Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kerítés, járda és utak készitése

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-09-11, 07:56   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Sziasztok!
Most fogom térkövezni a járdát. 10-15 cm 0-16-os sódert fogok tenni teherhordó rétegnek. (Tudom, a murva jobb lett volna) Kérdésem, hogy a sódert döngölőbékával, vagy lapvibrátorral tömörítsem?
Vagy esetleg döngöljem le a földet, rá a sódert amit lapvibrátorral tömörítsek?
A döngöléstől nem lesz baja a szegélykőnek?
kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-11, 10:26   #12 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Térkövezés

gábor ne legyél már iléyen az új tagokkal!
te veterán vagy! bölcs légy és kedves
kicsiatinak meg a térkőmester adja a tippeket!, amugy én is csinálnám magam de nagyon lebeszéltek
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-11, 10:51   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
kicsiatinak meg a térkőmester adja a tippeket!, amugy én is csinálnám magam de nagyon lebeszéltek
Én is csináltatnám mással, de most nincs erre feles 300 ezer Ft-om.
kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-11, 22:34   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-10
Hely: Dorog, Budapest
Összes hozzászólás: 12
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
elerbe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Szia kicsiati!

Elnézést, ha belefolyok a témába, remélem Térkőmester nem haragszik meg, legfeljebb kijavít...

Amit leírtál, az jó lesz. Döngöld meg a földet békával, majd az ágyazatot lapvibrátorral. Az is igaz, hogy a murva jobb lenne, de ha homokos kavics van, az is jó. Ha esetleg tudod növelni a vastagságát 20 cm köré, az még jobb, főleg, ha agyagos a talaj (mert akkor igazából jól ki kellene szedni és feltöltést készíteni...)

A munka menete: termett talaj tömörítése, homokos kavics beterítése, tömörítése lapvibróval (a szegély alá is!), szegély lerakása, feltölteni a homokos kavicsot a végleges szintre, tömöríteni lapvibróval, lerakni a követ 0/4-es vagy 2/4-es zúzalékba és tömöríteni az egészet lapvibróval.

A szegély lerakása után lehetőleg másnap tömörítsd a véglegesre feltöltött ágyazatot, és akkor nem lesz baja (a szegélynek). Ha megfelelő a szegély betongerendája, a megtámasztás, akár a szegély építésének napján is tömörítheted.

Az elején nagyon figyelj a szintek kialakítására, a lejtésre. Nem szerencsés, ha a járdára hulló csapadék esetleg a ház falához gyűlik...

Nézd meg itt a térkő szegélyezős részt (bár már biztosan utánanéztél, de hátha nem ): Gyakran Ismételt Kérdések
elerbe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
kicsiati (2010-09-12)
Régi 2010-09-11, 22:51   #15 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Térkövezés

kicsiati mi kerül 300ezerbe, ? én teljesen laikus vagyok kérlek mesélj mi menyibe kerül, érdemes e térkövezni? énis szereték amjd 1x de most egyenlőre mosógépem sincs
tehát mesélj munkadij négyzetméter ár st + a kő ára minden érdekelne, ha irányárakat mondasz nekem az is jó mert akkor tudok kalkulálni a saját igényemre,felületemre, amugy énis magam csinálnám úgy ahogy minden mást is de a szakik itt a fórumon óva intenek, bár én simán belevágnék ez a rezgő bigyó érdekes, nemtöri össze a térkövet?
és az a béka hogy néz ki meg ez a rezgő izé valakinek van linkje?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-11, 23:06   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-10
Hely: Dorog, Budapest
Összes hozzászólás: 12
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
elerbe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Bocsi, de nem tudok aludni...

A témaindító hozzászólásra gyorsan összedobtam két 'árajánlatot': 100 m2 felület burkolására térkővel vagy 15 cm vtg. C20-24 betonnal.

Az összehasonlíthatóság kedvéért elmondom, hogy 20 m szegéllyel számoltam (mondjuk 10x10-es terület, két oldalán épület határolja), ez a betonos árajánlatban zsaluzásként szerepel.
A betonos nem tartalmaz vasalást (tehát ennek anyag és munkadíj ára még hozzájönne, ha lenne!!!), csak 20 m dilatációs hézag vágását, Duroplast fugakitöltő szalag elhelyezésével.
Amivel el lehet szállni és itt a legnagyobb költség, az a beton ára. Helyi viszonylatban vettem egy listaárat, mixeres kiszállítással, pumpa nélkül, nagyon alacsony bedolgozási árral.
A térkő anyagárát 2000 Ft nettó árral számoltam.
A földmunka és az ágyazat ára most nem érdekes, csak annyiban, hogy ugyanazzal a munkadíjjal és anyagárral számoltam.

Na most, a két ajánlat között 6.000,- Ft különbség van a betonos javára (ez olcsóbb 0,8%-kal).
elerbe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-11, 23:10   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-10
Hely: Dorog, Budapest
Összes hozzászólás: 12
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
elerbe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Szia hyper!

Döngölőbéka: http://bomag.hupont.hu/felhasznalok_...oltes/beka.jpg

Lapvibrátor: http://www.haszongép.hu/bin/756-9266...vibrator_1.jpg

A követ nem töri össze a lapvibrátor. Ha esetleg valamelyik kisebb helyi gyártótól veszel térkövet, akkor kérdezd meg, mikor gyártották le, mert friss gyártásnál nem szabad vibrálni, csak 1-2 hét múlva.
elerbe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-11, 23:43   #18 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Térkövezés

Idézet:
elerbe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha esetleg valamelyik kisebb helyi gyártótól veszel térkövet, akkor kérdezd meg, mikor gyártották le, mert friss gyártásnál nem szabad vibrálni, csak 1-2 hét múlva.
Ha már itt tartunk, milyen követ érdemes venni: a márkásat, vagy a helyi gyártásút? Most csöppentem a témába és látom van 3 nagyobb márkanév a piacon: Semmelrock, Leier, KK beton.

Gondolom ezek a márkák egyeben garancia is a minőségre. De mi a helyzet a kisebb gyártókkal? Én személyesen ismerek egy ilyen céget és azt mondják nem igazán megy az üzlet. Lehet azért, mert a nagyobb márkanevekben jobban megbíznak ma már az emberek?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-11, 23:59   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-10
Hely: Dorog, Budapest
Összes hozzászólás: 12
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
elerbe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Még nagy márkák: A-Beton Viacolor (ő volt az első gyártó Mo-n), Frühwald, Barabás Téglakő (volt Veszprémbeton), ill. 'ipari' célra a Lábatlani Vasbeton (railone.hu).

Piacon vannak még és nagyon mennek a Weisenböck, Hausler. Ezeket külföldről hozzák be, nem itt gyártják.

A kis helyi gyártókkal nekem még nem volt problémám. Talán még 8-10 éve, amikor indulgattak, de aki idáig eljutott és megmaradt, az már jó. (Környékünkön: Egom-Kő, Kovi-Kő, Tata-Kő).

Egyébként az általad első helyen említett gyártó köveivel is előfordultak problémák, nem is olyan régen. Pár m2-en feljött a kopóréteg (a kőnek 11250 Ft a bruttó m2 ára!). Ebből is látszik, hogy gyártási hibák vannak mindenütt, de a kis gyártók is cserélik ilyen esetben a terméket, hiszen nekik jobban megárt egy rossz vélemény, mint a nagyoknak.
elerbe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-12, 07:19   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

elerbe!

Köszi a részletes leírást! Arra nem is gondoltam, hogy esetleg a szegély alá is tegyek a sóderből.
kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
térkő, térkövezés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:17 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum