Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Kémény építés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-06, 14:19   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-06
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ancsa Van már jó hozzászólása
Nem vicces kéményszigetelés

Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni..szeptember elején rakattunk új /használt téglából/kéményt ,mert a régi annyira átázott,hogy szabályosan folyt belőle a kátrány..de most pár hónap elteltével a padlástérben ugyanúgy elkezdett átázni
a vadiúj kéményünk..Egy nagy cserépkályha csatlakozik hozzá..elég nagy átmérőjű kémény..valószínűleg nagyon lecspódik a belsejében a pára,bár huzata az van rendesen,..
Ha valakinek lenne ötlete ,hogy ezt meg tudjuk szüntetni,azt megköszönném..most próbáljuk a padlástérben hugarocellel szigetelni,hátha ez javít a helyzeten..de igazából tanácstalanok vagyunk..a helyi "szakik" pedig még
tanácstalanabbak..Segítség!!!
Köszi!
Ancsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-06, 14:40   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: kéményszigetelés

Szia!
Jó lenne, ha mondanál még néhány adatot, mert valami nem jól működik:
Feltételezem, hogy hagyományos cserépkályháról van szó
Mekkora a kürtő keresztmetszete? (lyukméret)
A használt tégla, az a régi kéménytéglátokat jelenti, vagy máshonnan volt használt?
Kb mennyi a a kémény hasznos magassága? (a bekötőcső, és a fedkő közötti függőleges magasság)
Mennyivel nyúlik a tető fölé a kémény, milyen meredek a tető, és vízszintesen milyen messze van a kémény a gerinctől?
Mivel tüzeltek, és milyen rendszerességgel?
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-06, 23:26   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: kéményszigetelés

Engem inkább az érdekelne, hogy véletlen nem-e a külső falazaton kívülre vagy éppen nem-e a falazatra van-e ráépítve. A magasság nagyon fontos ezek mellett.
Nálam pl belül van a kémény végig a házon belül, egyáltalán nem a külső falazaton. Ez a kémény 17 év után is kátránymentes.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-07, 07:40   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: kéményszigetelés

Jogos a felvetés a tűzfalas elhelyezkedéssel kapcsolatban, én azért nem említettem, mert a szövegből nekem valahogy az jött ki, hogy nem ott van.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-07, 16:32   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: kéményszigetelés

kérdés a hungarocel bírja a hömérsékletet? mivel ezzel burkolojátok ha jól értelmeztem, v agy nem melegszik fel anyira a kémény külső fala, hogy megolvassza azt?
érdekes a probléma amugy istván nagyon alapos sok jó kérdést tett fel de én is a sajátomból indultam ki (tűzfal) de gábor megelőzőtt, tehát belül vagy kívül épült az a kémény, és amit istván is írt ha a régi "csöpögös" rossz kéménytéglát is beépítettétek, akkor szerintem(de én laikus vagyok) az simán átszivárog az új téglába is, vagy nem?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-07, 19:33   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-06
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ancsa Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: kéményszigetelés

Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat..
A kémény a házon belül fut,a hasznos magassága kb5-6 méter..kizárólag fával tüzelünk és igyekszünk nem nedves fát használni..a kémény átmérője kb.20*35 cm -es,és nem a lebontott kémény tégláit használtuk újra..vettünk nagyméretű régi téglát-abból falazták fel az újat....A kémény majdnem a gerincen csücsül..a tetőnk hagyományos sátortető..a kémény a tetőn kívül kb 1.5 méter magas..és még nem került rá a beton lezáró elem..a kőművesünk szeptember óta ígéri..
A cserépkályhánk kürtőátmérője/ahol a kéménybe csatlakozik kb.15*15 cm -es..
Hát ennyi t tudtam összehozni..bocs a késői válaszért..de nem mindíg érek el "hozzátok"
Várok minden jó tanácsot!
Kösziiiiiiii!!!
Ancsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-07, 21:03   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: kéményszigetelés

Így első ránézésre a minimálisan szükséges méretek megvannak. A fatüzelésre számítottam, úgy hallottam, hogy az érzékenyebb az ilyen jelenségekre. A 20*35 cm keresztmetszet nekem gyanúsan nagynak tűnik. Ehhez a keresztmetszethez egy kürtő esetén 46*74 cm körüli külső méret tartozik.
Az mindenképpen szabálytalannak tűnik, hogy a kürtő oldalak mérete meghaladja 1/1,5-öt. Ilyen esetekben az áramlás a kürtő egyik oldalán alakul csak ki. Hasonló jelenséggel találkoztam egy ~14*38 kürtőméretű kéménynél, bár ott a ritka használat miatt szétfagyásként jelentkezett.

A képen látható kémény külsőre kétkürtősnek látszik, de csak egy hosszúkás van benne, látszik a külsőn a hatása.
Bár ilyen szinten a kémény nem a szakterületem, el tudom képzelni, hogy itt is a nyújtott, és esetleg túl nagy kürtő keresztmetszet a probléma oka. A cserépkályhához a 21*21 cm keresztmetszetnek is nagyon nagy biztonsággal elégnek kell lennie, általában a 14*14 centis kürtőre vannak kötve. Arra is felhívnám a figyelmet, hogy a kürtőt a bekötés fölött beszűkíteni nem érdemes, annak a bekötéstől állandó keresztmetszet a jó.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-08, 08:29   #8 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: kéményszigetelés

István véleményét osztva én a nagy kürtőméret és a fa nedvességtartalmára gondoltam. Bár még az életben nem mértem meg a saját kéményünk, de hasonló tulajdonságokkal rendelkezik. Az őszintét bevallom, hogy nem nagyon fűtök vele, télen is csak 1-2 hétig, de ennek a dolognak pont ezt kéne előidéznie, hogy könnyebben kátrányosodjon, mivel nincs átfűtve.

Szoktál használni Konix és egyéb tisztító dolgokat? Érdemes, mivel nagymamámnak amióta használja ezt a cuccot, megszűnt a kátrányosodás. Ez egy kék csomagban található por.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-08, 09:57   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: kéményszigetelés

Az természetesen hozzá tartozik a teljes képhez, hogy egy korrekt bélelés, hőszigetelve, biztos megoldás, de nem olcsó.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-10, 09:51   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-06
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ancsa Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: kéményszigetelés

Sziasztok!
Köszi minden segítséget..bár sokkalelőrébb nem vagyunk..egy -két adatot kicsit rosszul becsültem,bár ez nem hiszem ,hogy sokat változtatna a lényegen..a hasznos kéményhosszunk ~4 méter..a kémény külső,tetőn kívüli magassága~1méter/spórolt a kőműves/..Konix-t használtunk,de nem igazán változott tőle semmi..mert nálunk a vizesedés a nagyobb gond,nem a kátrány..
Nem tudom a szigetelés javítana-e a helyzeten..
A béléscső biztos..de nem tudom így utólag milyen fajtát lenne érdemes választanunk..
Ha magasabbra hoznánk a külső kéményméretet,az javítana valamit vajon?
Kösziiiiiiiiiii!
Ancsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:01 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum