Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen kívül > Kerítés, járda és utak készitése

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-09-12, 07:37   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Szia hyper!

Nálam van 65m2 térkövezés, 50m szegély, A kocsi nyomvonalán 2x 5m2 betonozás, és kb 20m2-en föld kiszedés, alap elkészítés...stb. A többi helyen már meg van a beton alap, oda csak a szegélyt, és a térkövet kell lerakni. (kocsi beálló, és a hátsó járda egy része)

Szóval ha nem is 300 ezer, de 200-ba biztos belekerülne.
Nekem 2500Ft-ot mondtak munkadíjnak a térkő lerakására, erre még rájön a plusz betonozás.

A követ én a Bauhaus-ba vettem akciósan 1925 Ft-ért, a szegély ha jól emlékszem 600Ft/db.
A sóder 2900Ft/m3 volt.

Ha még nem dolgoztál "rezgő izékkel", akkor lehet, hogy előbb valakit kérjél meg ennek az elvégzésére. Bár, a lapvibrátor szerintem nem vészes. A döngölőt már meg kell markolni.
A lapvibrátor nem töri össze a köveket, mert homokba (inkább 0-4 sóder) kell lerakni, valamint a fugázó homok besöprése után, le kell söpörni a maradékot, és lehetőleg gumitalpas lapvibrátort kell használni.
Én sem csináltam még térkövezért, de most már egy fél éve bújom az internetet, és olvasgatok róla, kérdezősködöm. Nagy kéz ügyességem van, precíz vagyok. A csempézést sem tanultam, és én csempéztem ki az egész házat, amit meg nézett egy szaki is, és azt mondta, hogy nem hiszi el, hogy ezt nem tanultam.
Szóval remélem a térkövezés sem fog gondot okozni.

Szerintem érdemes térkövezni, mert szép, tartós, és bármikor visszaszedhető, és újból lerakható.
kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-12, 12:36   #22 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-10
Hely: Dorog, Budapest
Összes hozzászólás: 12
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
elerbe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

A felülethez képest sok a szegély, ami az árat jelentősen megnövelné. Általában ha két nyomsávot akarnak lerakatni, szinte ugyanannyiból kijön a felület teljes szélességében való burkolása, hiszen nem négy sorban kell szegélyt rakni, csak kettőben.

Idézet:
A kocsi nyomvonalán 2x 5m2 betonozás......A többi helyen már meg van a beton alap, oda csak a szegélyt, és a térkövet kell lerakni. (kocsi beálló, és a hátsó járda egy része)
A térkő alábetonozással vigyázni kell. Ha most készítesz alá betonalapot, akkor azt CKT betonból csináld (ilyen néven árulják a betontelepeken), mert ezen le tud szivárogni a víz. Amennyiben házilag keversz egy brutális betont, majd a burkolat szélein a szegéllyel is lezárod, a térkövön átszivárgó víz nem tud továbbszivárogni és télen pl. megfagy, megemelve a burkolatot.

Meglévő betonjárdára rakva érdemes a járdát egy nagykalapáccsal megtörni, hogy a víz szintén el tudjon szivárogni (főleg, ha 'békebeli' beton, amiből nem spórolták ki a cementet), mert ugye a szélein ezt is lezárod szegéllyel. Nem kell ripityára verni szerencsétlent, csak hogy megrepedezzen és a víz utat találjon lefelé.

Valami különleges oka van, hogy alábetonoztál? Vagy csak biztos, ami biztos?
elerbe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-12, 15:23   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

elerbe!

A meglévő beton járda négyzetei között rések vannak. Ráadásul a kocsi nyomvonala felé lejt a háztól, ahol csinálok egy 10 cm széles sóderágyat ahová el tud szivárogni a víz. Így a járda felől az egyik kocsi nyomvonalon nem lesz lezárva, csak a másik oldalon. Ott nincs gond. (egybe lesz térkövezve szegély nélkül a járda, és a kocsi egyik nyomvonala)

Viszont a másik nyomvonal, valóban zárt lesz. Gondoltam már rá, hogy valamit kellene tenni a víz elvezetése végett, de nem akarok plusz költséget. A sóder, és a cement már meg van. Én arra gondoltam, hogy a két szegély között nem betonoznám végig, hanem a két szélénél elhagynék pár cm-t. ott le tudna szivárogni a víz az alsó sóderágyba.

Mellékelek egy képet, hogy érthető legyen.
http://www.kephost.com/images3/e9z8dqs61fz36wgelmyr.jpg

Pirossal van jelölve a szegélykő, sötétkék a régi betonjárdára tett térkő, világosabb az új beton alapra tett térkő, szürke a sóderágyra tett térkő.

Egyébként azért akarom lebetonozni, mert számomra egyszerűbb, mint 30-40 cm sódert tenni, és még az sem biztos, hogy nem süllyedne meg a kocsi alatt.
kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-12, 17:57   #24 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-10
Hely: Dorog, Budapest
Összes hozzászólás: 12
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
elerbe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Így már értem. Akkor az a megoldás jó, amit írtál is, hogy elhagysz az egyik szegélysor mellett 5-10 cm-t és oda sódert töltesz.
elerbe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-12, 23:06   #25 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Térkövezés

Csak hogy ne unatkozz, éppen ma frissítettem egy oldalam, ahova feltettem az egyik gyártó lerakási utmutatójának leírását: Beton térkő lerakásának menete

Jó olvasgatást :-)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-13, 16:12   #26 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Térkövezés

Döngölőgépet nem ajánlok térkövezéshez. Sajnos elég hülye egy szerkezet, ha átmész vele egy nagyobb kavicson, amin nem illik a képbe meg is ugorhat. Azt inkább akkor ajánlom, ha kis felületet kell jobban ledöngölni, lehetőleg álló helyen. A lapvibrátor egy király szerkezet és 5-10 ezer / napért tudsz bérelni. A gumitalpat mindenféleképpen ajánlatos feltenni akkor, amikor már a térkövön döngölsz, mivel másképpen könnyen összekarcolhatod a követ.

A jobb oldali és a kocsibeálló alap közötti résznél nem kell szegélykő. Mi is szoktunk alábetonozni a területeknek, de csak kirívó esetekben. Pl autókereskedéseknek, tereknek. Más esetben nincs rá szükség.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
kicsiati (2010-09-13)
Régi 2010-09-13, 16:31   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Döngölőgépet nem ajánlok térkövezéshez. Sajnos elég hülye egy szerkezet, ha átmész vele egy nagyobb kavicson, amin nem illik a képbe meg is ugorhat. Azt inkább akkor ajánlom, ha kis felületet kell jobban ledöngölni, lehetőleg álló helyen. A lapvibrátor egy király szerkezet és 5-10 ezer / napért tudsz bérelni. A gumitalpat mindenféleképpen ajánlatos feltenni akkor, amikor már a térkövön döngölsz, mivel másképpen könnyen összekarcolhatod a követ.

A jobb oldali és a kocsibeálló alap közötti résznél nem kell szegélykő. Mi is szoktunk alábetonozni a területeknek, de csak kirívó esetekben. Pl autókereskedéseknek, tereknek. Más esetben nincs rá szükség.
Bár, keveset dolgoztam lapvibrátorral, de szerintem a földet azzal nem lehet jól összetömöríteni. Persze a sóder tömörítéséhez már jó.
de javítsatok ki, ha tévedek.
Igazad van, a jobb oldalon ki fogom vágni a szegélykövet. (tavaly betonoztam, akkor tettem be)
kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-13, 18:26   #28 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Térkövezés

Földet minek akarsz tömöríteni? Ha térkövezel, akk ne tegyél alá földet, illetve ne is tölts vissza... Ott nagy valószínűséggel meg fog süllyedni. Am az alábetonozott és sóderágyas résznél is várható a süllyedés... Vagyis a határon. Tudod a nem betonozott felületen egyszerre süllyed meg a térkő és az alábetonozott résznél pedig egyáltalán nem. És így a határon észrevehető a dolog... Am ha jól bevan az egész döngölve és fokozatosan, vagyis egy réteg kő utána döngöl, majd megint réteg kő megint döngöl módszerrel... Ezt akár sokszor is lehet egymás után, akkor nem fog megsüllyedni... Ifával nem ajánloom, hogy ráálj. Akkor inkább betonozd!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-13, 19:48   #29 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Én nem akarok földdel feltölteni!
Elöl, adott egy meglévő beton járda. A szint miatt fel kell szednem a régi betont, kiszedni földet, (Itt gondoltam ledöngölni, hogy biztosan tömör legyen) feltölteni sóderral, lapvibrátorral tömöríteni, rá a 0-4-es sóder, és a térkő.
Az udvar hátsó részében könnyebb az eset. Megmarad a beton járda, és arra lesz rátéve a térkő.
A beton és a sóder találkozásánál megpróbálom minél alaposabban ledöngölni, remélem nem fog megsüllyedni. Csak személygépkocsival, és csak a nyomvonalon (alábetonozott rész) fogunk közlekedni.
kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-29, 08:39   #30 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-11
Összes hozzászólás: 11
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
kicsiati Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Térkövezés

Tegnap végre elkezdtem a térkő lerakását a járdánál.
A térköveket a szegély magasságától 2cm-re raktam. Csak egészen kicsit ütögettem be (kb 3-4mm).
Bevibrálás után nem ment le a szegély szintig, maradt kb 6-8 mm. Magyarul kb 1cm-t süllyedt bevibráláskor.
0-4-es sóderbe raktam a térkövet, nem tömörítettem, csak lehúztam a tetejét. A lapvibrátor is jó volt, mert megnézte egy ismerősöm. Elvileg kellett volna 2cm-t süllyednie.

Van valakinek ötlete?
A folytatásban azt hiszem nem rakom csk 1-1,5 cm-rel feljebb.
kicsiati nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
térkő, térkövezés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:35 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum