Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Kémény építés (http://epitkezes.forum.hu/kemeny-epites/)
-   -   Kémény engedélyeztetésének díja. (http://epitkezes.forum.hu/kemeny-epites/1176-kemeny-engedelyeztetesenek-dija.html)

ib86 2013-12-01 17:09

Kémény engedélyeztetésének díja.
 
Üdv!

Egy építési engedélyt még nem igénylő kéményt szeretnék felhúzni a szabályoknak megfelelően.(Tűzbiztonságos épületrészre kazánházban szellőztetett helyre új alapot nem igénylő 5 m es kémény)

Minden szükséges infót meg találtam ehhez kivéve a lényeget,mennyi pénzbe fog kerülni az engedélyeztetés?

Én magam szeretném a fűtés rendszert is kiépíteni semmit sem kisporólva (értem ezalatt a biztonsági eszközöket) ezt üzembehelyezés elött kell engedélyetztetnem? (vegyestüzelésű zárt rendszer) Ez mennyi pénz ha igen?

A készüléket a kémény rákötésekor kell engedélyeztetni? És akkor az mennyibe kerül?

A válaszokat előre is köszönöm!

istvan62 2013-12-01 18:57

re: Kémény engedélyeztetésének díja.
 
Amennyiben a kémény kiépítése nem igényli az épület meglévő szerkezeteinek módosítását, akkor ez tényleg nem építési engedély köteles. Ebben az esetben szilárd tüzelésű, kazánnál az egyetlen hivatalos költség a kéményseprővel kapcsolatban merülhet fel. Használatba vétel előtt érdemes a kéményseprővel megnézetni, ennek költségeit a helyi szolgáltató tudja megmondani, az esetleges kötelezettségről a 2012 évi XC törvény rendelkezhet.

ib86 2013-12-02 11:29

re: Kémény engedélyeztetésének díja.
 
Köszönöm!

Úgy látom nem sokan engedélyeztetik a kéményeiket,ugyanis senki sem tudott összeget mondani meghatározólag sem és senki sem ír semmilyen fórumra ez ügyben.:)

Akkor ez marad egy nagy ?jel remélem nem fog többe kerülni a leves mint a hús.

gázpityu 2013-12-02 19:28

re: Kémény engedélyeztetésének díja.
 
Jó tanács:Ha a kazán még nincs rákötve,akkor tartalék kéménynek minősül 9600 Ft bruttó a szakvélemény.
Ha a kazán rá van kötve akkor kell egy Hő és áramlástechnikai méretezés 15-20000 Ft +szakvélemény 16,700 Ft.Tégla falaztatú kémény csak tűzálló rozsdamentes acéllal bélelve lehet kivitelezni.Persze kell hozzá a kivitelezői nyilatkozat és műbizonylat.
Az árak a Magyar kémény KFT területén érvényes.A Fővárosban,kész horror,Kb 3-4 szeres az ár!

istvan62 2013-12-02 20:35

re: Kémény engedélyeztetésének díja.
 
Nem tudom, hogy a kéményseprőéknél mennyire létezik még a tartalék kémény kategória, de az építésügyi szabályozásból tartalék fűtés fogalmát is kivették tavaly nyáron.

gázpityu 2013-12-03 05:56

re: Kémény engedélyeztetésének díja.
 
Még Novemberben létezett a fogalom.

Zsuzsa 2013-12-03 07:24

re: Kémény engedélyeztetésének díja.
 
A kémények engedélyeztetése körüli nehezitések miatt választottam túrbós gázkazánt, megkímélendő magamat.
Sokaknak riasztó a kémények körüli beláthatatlan kiadás sorozat, ezért ha lehet más megoldást választanak.
Az árakat elnézve a kéményes kazán, konvektor, olcsóbbnak látszik először, csak később derülnek ki a többlet kiadások.
Az évenkénti kötelező ellenőrzések, és a változó műszaki előírások miatt a kémény téma lassan mumus lesz egy egyszerű ember számára.
Egy átlagos kémény, amire átvételre kerül 400-500 000Ft is lehet.

ib86 2013-12-03 12:00

re: Kémény engedélyeztetésének díja.
 
Idézet:

Zsuzsa eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 10662)
A kémények engedélyeztetése körüli nehezitések miatt választottam túrbós gázkazánt, megkímélendő magamat.
Sokaknak riasztó a kémények körüli beláthatatlan kiadás sorozat, ezért ha lehet más megoldást választanak.
Az árakat elnézve a kéményes kazán, konvektor, olcsóbbnak látszik először, csak később derülnek ki a többlet kiadások.
Az évenkénti kötelező ellenőrzések, és a változó műszaki előírások miatt a kémény téma lassan mumus lesz egy egyszerű ember számára.
Egy átlagos kémény, amire átvételre kerül 400-500 000Ft is lehet.

Igen!
Ahogy olvasom egyre nagyobb ("baromságokba")botlok kémény témába.

Viszont szerencsésnek mondhatom magam,mert az előírt szabályokat egy leier,schiedel max5-6méteres kéménnyel meg tudok felelni.

Ami még necc,hogy egy fa gerendafödémen fog áthaladni a kémény ami felett közvetlen már a lemez tető van a tetőgerenda és lécezés közelében sincs a kéménynek a födém gerendák,meg ha beleesnek a12cm 6,5 cm be(schiedel) akkor kapható egy "minősitett tanúsítvánnyal rendelkező kalciumszilikát betehető az éghető anyag és a kémény közé."

Még amit nem tudok ,hogy tetőtér hijján a tisztitó ajtót tehetem e a tető fölé?Amit a kéményseprő létráról lazán tudna takarítani.

A kazánt és a kéményt mindenféle kép összhangban szeretném tudni légáramlás szempontjából az egy nagyon lényeges dolog.....De mégis univerzálisra ,akár mikor tudjak készüléket cserélni széles választási lehetőséggel.

Tényleg gondolni akarok mindenre,még a kondenzvizet is lefolyóba kötöm.

Nem veszi be a gyomrom,hogy egy 150.000 forintos kéménynél nekem 250-350.000Ft-ot ki keljen fizetnem engedélyeztetésre amikor minden jó :confused:

ib86 2013-12-03 12:06

re: Kémény engedélyeztetésének díja.
 
Idézet:

gázpityu eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 10658)
Jó tanács:Ha a kazán még nincs rákötve,akkor tartalék kéménynek minősül 9600 Ft bruttó a szakvélemény.
Ha a kazán rá van kötve akkor kell egy Hő és áramlástechnikai méretezés 15-20000 Ft +szakvélemény 16,700 Ft.Tégla falaztatú kémény csak tűzálló rozsdamentes acéllal bélelve lehet kivitelezni.Persze kell hozzá a kivitelezői nyilatkozat és műbizonylat.
Az árak a Magyar kémény KFT területén érvényes.A Fővárosban,kész horror,Kb 3-4 szeres az ár!

Nah hát,ha rendben minden! akkor ez így már mindjárt baráti és elfogadható,főleg,hogy próbálok megtervezni mindent a az épulethez leg opcionálisabban és rugalmasan,hogy bármikor gond nélkül lehessen váltani 1 készülékcserével.

Természetesen a tényleges neki futás elött szakemberrel egyeztetek csak előbb alaposan utánanézek mindennek ,sokszor sajnos a "szakik"sincsenek képben, miután levették a sok és feleslegesen nagyobb összeget.

istvan62 2013-12-03 14:14

re: Kémény engedélyeztetésének díja.
 
Idézet:

ib86 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 10668)
...
Még amit nem tudok ,hogy tetőtér hijján a tisztitó ajtót tehetem e a tető fölé?Amit a kéményseprő létráról lazán tudna takarítani. ...

Ezt is a helyi kéményseprővel érdemes egyeztetni. Alapból általában nem kötelező a padláson a tisztító ajtó. Azzal épp azért szokták beépíteni, hogy ne kelljen kimászni a tetőre tisztítani, de nem mindenhol fogadják el, és nem minden körülmények között. Ha a kémény nem több mint 1,50 méterrel nyúlik a tető fölé, akkor a mellé álló kéményseprő felülről bele tud nézni, és tudja tisztítani is.


A pontos idő 21:27 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum