Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Kémény építés

Válaszol
 
LinkBack (1) Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-16, 11:02   1 links from elsewhere to this Post. Click to view. #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Jancsikályha kémény

A garázsomban szeretnék télen kinn dolgozni, és ezért vettem egy Jancsikályhát, hogy majd az melegít, alkalmanként...De nem tudom, milyen kéményt rakhatnék fel? Mint kiderült egy sima kályhacső nem elég, mert "izzad" és visszafolyik bele a pára...Jól gondolom? Valamilyen egyszerű megoldás érdekelne, kb. 6 m magasra kell a kivezetéstől a ház falán felvinni, h a szomszéd ház emeleti ablakán nem menjen be a füst...
A ház Pomázon van.

Az fenti levelet ma kaptam, gondoltam felteszem ide, hátha van ötletetek, megoldási javaslatotok.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-16, 12:56   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Jancsikályha kémény

A szövegből azt feltételezem, hogy a cső kívül a homlokzaton, szabadban menne fel 6 métert, és a jancsikályha alapján fa tüzelésre gondolok.
Ha a cső belül menne fel, akkor nincs probléma.
Ha tényleg a szabadban megy, akkor az nagyon kedvezőtlen helyzet, mert a nagy lehűlő felület mellet a huzat, és emiatt a hatásfok is kisebb lesz. Emellett a pára kicsapódására is számítani kell a füstgázból. Viszont mindezek ellenére valószínűleg ez marad az üzemelő megoldás, mert működtetni lehet. Ha mégis javítani akarunk a helyzeten, és hivatalosan megfelelő kialakítást akarunk, akkor jön a kémény hőszigetelése. Erre a célra nagyon jó hőszigetelt, szerelhető fém kényrendszerek léteznek, de az árban nem egészen az eseti jancsikályha kategória. És ha valaki a hőszigetelés barkács megoldásával akar próbálkozni, felhívom a figyelmet, hogy a szigetelésnek tűzállónak kell lennie, és azt meg kell védeni a csapadéktól.
Egyébként a témával kapcsolatban egy érdekesség a csövek szereléséről:
Amikor még nem foglalkoztunk annyira a kémények bélelésével, a kályha csövek toldását úgy oktatták, hogy szilárd tüzelés esetén a felső csövet rá kell húzni az előtte lévőre, a füstszivárgás megelőzésére, gáztüzelésnél pedig a felső csövet bele kell dugni az alatta lévőbe a kondenzvíz levezetésére.
A végén vettem észre, hogy itt a garázsról beszélünk. A pontos előírást most nem tudom előszedni, de még a garázs és a fűtő helyiség közötti közvetlen ajtó kapcsolat is tilos, szóval ehhez még a tűzoltóknak is lehet egy-két szavuk
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-16, 14:37   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Jancsikályha kémény

Én is itt próbálok válaszolni erre a kérdésre.

Minden kémény kémény, tehát csak szakszerűen szabad megoldani, hiszen ha baj van minden felelősség a házilagos kivitelezőt fogja terhelni. A szabadban futó és 6 méteres magasság miatt kizárólag a külső hőszigetelt kéménycsövek jöhetnek szóba.

Első gondolatom a Schiedel ICS: Schiedel ICS fém kémény | Kémény , vagy általánosságban a szerelt kémények: Szerelt kémények | Kémény

Hát igen sajnos nem szabad egy kályhavásárlás gondolatának megszületésekor elfeledkezni a kéményről, mivel ez sokkal drágább mint maga a fűtőtest. Ha meg nem magasítjátok meg megfelelően a kéményt a szomszédok a környékbeli lakóházakban előbb utóbb fel fognak jelenteni - jogosan - hiszen főleg a fatüzelés miatt keletkező füst igencsak zavarni fogja Őket.

Én valamilyen más fűtési megodást javasolnék: gázpalackos melegítő (mi is használtunk ilyet építkezéskor), vagy valamilyen villany megoldás.

Tudom hogy "olcsó megoldás"-t említettél, de jelen esetben ilyen szerintem NINCS. (hivatalosan...persze....)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-16, 19:55   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Jancsikályha kémény

sziasztok
hát nekem is van 1 jancsikályhám, és vannak csőveim is és mivel 1 kémény ahogy említetted sbs drágább én maradok a csőves megoldásnál, és nállam is falon kívűl fog majd menni, egyenlőre a kerékpárokat(utcai) tartom és a lomoktól be se tudok menni így még az éln jancsim nem most ebben az évben fog fűteni a kis munka mellett
azonban hasznos ez a dolog, befűtöd a garázst elviselhetőbb lesz a hőmérséklet, és a kocsi is jól jár, a saras, havas esős rosz ídő után lesz hol megszáradnia, és a motor se lesz nagyon hideg , reggel jobban indul
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-16, 20:58   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Jancsikályha kémény

Nekem régen nagymamáméknál is vascsöves megoldás volt. Kb mint a sporhetnél. Bevezetve a falba, majd ki a kéményben folytatta útját a cső és a füst. Nem volt vele gond és nem folyt vissza semmi. 50 éves ház, szerintem a mostani albérlő is ebben fűt... Bevallom, hogy nem tudom, már kb 3-4 éve nem voltam a házban, csak ki van adva...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-16, 23:23   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Jancsikályha kémény



Ezúton kérek elnézést hogy egyáltalán felhoztam a Schiedel kéményt.... Én még nem láttam ezelőtt ilyen szerkentyűt, bár a jancsikályha elnevezés azért sejtetett valamit.

Ezek után belátom, hogy egy ilyen kályha valóban nem érdemel többet egy csőnél, a nagy kérdés már csak az hogy HOVA megy az a cső???? Meglátásom szerint ilyen kályhákat erősen vidéki viszonylatban a hátsó udvarban lehet egy mezei csőkéménnyel használni....

Viszont a post indító levélre visszatérve mindenképpen egy szigetelt megoldás kell falon kívülre.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-21, 15:33   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Jancsikályha kémény

noh megkaptam a jancsimhoz a kéményt még daragokban van, édesapám legyártotta a könyököket, a befalazandó részt is már csak be kell építenem, fűtők vele mikor kint dolgozom a kis műhelyben(tényleg kicsi) gyors befüti kb 1.5 óra és 10 fokot tudok emelni a benti hőmérsékleten, úgy hogy az ablak helye fóliázva(most készülnek az ablakok, restaurálgatom szó szerint mert szét vannak rohadva) fejem fölött deszkázás a felett a cserép ha a cserép és a deszka közé még üveggyapot is lenne begyömöszkölve még gyorsabb lenne, remélhetőleg az idei télre az ablakok a helyén az áram a falban a lábazat kijavítva és minden kimeszelve és kifestve, tehát a jancsi még hasznosabb lesz, anyi h SBS képén szép az a jancsi az enyém már kicsit öregesebb és tégla lábakon áll, de ehez is készített édesapám lábakat már csak alá kell tolni és kész minden.
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-10, 19:51   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-03-10
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Hunci Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Jancsikályha kémény

Hello, bár nem Jancsi kályha hanem kandalló, de ennek is kell kémény.

2 szintes családi ház, ház közepén lenne. Ráadásul mind a 2 szinten.
Utólagos nehéz kémény építésére nincs lehetőség.
Az elgondolásom a következő:
30*30 L szögvasból az emeleten, a födém áttörésre csinálnék egy keretet, 55 cm X 35 cm külső átmérőben. 30X3 laposvassal összekötve (kb úgy nézne ki mint egy villanyoszlop csak nem szűkülne a teteje). ez 6 méter magasan(a padlás födémén és a tetőn át pont 70 cm-el lenne magasabb mint a ház gerince)
Ezt a keretet 8 cm vastag kőzetgyapot táblákkal bélelném ki körbe(jobban bírja a magas hőt mint az üveggyapot), és raknék bele 2 db 150 mm, 6 m hosszú sima egyszerű kályhacsövet(a kályhacsövek között is lenne 8 cm kőzetgyapot). természetesen az egyik csőnek a takarító nyílást és bekötési pontokat kialakítanám a kereten.
Majd az egészet kívülről két réteg 12.5 mm vastag gipszkartonnal borítanám (a belsőt tűzgátlóval),egészen a tetőszerkezet kezdetéig, tetőn kívül pedig bádoggal
A földszint emelet közti födém áttörésen az alsó szintről a füstcső gyakorlatilag egyenesen csatlakozik bele, már ha a kandalló füstcsőkivezetését leszámítjuk (tehát a földszintről nyíl egyenesen fölfele ~9 m) míg az emeletről 1 db 90° könyökkel csatlakozna bele a "kéménybe", ha a kandalló füstcsőkivezetését itt se számítjuk, mivel az lehet hátsó, illetve fölső is. ez még nem dőlt el.
Az alsó szinten elvileg füstcső hődob alkalmazására is van így egyszerű lehetőség. de akár ugyan ilyen módszerrel el lehet a füstcsövet ott is burkolni.

Ettől olcsóbb , és esztétikusabb megoldást nem tudok elképzelni, kérdés hogy ebben az elgondolásban van e hiba, és ha igen, mi és hol. Illetve ha valaki tud olcsóbb esztétikusabb megoldást, ne hallgassa el. Ezt házilagosan egyszerűen tudom kivitelezni.

(150 mm füstcső átmérő a maximum amit be tudok rakni úgy hogy 8 cm szigetelés mindenhogy megmaradjon, illetve 60 cm X 40 cm lehet a maximális terjedelme a kéménynek, burkolatokkal együtt, több egyszerűen nem fér el.)
Hunci nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
jancsikályha, kályha, kémény

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://epitkezes.forum.hu/kemeny-epites/316-jancsikalyha-kemeny.html
Szerző: For Type Dátum
Untitled document This thread Refback 2011-02-12 19:13


A pontos idő 10:39 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum