Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Kémény építés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-12-07, 08:21   #11 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kémény engedélyeztetésének díja.

"Még amit nem tudok ,hogy tetőtér hijján a tisztitó ajtót tehetem e a tető fölé?"

Nagyon vicces volt idén a kéményseprő, amikor megkérdeztem, hogy kinyissam-e neki a felső tisztítónyilast ami a padlástérben van, mire azt mondta hogy ezt "nem is hallottam... mert nem lehet fent tisztítónyílás az új szabályok szerint" - persze ennek nem néztem utána, mert minek is, de nagyot néztem a beszóláson. A kémény az ahol soha semmi nem biztos....

A schidel/leier kéménnyel nem lesz bajod (közben erre itt vannak árak egy ismerősnél Kémény Centrum Pilisvörösvár

nagyjából egy összefoglaló a beüzemeléshez és a használatbavételi engedélyezéshez: Kémény Zrt.

na csak megtaláltam neked amit kerestem: http://kemenysepro.hu/wp-content/upl...13.07.01.1.pdf
, itt a 7-8-9 oldalon vannak árak
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-08-01, 10:04   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-08-01
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Morgó Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kémény engedélyeztetésének díja.

Kedves Fórumozók!

A kérdésem a következő a témához:
Szeretnék építeni Leier típusú kéményt, de ha jól olvasom a 312/2012 kormány redneletben ezt csak akkor tehetem meg építési engedély nélkül, amennyiben új alaptest nem szükséges a kémény építéshez.
Ha a régi kémény helyére a meglévő alaptestre építem a kéményt, az így engedélyes vagy sem?
Szeretném a legolcsóbban megúszni, mert a vízteres kandalló baépítéssel így is 500e fölött leszek költségekben.

Üdv.:
Morgó nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-08-01, 10:51   #13 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kémény engedélyeztetésének díja.

A hivatkozott rendelet pontosan ezt mondja:

3. Meglévő építményben – alapozást nem igénylő – új égéstermék-elvezető kémény létesítése, ha annak megvalósítása nem jár a meglévő építmény tartószerkezetének megbontásával, átalakításával, megerősítésével.

Ez alapján nem engedély köteles, bár ismerve a régi építési gyakorlatot, és a mostani hatósági értelmezési problémákat, a biztonság kedvéért érdemes egy egyeztetésre bemenni a hatósághoz.
Konkrétan arra gondolok, hogy a kéményt hivatalosan régóta nem szabad bekötni a falszerkezetbe, ennek ellenére sokáig tégla kötésben falazták, sőt, a 38 cm vtg kisméretű tégla falban gyakorlatilag a tégla falazatból "hagyták ki" a kémény kürtő lyukat. Ilyen helyzetben esetleg egy morcosabb hozzáállású hatóság a régi kibontására azt mondja, hogy szerkezetet érintő munka.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-12-08, 17:54   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-10-15
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Szuszi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kémény engedélyeztetésének díja.

Üdv!
Szeretném kérdezni hogy a régi kémény helyére lesz építve az új Leier kémény.
Szilárd tüzelésű kandalló lesz használva.
Ha van akkor mi a tenni valóm?
Köszönöm.
Szuszi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-12-08, 18:43   #15 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kémény engedélyeztetésének díja.

Építési engedély szempontjából azt tudom mondani, hogy az engedély nélkül végezhető tevékenységek felsorolásában szerepel egy ilyen tétel:

3. Meglévő építményben - alapozást nem igénylő - új égéstermék-elvezető kémény létesítése, ha annak megvalósítása nem jár a meglévő építmény tartószerkezetének megbontásával, átalakításával, megerősítésével.

Tehát építési engedély nem kell hozzá. Véleményem szerint kéményseprő szempontból sincs különösebb tennivaló, de egy egyeztetésre bemennék hozzájuk a biztonság kedvéért, nehogy az éves felülvizsgálatnál legyen probléma.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-04-20, 06:54   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-04-20
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gaben39 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kémény engedélyeztetésének díja.

Kedves Fórumtagok!

Szeretném a segítségüket kérni. Van egy régi, vályogfalba épített kéményem. Sajnos használhatatlanná vált. Szeretném kiváltani egy új, elemes kéménnyel. Egyenlőre egy magyar cég terméke az ideális (KREA), természetesen az árat is figyelembe véve. Sok oldalt végigolvastam, addig eljutottam már, hogy új kémény építéséhez nem kell engedély. Viszont pár kérdés nyitott maradt.
1, Terveztetni kell-e a kéményt?
2, Ki tervez ilyen építményt (gépészmérnök, épületgépész, építész, vagy valaki más)?
3, Ha megvan a terv, felépíthetem-e magam?
4, Ha felépítettem, ki ad használatbavételi engedélyt?
5, Mekkora költségekre számíthatok (a kéményrendszer árát kivéve)?

Köszönöm a segítségüket!
gaben39 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-04-20, 13:58   #17 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kémény engedélyeztetésének díja.

Kedves Gaben!

Minden kérdésre nem tudok választ adni, de amiben segíthetek:

A 312/2012 korm rendelet 1. melléklet 3. pontja szerint a munkához építési engedély nem szükséges, a tavaly év eleje óta létező, azóta többször módosított egyszerű bejelentés az ilyen munkákra nem vonatkozik. A vályogfal alapján feltételezem, hogy földszintes épületről beszélünk, így a kiviteli terv, és e-napló kötelezettség sem kerül szóba.
A kész kéményt a kéményseprővel át kell vetetni, de azt én sem tudom megmondani, hogy ilyen esetben pontosan milyen dokumentációt kérnek. Ezt érdemes a helyi kéményseprő szolgáltatóval egyeztetni.
Nagyon valószínű, hogy épületgépész tervezőt igénybe kell venni, mert ők tudnak áramlástechnikai méretezést készíteni, és azt a kéményseprő kéri.
A munkát csak szakképzett, megfelelő jogosultságokkal rendelkező kivitelező végezheti, a kéményseprő kéri a kivitelezi nyilatkozatot.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
díj, díjak, engedélyezés, kémény, kémény díjak


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:15 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum