Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Képzések, oktatás, tanulás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-09-02, 21:49   #1 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás Képzések

Kedves Fórumtulaj!

Most éppen képzésváltásban vagyok, ezért eléggé belevágtam újra a tanulásba. Rájöttem, hogyha megakarom tudni, hogy melyik szakon milyenek a tanárok, személyes kapcsolat, vagy egy jó fórum kell hozzá. Azt ajánlanám, hogy csináljunk a fórumon belül egy építőipari képzés kategóriát és utána pedig közép felső, illetve egyéb szaki képzések...
mondjuk a felsőn belül pedig már mehetnek külön topikok... debrecen építész, vagy budapest műszaki... ilyenek... És aki szeretné és már van tapasztalata, az írhat és segíthet egymásnak...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-02, 22:56   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Képzések

Ha rajtad kívül mást is érdekel a téma, nythatok neki külön fórumot. Szóval várom még a jelentkezőket...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-08, 19:21   #3 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Képzések

Mostanában elég kevés az időm, de ezt a kezdeményezést, szívesen támogatnám, és olvasgatnám.

Szeretném tudni például, mi a különbség az építőmérnök, és az építészmérnök, a villanyszerelő, és a villamos berendezés szerelő között.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-09, 14:45   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Képzések

Nekem is érdekes a téma, érdekel, hogy mi a helyzet manapság a képzésben. Tartok tőle, hogy ismerve a sztárépítészek hozzáállását, a képzés is nagyon eltávolodhatott a realitásoktól.
Isutam kérdése az építő / építész közötti különbségről annyira reális, hogy sokszor még a képzésre jelentkezők sem tudják. (Be kell vallanom, hogy annak idején én sem voltam vele tisztában) Megpróbálom "civil" módon a lényeget megvilágítani:
Az építész alapvetően az épületek tervezésével, vagy várostervezéssel foglalkozik, hozzá tartozik a megjelenés, és a funkcionalitás. A képzésben nagy súlyt kap a művészet.
Az építőmérnök titulust kicsit gyűjtő fogalomként lehet kezelni, mert több terület is tartozik hozzá:
  • statikus (mitől áll meg amit az építész tervezett?)
  • geodéta (földmérő)
  • talajmechnika (talaj szerkezet, teherbírás)
  • úttervezés
  • vízépítő mérnök (folyó szabályozás)
  • hídépítő
Lehet, hogy a lista nem pontos, ezért elnézést kérek, csak hirtelen emlékezetből raktam össze. A lényeg, hogy elvileg minden épület megtervezésénél együtt kell működniük, mert a jogosultsági területek nagyon szigorúan meg vannak határozva, és mindenki csak a saját területén dolgozhat.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Isutam (2010-09-09)
Régi 2010-09-10, 06:10   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Képzések

Én most építésznek tanulok így a vállalkozásom mellett. Ezt még sosem kérdeztem meg, de az építészre én úgy emlékszem, mintha mérhetne földet, vagy éppen a diploma után egy egyéves képzéssel lehet belőle műszaki ellenőr.

Mit tudsz erről István. Igazából én azért csinálom meg a diplomát, hogy a céhünk minél több területen tudja magát képviselni az építőiparban...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-10, 06:10   #6 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Képzések

Jaj igen. Geodéziai alapismeretekkel kell rendelkezni ahhoz, hogy megkapd a diplomát. Én még mindig nem vettem fel órába, de talán köv. félévben...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-10, 08:17   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Képzések

Szerintem geodéziát építész hivatalosan nem csinálhat, mármint olyan esetben, ahol megkövetelik a végzettséget. (pl: épület feltüntetési vázrajz, telek kitűzés)
A jelenlegi munkakezdési jogosultsági szabályokat nem ismerem, nem igazán akarom követni ennek a változásait is. Ha jól tudom, még az önálló építész tervezői munka megkezdéséhez is kell 5(?) év gyakorlati idő tervező mellett. A műszaki ellenőrködéshez is kell 5(?) év gyakorlati idő (tervezés/kivitelezés) és utána egy rövid tanfolyam + vizsga. Szervezéstől függően akár egy negyed év alatt is lefuthat.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-10, 09:52   #8 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Képzések

Bameg Nem beszélek csúnyán, csak nem tetszik... Bár megvan a lényege és az értelme, de kiöregedek, mire saját terveket kezdek csinálni Na jó nem, de elég nehéz így a saját vállalkozásunkra koncentrálni.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-10, 10:37   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Képzések

Erre találták ki a felelős tervező rendszert. Te megcsinálod a munkát, ő meg a szakmai kontrollt, és a nevét teszi mellé. Te is szerepelsz a terven, és így a gyakorlati időd is kattog, ha minden igaz.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Isutam (2010-09-11)
Régi 2010-09-10, 12:41   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Képzések

Gondolom ilyenkor nekem vmennyi %-ot le kell jattolnom a felelős tervezőnek!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:36 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum