Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kerítés, járda és utak készitése

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-09-29, 10:22   #31 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Térkövezés

Sajnos nem kell annyit süllyednie:S Csak idővel fog a talaj teljes süllyedésével csökkenni ez a magasság. Sztem még vibráld, de nem hiszem, hogy lejjebb fog menni. Mi még 1 cm--rel sem szoktuk magasabbra rakni, mivel alatta többször döngöljük be az alapot.

Közben egy kis érdekesség. Nagykállóban előttünk is elindult a járdaépítés. Fűkövet felszedték, majd nekem kell visszarakni, mivel nem vállalják... Figyelem: A munkát nem én végeztem!
Majd most hétvégén a fűkövet lerakom, meg parkosítom a helyet, avagy arról is fogok publikálni.








A képeken is jól látszik, hogy a mi térkövünknél nincs szegélykő. Sajnos nagy hiba, ezelőtt 15 évvel csináltuk. Ha úgy lesz időnk, felfogjuk szedni és újrafogjuk rakni...

MAJD SBS kérlek valamit csinálj már a képekkel, hogy ne ekkorák legyenek!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
kicsiati (2010-10-03)
Régi 2010-09-29, 12:38   #32 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Térkövezés

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
MAJD SBS kérlek valamit csinálj már a képekkel, hogy ne ekkorák legyenek!
Sajnos nem lehet. Az eredeti helyeken lévő képeket kéne kisebbre venni... köszi. Amúgy látványos fotók a térkövezésről...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-29, 14:33   #33 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Térkövezés

Átméreteztem a fotókat! A második képen pedig mutatok vmit. Van ott egy kábeltévés doboz, amelyet a híres kőművesek sikeresen összetörtek, na mindegy, ezek mellett láthatjátok, hogy ott a szegélykő kivan hagyva a képen. Ott mivel a kábeles doboz belelóg a járdába, így beljebb mennek a kerítés felé, hogy meglegyen mindenhol a szélesség... Nem elképesztően csúnya megoldás?

A másik dolog pedig amiért nagyon összevesztem az építésvezetőjükkel... Azt mondja faszi, hogy járdánál a max lejtés 2 % Na én ezzel egyet is értek, de nekem úgy csinálták meg, hogy a kerítés jobb falánál még szintben vagyunk, de már sajnos a természeti viszonyok miatt balrafelé pl a postaládás oszlopnál is a szegélykő a színezés alá esik... Bevallom, hogy az mindig is fent volt nekünk, bent az udvaron belül is így van... És elkezdett nekem habogni, hogy 2 %lejtés így, meg úgy, én meg feltettem neki a kérdést, hogy miért nem elsőnek a kerítés felől térkövezték le, majd az utca felől elkezdték volna számolgatni a lejtést.... (az a lényeg, hogy elsőnek az utca felőli szegélykövet pakolták végig, majd a kerítés felől berakták a másik oldali sort...

Remélem érthető voltam, ezért az idegbaj kerülgetett engem egész hétvégén! Majd megmutatom ezt a hibát egy kicsit nagyobban, ahol már az utcánkban ez a járda a dombra esik... Pénteken fényképezem...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-03, 14:05   #34 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Üdv!

Még egy kérdés eszembe jutott.
Mivel egyedül csinálom a térkövezést, és nem minden nap van rá időm, így előfordul, hogy lerakok pár m2-t, és csak másnap, vagy harmadnap tudom folytatni. Ha jön egy eső, akkor takarjam le fóliával a lerakott, még ki nem fugázott köveket? Nem akarok állandóan kibérelni lapvibrátort, csak ha már egy nagyobb felület le van rakva.
Csináltam pár képet. A képeken látszik, hogy egy nagy rész már ki van fugázva, és döngölve, de van olyan rész, ahol még csak le van rakva. Annak mennyire árt az eső?





kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-10-03)
Régi 2010-10-03, 15:27   #35 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Térkövezés

Hát nekem ez a térkövezés igazán elnyerte a tettszésem! Ügyes munka...
Ehhez már - nekem - nem lenne türelmem ....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
kicsiati (2010-10-03)
Régi 2010-10-03, 16:20   #36 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát nekem ez a térkövezés igazán elnyerte a tettszésem! Ügyes munka...
Ehhez már - nekem - nem lenne türelmem ....
Köszi!
Pedig először térkövezem.
kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-03, 19:23   #37 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Térkövezés

Idézet:
kicsiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi!
Pedig először térkövezem.
Akkor meg főleg megy a pont!
Nekem a térkövezés az előző házunknál 2 sor gyeprács lerakása volt, de megszenvedtem vele és tökéletes is lett..... amig földet nem hozattam és egy fullos ifa rá nem tolatott.

Na akkor már tudtam hogy alá kellet volna betonozni... Szóval a térkövezés igazi "kézimunka" és nem csak hogy türelem kell hozzá, hanem JÓL is kell csinálni, nehogy a többnapos (többhetes) munka 2 év múlva egy teherautó beállásával tönkremenjen.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-03, 19:31   #38 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Térkövezés

Hellosztok! Nem kell letakargatni, meg majd elég akkor befugázni, ha az egésszel kész vagy és bedöngölted.
Elsőnek rakd le, utána döngöld be, majd fugázd ki. Én a hétvégén térköveztem, de elfelejtettem képeket csinálni... Jövőhéten küldöm a képeket. Bár a járda nem az én munkám, de a gyepkő és a beugrók készítése az enyimé
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
kicsiati (2010-10-03)
Régi 2010-10-03, 20:30   #39 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hellosztok! Nem kell letakargatni, meg majd elég akkor befugázni, ha az egésszel kész vagy és bedöngölted.
Elsőnek rakd le, utána döngöld be, majd fugázd ki. Én a hétvégén térköveztem, de elfelejtettem képeket csinálni... Jövőhéten küldöm a képeket. Bár a járda nem az én munkám, de a gyepkő és a beugrók készítése az enyimé
Érdekes amit írsz. Én kifugáztam, majd utána döngöltem le. Ha nem így teszek, akkor a fuga hézagok elcsúszhatnak. Nem mindenhol raktam szorosan egymás mellé a térköveket. Na, nem hanyagságból, hanem mert néha kellett egy kicsit csalni. Mint látható egybefüggően raktam a járdát, a kocsibeállót, és a nyomsávot is.

Visszatérve. Szerdán, nagy esőt mondanak, és attló félek, hogy a befolyó víz tönkreteszi a sóder réteget amibe a térkövet tettem.
kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-04, 15:24   #40 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Térkövezés

Nem fogja tönkre tenni. Mi azért szoktuk fugázás előtt is bedöngölni, mert pont hogy akkor mozdul helyre a térkő. Furcsa, de tényleg így van, gumitalpat rakunk a döngölő alár és végigmegyünk rajta egy párszor. Utána mehet a fugázás. Van olyan, hogy utána is döngölünk, de nem mindig.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
térkő, térkövezés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:33 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum