeállónak az előző házunkhoz. Egész addig tökéletes volt - mint ahogy Gábor jól jelezte - be nem állt egy IFA. Ment a levesbe az egész.

Én azt ajánlom mindenkinek aki térkövezésen gondolkodik, jól gondolja át mi várható az udvarában és erre méretezze a munkát. Ja ... és semmiképpen sem a megveszem + aláhomokozok + lerakom !!!!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-09, 21:15   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Térkőmester Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Szia Gábor!

Rendben, te tudod.....

Üdv.
Térkőmester nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-09, 21:17   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Térkőmester Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Szia Sbs!

Áááá, dehogy....nem szeretek vitatkozni...! Nyert a Gábor, övé a pont! Hiába, én vesztettem.hihi...
Térkőmester nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
térkő, térkövezés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 09:48 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum