Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Kémény építés (http://epitkezes.forum.hu/kemeny-epites/)
-   -   kéményszigetelés (http://epitkezes.forum.hu/kemeny-epites/378-kemenyszigeteles.html)

Ancsa 2011-01-06 14:19

kéményszigetelés
 
Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni..szeptember elején rakattunk új /használt téglából/kéményt ,mert a régi annyira átázott,hogy szabályosan folyt belőle a kátrány..de most pár hónap elteltével a padlástérben ugyanúgy elkezdett átázni
a vadiúj kéményünk..Egy nagy cserépkályha csatlakozik hozzá..elég nagy átmérőjű kémény..valószínűleg nagyon lecspódik a belsejében a pára,bár huzata az van rendesen,..
Ha valakinek lenne ötlete ,hogy ezt meg tudjuk szüntetni,azt megköszönném..most próbáljuk a padlástérben hugarocellel szigetelni,hátha ez javít a helyzeten..de igazából tanácstalanok vagyunk..a helyi "szakik" pedig még
tanácstalanabbak..Segítség!!!
Köszi!

istvan62 2011-01-06 14:40

re: kéményszigetelés
 
Szia!
Jó lenne, ha mondanál még néhány adatot, mert valami nem jól működik:
Feltételezem, hogy hagyományos cserépkályháról van szó
Mekkora a kürtő keresztmetszete? (lyukméret)
A használt tégla, az a régi kéménytéglátokat jelenti, vagy máshonnan volt használt?
Kb mennyi a a kémény hasznos magassága? (a bekötőcső, és a fedkő közötti függőleges magasság)
Mennyivel nyúlik a tető fölé a kémény, milyen meredek a tető, és vízszintesen milyen messze van a kémény a gerinctől?
Mivel tüzeltek, és milyen rendszerességgel?

Gábor 2011-01-06 23:26

re: kéményszigetelés
 
Engem inkább az érdekelne, hogy véletlen nem-e a külső falazaton kívülre vagy éppen nem-e a falazatra van-e ráépítve. A magasság nagyon fontos ezek mellett.
Nálam pl belül van a kémény végig a házon belül, egyáltalán nem a külső falazaton. Ez a kémény 17 év után is kátránymentes.

istvan62 2011-01-07 07:40

re: kéményszigetelés
 
Jogos a felvetés a tűzfalas elhelyezkedéssel kapcsolatban, én azért nem említettem, mert a szövegből nekem valahogy az jött ki, hogy nem ott van.

hyper 2011-01-07 16:32

re: kéményszigetelés
 
kérdés a hungarocel bírja a hömérsékletet? mivel ezzel burkolojátok ha jól értelmeztem, v agy nem melegszik fel anyira a kémény külső fala, hogy megolvassza azt?
érdekes a probléma amugy istván nagyon alapos sok jó kérdést tett fel de én is a sajátomból indultam ki (tűzfal) de gábor megelőzőtt, tehát belül vagy kívül épült az a kémény, és amit istván is írt ha a régi "csöpögös" rossz kéménytéglát is beépítettétek, akkor szerintem(de én laikus vagyok) az simán átszivárog az új téglába is, vagy nem?

Ancsa 2011-01-07 19:33

re: kéményszigetelés
 
Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat..
A kémény a házon belül fut,a hasznos magassága kb5-6 méter..kizárólag fával tüzelünk és igyekszünk nem nedves fát használni..a kémény átmérője kb.20*35 cm -es,és nem a lebontott kémény tégláit használtuk újra..vettünk nagyméretű régi téglát-abból falazták fel az újat....A kémény majdnem a gerincen csücsül..a tetőnk hagyományos sátortető..a kémény a tetőn kívül kb 1.5 méter magas..és még nem került rá a beton lezáró elem..a kőművesünk szeptember óta ígéri..
A cserépkályhánk kürtőátmérője/ahol a kéménybe csatlakozik kb.15*15 cm -es..
Hát ennyi t tudtam összehozni..bocs a késői válaszért..de nem mindíg érek el "hozzátok"
Várok minden jó tanácsot!
Kösziiiiiiii!!!

istvan62 2011-01-07 21:03

re: kéményszigetelés
 
Így első ránézésre a minimálisan szükséges méretek megvannak. A fatüzelésre számítottam, úgy hallottam, hogy az érzékenyebb az ilyen jelenségekre. A 20*35 cm keresztmetszet nekem gyanúsan nagynak tűnik. Ehhez a keresztmetszethez egy kürtő esetén 46*74 cm körüli külső méret tartozik.
Az mindenképpen szabálytalannak tűnik, hogy a kürtő oldalak mérete meghaladja 1/1,5-öt. Ilyen esetekben az áramlás a kürtő egyik oldalán alakul csak ki. Hasonló jelenséggel találkoztam egy ~14*38 kürtőméretű kéménynél, bár ott a ritka használat miatt szétfagyásként jelentkezett.
http://www.csaladi-epitesziroda.hu/forum/09270022.jpg
A képen látható kémény külsőre kétkürtősnek látszik, de csak egy hosszúkás van benne, látszik a külsőn a hatása.
Bár ilyen szinten a kémény nem a szakterületem, el tudom képzelni, hogy itt is a nyújtott, és esetleg túl nagy kürtő keresztmetszet a probléma oka. A cserépkályhához a 21*21 cm keresztmetszetnek is nagyon nagy biztonsággal elégnek kell lennie, általában a 14*14 centis kürtőre vannak kötve. Arra is felhívnám a figyelmet, hogy a kürtőt a bekötés fölött beszűkíteni nem érdemes, annak a bekötéstől állandó keresztmetszet a jó.

Gábor 2011-01-08 08:29

re: kéményszigetelés
 
István véleményét osztva én a nagy kürtőméret és a fa nedvességtartalmára gondoltam. Bár még az életben nem mértem meg a saját kéményünk, de hasonló tulajdonságokkal rendelkezik. Az őszintét bevallom, hogy nem nagyon fűtök vele, télen is csak 1-2 hétig, de ennek a dolognak pont ezt kéne előidéznie, hogy könnyebben kátrányosodjon, mivel nincs átfűtve.

Szoktál használni Konix és egyéb tisztító dolgokat? Érdemes, mivel nagymamámnak amióta használja ezt a cuccot, megszűnt a kátrányosodás. Ez egy kék csomagban található por.

istvan62 2011-01-08 09:57

re: kéményszigetelés
 
Az természetesen hozzá tartozik a teljes képhez, hogy egy korrekt bélelés, hőszigetelve, biztos megoldás, de nem olcsó.

Ancsa 2011-01-10 09:51

re: kéményszigetelés
 
Sziasztok!
Köszi minden segítséget..bár sokkalelőrébb nem vagyunk..egy -két adatot kicsit rosszul becsültem,bár ez nem hiszem ,hogy sokat változtatna a lényegen..a hasznos kéményhosszunk ~4 méter..a kémény külső,tetőn kívüli magassága~1méter/spórolt a kőműves/..Konix-t használtunk,de nem igazán változott tőle semmi..mert nálunk a vizesedés a nagyobb gond,nem a kátrány..
Nem tudom a szigetelés javítana-e a helyzeten..
A béléscső biztos..de nem tudom így utólag milyen fajtát lenne érdemes választanunk..
Ha magasabbra hoznánk a külső kéményméretet,az javítana valamit vajon?
Kösziiiiiiiiiii!


A pontos idő 13:31 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum