Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Kémény építés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-08-01, 19:36   #11 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kémény külső szigetelése

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... és arra lettem figyelmes, hogy egy családi ház kéményén csak a feléig vannak foltok. ...
Ennek két változatát ismerem:
A gyakoribb az, amikor amikor a kéménynek csak a felső végébe dugnak egy rövid béléscsövet. Ebben az esetben az égéstermékből lecsapódó pára a cső aljánál szivárog bele a kémény falazatába.
A másik változat sokkal érdekesebb. Én is csak egy kéményseprőtől hallottam a megoldást. Felmérés során találkoztam egy kéménnyel, amit a külső mérete, és megjelenése alapján kétkürtősnek gondoltam, úgy, hogy csak az egyik fele volt használatban, mert csak az egyik felén látszott kicsapódás, és járulékos jelei. A végén a terv egyeztetésnél a kéményseprő mondta, hogy ismeri az épületet, és az egy egykürtős kémény, aminek nagyon hosszúkás a kürtő formája. Ilyen esetben a füst cirkulációja olyan áramlást eredményez, mintha egy képzeletbeli csőben történne, és így a kéménynek csak egy részén jelentkeznek a hatások. Ez megmagyarázza azt a régi szabályt, hogy a kürtő belméret oldalhossz arány max 1:1,5. Az egésznek az az alapja, hogy a fokozatosan lehűlő égéstermékből a kémény felső részénél kicsapódik a pára. Minél minél nagyobb a kéménynek a lehűlő felülete, annál erősebben jelentkezik a hatás.
Egyébként elnézést kérek a gépész kollégáktól, ha valamit nem pontosan írtam, ez az ő szakterületük, én csak pletykálok
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-01, 20:41   #12 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kémény külső szigetelése

istvan 62
szorosan a ház mellé képzelte a kazánházat, és mert boncolgattátok hogy azok a kéményrendszerek amik a fal külsö sikján fut vagyuis házon kivül, tehát télen éri a hideg 3 oldalról, csak 1 oldalon érintkezik a fűtött házzal nemlesz huzata, ez valóvban ilyen nagy gond vagy ebben a helyzetben hogy a ház oldalán fút nemis olyan nagy gond?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-01, 21:14   #13 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kémény külső szigetelése

Lehet nagy gond, hogy mennyire, azt nem tudom megmondani. Néhány évtizede nagy divat volt, hogy a nyaralók homlokzati falában futott fel egy kémény, és kívülről terméskővel burkolták. Nekünk kifejezetten negatív példaként emlegették ezeket (nem a kőburkolat miatt), ami egy nyaralóban elmegy, de állandó használatnál már gond, pedig csak egy lehűlő oldala van. Tegyük hozzá, hogy hivatalosan falazott kémény esetében a homlokzati oldalon legalább 25 cm vastag téglát kell rakni.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-02, 07:39   #14 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Kémény külső szigetelése

Igen István, ez is egy olyan kémény, amelyet kétkürtősnek gondolok. De, hogy valójában mi, azt csak felmászva tudnám megmondani. Én is hasonlót gondoltam, mert biztos, hogy hőtechnikai okai lehetnek. Csak sajnos a kéményekhez hülye vagyok, mint a segg.

Az olyan házak, ahol a kémény a külső részén található, sajnos tényleg rosszabb a huzata. Nagyon büdös volt, amikor leszedtük a kéményt, talán életem legrosszabb kéményes élménye volt. Most reggel 9-kor eszembe nem jut, hogy mi történt a kéménnyel, de talán kettőre megmondom

Utoljára módosítva: Gábor által : 2010-08-02 07:46
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-14, 20:21   #15 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kémény külső szigetelése

sziasztok 1 kérdés bár már mintha már érdeklődtem volna e felől, de a sok esemény , tehát a kéményemet 1 kisebb körbevakolással pár évig megtudom nyujtani az életét van kimaradva fugázóm, nem fagyálló hanem flexibilis csak hogy eztis leszögezzem, érdemes e csak ezzel vakolni esetleg a téglák közötti habarcs hiányosságot pótolni, vagy még arra gondoltam hogy a malterba keverem, vagy csak szgorúan malterral szabad körbevakolni a kéményt, hiányos fugarészeket pótolni.?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-15, 08:39   #16 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Kémény külső szigetelése

Sztem ha csak pár évig kell, elég körbevakolni malterrel.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-17, 22:31   #17 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kémény külső szigetelése

de pont az a helzet Gábor, hogy va sok kimarad csemperagasztóm és malterből meg kevés van és ha csak csemperagasztóval tolnám körbe az baj e vagy ha keverek a malterbe hogy elhasználjam a kimaradt csemperagasztókat..
noh emiatt kérdezem
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-17, 23:13   #18 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Kémény külső szigetelése

Hát én azt mondom, hogy használd fel, de István véleményére is kíváncsi vagyok. Nem merek neked többet mondani, mert felelősséget nem vállalok
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-18, 11:11   #19 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Kémény külső szigetelése

A fugák javításával nem érzek problémát, de a felület vakolásával kapcsolatban bizonytalan vagyok. Ha a kéményt használod is, rendszeresen, esetleg fa tüzelésre, akkor a béleletlen kéménynél talán gondot okozhat az égéstermék magasabb nedvességtartalma.
De ez csak elmélkedés, kéményes szakemberek valószínűleg okosabbak a témában.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-04, 08:56   #20 (permalink)
tom
Új tag
 
Csatlakozott: 11-11-04
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
tom Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kémény külső szigetelése

Sziasztok.Ha valaki tud mondjon valami okosat . Építettem egy külső kéményt,tudom nem valami jó megoldás de már kész van.Saválló béléscső van benne. A problémám az,hogy a béléscső és a tégla között kicsapódó "víz -pára" lefolyik és már átütött a vakolaton.Arra gondoltam,hogy 5 cm-es nikecellel leszigetelem a kéményt segíthet ez a problémámra ? Előre is köszönöm a segitségeket.
tom nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
kémény, külső szigetelés, szigetelés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:17 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum