Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Kémény építés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-09-15, 21:08   #11 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kémény kályhához/kandallóhoz egyszerűen, de szakszerűen.

Első ránézésre kellene legalább a hatásos magasság, és a kályha füstcső átmérője. Utána ha a gépész kollégák nem mondanak okosabbat, akkor itt találsz méretezési táblázatot: celum IMAGINE - Login
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Zsigmond2 (2014-09-16)
Régi 2014-09-16, 18:24   #12 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 96
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 9 köszönetet 9 hozzászólással
Zsigmond2 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kémény kályhához/kandallóhoz egyszerűen, de szakszerűen.

Hát igen ezekről el is feledkeztem a füstcső 150 mm-es a kémény magassága olyan 6 méter lenne
Zsigmond2 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-09-16, 19:09   #13 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kémény kályhához/kandallóhoz egyszerűen, de szakszerűen.

A Schiedel katalógus a hőszigetelt kéményből ezekhez a paraméterekhez a 16 cm átmérőt adja, de még egyszer hangsúlyozom, hogy ez nem az én területem, lehet, hogy az áramlástechnika belekavar az eredménybe.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Zsigmond2 (2014-09-16)
Régi 2014-09-16, 19:32   #14 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 96
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 9 köszönetet 9 hozzászólással
Zsigmond2 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kémény kályhához/kandallóhoz egyszerűen, de szakszerűen.

Köszönöm István én is néztem ezeket az oldalakat a tüztér ajtó nagyságát írták valahogy nem értettem az oldalt pedig amit belinkelt nem tudtam a pin kódot valahogy ma nem megy ez nekem a mai napon
Zsigmond2 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-09-16, 19:51   #15 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kémény kályhához/kandallóhoz egyszerűen, de szakszerűen.

Mielőtt begyújtasz keress meg egy kéményes szakit, hogy ne az első begyújtás legyen az utolsó.
Nem csak a kémény átmérője a lényeg. Meg kell nézni a kandalló honnan kapja az égéshez szükséges levegőt. Manapság ezen szokott megbukni a mutatvány. Ha az ablak és az ajtó is jól szigetel akkor be kell tenni egy, vagy két légbeejtőt.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-09-16, 20:05   #16 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 96
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 9 köszönetet 9 hozzászólással
Zsigmond2 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kémény kályhához/kandallóhoz egyszerűen, de szakszerűen.

Meglévő kémény lesz felújítva lebontom majd a helyére egy új szintén téglából. A régi kémény hagyományos 14x14 cm es ,az újat én előszür 14x20 cm lyukra gondoltam a helyszínen aztán gondoltam utána nézek, kérdezek.Jó lenne rábeszélni őket legalább a samott béléscsőre.Az emberek nem értik változnak a szabványok előírások valamit érdemes betartani pl beton kéményajtó nem szabvány .Nem kell 5 000 forintos énnekem úgy van megcsinálva a belső betonkisajtós kéményajtó megvan kívül vasból hegesztettem felfúrtam lefestettem szilóval tömítettem,gyapotot tettem a kettő közé majd bezártam 1500 forintból kijött darabja és biztonságban érzem magam a házunkat.
Zsigmond2 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-09-23, 20:42   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-09-23
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
kasaf Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kémény kályhához/kandallóhoz egyszerűen, de szakszerűen.

Üdv Mindenkinek!
Volna egy viszonylag sos kérdésem: jövő héten hétfőn fog jönni a kéményseprő a szokásos éves ellenőrzésre, és nem tudom mitévő legyek, hiszen most már van a nappaliban egy kandalló... :-)
Paraméterek: Családi ház, 15 éve épült, tetőtér beépítéses, a ház, és nagyjából a nappali közepén egy ikerkémény van. Az egyik fele ki van bélelve, abba van kötve a gáz cirkó, egy kazán helyiségben, a másik felébe (tartalékkémény) pedig betettünk tavaly télen egy kandallót.
A kérdésem az volna, hogy a kéményseprő meg tud-e büntetni azért mert a tartalékkémény a szilárd tüzeléshez (kandalló) nincs kibélelve, vagy kötelezhet-e rá? Vagy a biztonság kedvéért inkább tegyem el onnan a vizsgálat idejére (fém kandalló)?
Az igazság az, hogy mielőtt a kandallót vettük utánajártam a törvényi előírásoknak, és nem találtam egyértelmű választ, ezért felhívtam FŐKÉTÜSZT. Azt mondták, hogy akkor változott meg a jogi környezet, és előtte még nem kellett bélelni, de utána pedig köteles vagyok. Valami 2013. áprilisi rendeletről beszélt, amit nem találtam meg sehol...
Előre is köszönöm a válaszokat,
KasaF
kasaf nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
kályha, kályhakémény, kandalló, kandallókémény, kémény


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 19:25 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum