Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kerítés, járda és utak készitése
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-10-11, 12:12   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-10-11
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
pkozma Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Beton kerítés

Sziasztok!

Én is szeretnék zsalukőből kerítést. Nálam 6 méter hosszan lenne 9 sor (15-ös) zsalukő. Az egyik végén egy épület falához tervezem bekötni, míg a másik végén egy egykaros nagykapu lesz. Tervek között szerepel ehhez a falhoz egy 3,5X6,0 méteres lapostető autóbeálló gyanánt. Az alapot 80 cm mélyen gondoltam 30 cm szélesen. Természetesen az alap és a falak is bevasalva.
Kérdésem az, hogy így megfelelő lenne?

Köszönettel:
pkozma nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-10-11, 14:07   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Beton kerítés

Az elképzelés megfelelő, legfeljebb a 30 szélesség kiásása 80 cm mélyre érdekes kérdés
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
pkozma (2017-10-12)
Régi 2017-10-12, 06:38   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-10-11
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
pkozma Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Beton kerítés

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ
pkozma nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-08-24, 11:16   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-08-24
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Imre34 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Beton kerítés

Szia tervem a kovetkező adott egy 6 méter 10centi hosszú sáv ahol most egy tonkre ment kerítés áll szerencsére a dróthálló kihúzó drót jó azt nem kell vennem .A6 méter 10centi hosszba rakok 5 darab 2méter 50 centi 48x3.2 vascsovet két végnél merevítéssel zárom egyik végére vaskapu megyen vissza .

A lábazati rész széllesége 22centiméter ettől nem hiszem szélesebb kéne a vascsovek oldalaira hegesztek 3 oldalról fuleket ez a része megy a betonba érdmes e minimum 1 métere lerakni ezeket inkább ? Lábazati részbe 10 centi szélesű kengyelt gondoltam csinálni .A lábazati része a fold felszinétől 10, vagy 15 centit lessz ki zsaluzást meg 35 vagy 40 centi mélyen gondoltam. Elég e szerinted ez a lábazati rész így ezeknek a vascsoveknek nem e torik ki stb az a tervem még nem kulon gondoltam betonozni hanem egybe a lábazati részt a vacsovekkel .



Vállaszodat előre koszi .
Imre34 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-07-13, 07:33   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-07-13
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
alabama Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Beton kerítés

Sziasztok!
Összetett problémába ütköztem a beton kerítésünk végleges megjelenésének kialakítása kapcsán. Nem is a kerítésépítés a gondom, mert a kerítés már áll, hanem inkább a vakolás, de a vakolás topikban nem találtam releváns altémát, ahol előhozakodhatnék a nyűgömmel.

Szóval adott a betonkerítés, aminek az alsó része öntött betonból van, amire 1 sor zsalukő került alapmagasításként, illetve 3 méterenként zsalukőből épített oszlopok vannak.

Az öntött alapból kb. 25-30 cm áll ki a földből, és kb. 80 cm-es rész van a talajban.
Az öntött betonos rész -bár vagy 50 éves- nagyon masszív vasalt szerkezet.
A ráépített zsaluköves rész (kb. 15 éves) is vasalva lett, önmagában is végig és befúrt tüskékkel a régi alappal is össze lett kötve. Fedkő csak az oszlopokon van, a lábazati részeken (még) nincs.
Nem tudom, hogy a föld alatti öntött betonrészt szokták-e valamivel víz ellen szigetelni kerítés esetén, de a mi kerítésünknél ilyen nincs. És sajnos az öntött és zsaluköves rész közé se tettek vízszigetelést.

Saját kivitelezésben szeretném befejezni a kerítést.
- Az oszlopokat polisztirol ragasztóval vakolnám (alapvakolatként), amibe üvegszövet hálót ágyaznék. Majd erre menne a végleges színező vakolat.
- A kerítés lábazatát -ami ugye kétféle szerkezetből van, és vannak felületei egyenetlenségei is- lábazati alapvakolattal vakolnám (WEBER KPS 231 anyagot vettem). Ezt vagy szürkén hagynám vagy kevernék hozzá vasoxid színezőport (Nem tudom, a szürkét milyen hatékonysággal lehet színezni vasoxiddal vagy bármivel.) vagy utólag, néhány év múlva valamilyen betonfestékkel festeném le. (Elvileg a WEBER KPS 231 nem tartalmaz meszet, mészhidrátot, víztaszító, fagyálló, és talán megmarad rajta a betonfesték.)

A lábazati rész vakolása előtt a régi betont alaposan ledrótkefézném és lemosnám. (Egy idős ismerősöm azt mondta, hogy amíg kőművesek mellett dolgozott, addig sósavval szokták megmaratni a régi betonfelületeket, mert akkor jobban köt hozzá a vakolat. Igaz lehet ez?)

A letisztított betonlábazatra (öntött beton+zsalukő) mehetne a vakolat, de tanácstalan vagyok.
Gondolom kellene valami vakolaterősítő háló, rabicháló, hogy a különböző részeken egybefogja a vakolatot.
- Üvegszövet (kék) hálót tegyek vagy valamilyen korrózió álló fémhálót?
- Ezeket elég csak simán belenyomkodni és belesimítani a vakolat anyagába vagy rögzíteni is kell a betonos részekhez?
- Ha rögzíteni is kell, akkor a régi öntött betonos részhez és a felette lévő zsaluköves részhez is kell rögzíteni, vagy csak az egyikhez? (Elvileg mindegyik beton. De lehet, hogy másként dilatálnak. Nem tudom.)
- Ha rögzíteni kell, akkor elégséges, ha 15-20-30 cm-es (?) hálószerűen kifurkálom a fogadó felületet és bele műanyag tiplikbe csavarokat tekerek és ezekhez drótozom a rabichálót? (Szintén az idős ismerősömtől kapott tanács, hogy ne bonyolítsam túl. Régen csibehálót használtak rabicolásra. Szerinte ide is jó lehet az.) Jó lehet vagy van korrektebb, biztosabb megoldás is?

Utólag is elnézést kérek a sok kérdésért. Ha volt köztetek valaki, akinek volt ideje és türelme végigolvasni, köszönöm, ha megtisztel válaszával.
alabama nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-09-12, 11:18   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-09-12
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Péter_71 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Beton kerítés

Sziasztok.

Kerítést szeretnék készíteni. Zsalukőből gondoltam viszont a jellegénél fogva a kitöltő anyaggal "gondban" vagyok. Tudom, beton. Viszont nálam ez amolyan térelválasztó kerítés lenne, egy társasházban a saját kertrészem leválasztására, és inkább csak lábazat max 2 sor. A kerítés oszlop (fa) természetesen le lesz betonozva. Ebben az esetben is szükséges a beton kitöltés vagy lehet más kitöltő anyagot is használni pl föld vagy kavics? Vagy más egyszerű megoldás ennek a lábazati sávnak a megoldására? Gondolok itt pl az Ytong téglára.

Köszönöm
Péter
Péter_71 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-09-12, 13:09   #17 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Beton kerítés

Szia!
A föld kitöltést nem javaslom, mert télen könnyen szétfagyhat a zsalukő. Ha csak két sort raksz, akkor akár üresen is elképzelhető lenne, de úgy nem tudsz bele rögzíteni semmit, így marad a beton
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-09-12, 15:14   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-09-12
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Péter_71 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Beton kerítés

Szia.

Köszönöm, akkor az kimarad. A zúzott kő is hasonlóan problémás? a tetejére kerülne beton kb. 3-5 centi vastagon amolyan lezárókő szerepben. Rögzíteni nem lesz mit, magát a kerítést tartó oszlopot eleve a földbe gondoltam betonozni. Ez csak amolyan "esztétikai határoló szerepet töltene be. Igazából csak egy sima belátás gátló kerítés lenne, amire akár egy sima nádfonat is felkerülhet az pedig eleve nem jó ha a földig ér. Ehhez jön a szegély nyíró ami még is nyírbálná.
Péter_71 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-09-12, 19:03   #19 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Beton kerítés

A zúzottkő esetében a nedvesség leszivárog, így abból nem származik szétfagyás, viszont egy "szárazon " egymásra rakott zsalukő a fagy hatására szét tud mozogni, és önmagában a zsalukő elem sem fagyálló
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Péter_71 (2021-09-12)
Régi 2021-09-12, 20:13   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-09-12
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Péter_71 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Beton kerítés

Köszönöm segítséged.

És a félreértések elkerülése végett nem spórolni akartam csak egyszerűen a felesleges kiadásoktól akartam megóvni magam egy gyakorlatilag funkció nélküli kerítés esetében amihez sajnos muszáj egy kevés lábazat. Így gyakorlatilag lényegtelen, hogy zsalukő, teljes beton, vagy tégla. Mindegyik megoldás masszív megoldás lesz
Péter_71 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 19:09 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum