Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-04-14, 13:35   #171 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-10-21
Hely: Hernádnémeti
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Peter83 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

Sziasztok!

Egy újabb felmerült szakmai kérdés:
Külső hőszigetelés,tehát EPS ragasztva( 7cm vastag),dübelezve,és dryvitháló 2-szer ragasztóval átglettelve,és ez gázszilikát falon.
Erre gondoltam először szeletelt téglát,extrém módon az egész külső falat beburkolni,de azóta már kültéri beton burkoló elemet is találtam nagyon jó áron,de ez még nehezebb a téglától.

Kérdés az,hogy milyen terhelést bírhat el egy ilyen hőszigetelt fal szerintetek?
A ház földszint+tetőtér beépítéses,nyeregtetős,így kb 8-8,5m magasan van a tetőgerinc.
Gondolom itt ezek a falak a kérdésesek,mert ezeken lenne a legtöbb függőleges terhelés...
Peter83 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-04-14, 14:34   #172 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 96
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 9 köszönetet 9 hozzászólással
Zsigmond2 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

Üdv!Mindenképpen fém szeges dübelt használj hőhídmenteset.

Utoljára módosítva: Zsigmond2 által : 2016-04-14 14:45
Zsigmond2 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-17, 19:12   #173 (permalink)
mue
Új tag
 
Csatlakozott: 16-05-17
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
mue Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

Kedves hozzáértők!
Társasházunk külső hőszigetelésére (10cm-es EPS) kaptunk egy árajánlatot egy cégtől, akik EGY ÉV garanciát vállalnak a munkájukra.
Normális ez az alacsony garancia ebben a szakmában? Azt mondják azért, mert az anyagra is ennyi a garancia, de ez nekem gyanús, amikor még egy laptopra is 3 évet adnak.
mue nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-18, 07:22   #174 (permalink)
Tag
 
gita3 avatarja
 
Csatlakozott: 13-12-18
Összes hozzászólás: 89
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 10 köszönetet 10 hozzászólással
gita3 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

Idézet:
mue eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves hozzáértők!
Társasházunk külső hőszigetelésére (10cm-es EPS) kaptunk egy árajánlatot egy cégtől, akik EGY ÉV garanciát vállalnak a munkájukra.
Normális ez az alacsony garancia ebben a szakmában? Azt mondják azért, mert az anyagra is ennyi a garancia, de ez nekem gyanús, amikor még egy laptopra is 3 évet adnak.
A szakember a munkájára adhat több évet is, ez független a beépített termék garanciájától.
Ha nektek fontos a több év garancia, akkor ahhoz kell ragaszkodni, ha nem vállalja a munkájára pl. a 3 évet, akkor mást kell választani.
gita3 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-27, 22:26   #175 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Hahaha re: Falak külső hőszigetelése

Ilyen társasház, és lakóközösség is van ma Mo.-n!De építésznek mondott lakótárs is van közöttünk, Ő a fő hangadó a házban!Én a diplomáját azonnal bevonnám, ha rajtam múlna!Korábban Ő volt a közös képviselőnk. Sikerült
lemondatni az önként vállalt tisztségéről.Itt hívnám fel az illetékesek figyelmét, talán tudnának segíteni az ügyben!
Történt ugyanis a héten, hogy éves beszámoló közgyűlést hívott össze a közös képviselőnk, és az éves költségvetésünk is tárgya volt a lakógyűlésnek.Többek között a lakáskassza felhasználása, homlokzati hőszigetelési ajánlat tervezet,stb.
Az utóbbi témakörben annyi butaságot hallottam egyszerre a lakók részéről, de legfőképpen az építész lakótársnőtől, hogy az már nálam kiolvasztotta a biztosítékot. Egyszerűen közöltem vele, hogy a diplomáját dobja a Tiszába, ez van hozzánk legközelebb. Nem tudja a lakását hőszigetelve elképzelni, a hamis klinker utánzatot sajnálja, ami mélyen fugázott is, és minősíthetetlen remekmű szakértői vélemény szerint is!
Egyáltalán nem bánom, hogy már 8 éve önállósítottam magamat a társasházunkban, és 80 négyzetméter tűzfalat szigeteltettem a lakásom Déli fekvésű oldalfalazatán. Még a hatósággal vívott hosszú küzdelem, és fenyegetettség ellenére sem, ( Bontási Hatóság!)MegszŰnt az eljárás 2 évi harc után!
Másik lakótárs is építészek ellentmodásos nyilatkozatait adta elő,ezért Ő sem akar szigeteltetni, pedig felettem lakó, szélső lakás az övé is. Igaz árulja is a lakást
A héten lesz Konferencia, a társasházi lakók önállósulásáról is lesz szó, és a társasházi perek eltérő ítélkezéséről is fog szó esni. Sajnos én nem tudok részt venni a konferencián. de lehet, hogy jobb is.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-25, 17:25   #176 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-01-25
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Amatőr Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

Sziasztok!
Tavaly épült a családi ház 44-es PHT téglából, azzal az elgondolással, hogy erre elegendő egy hőszigetelő vakolat, nem kell plusz "csomagolás". Pro és kontra véleményeket szívesen fogadok, mert a mesterek nógatnak a szigetelés felé (mondván egyszerűbb színezni a szép egyenletes felületet ), mi hajlunk a hőszigetelő vakolat felé, mert a szigetelés okozta esetleges belső párásodástól tartunk... köszönöm, ha elmondjátok mit gondoltok mellette és ellene. Üdv.
Amatőr nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-25, 20:52   #177 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

Az első kérdés ami ilyenkor előjön belőlem az, hogy az épületet egy kolléga megtervezte, elsősorban vele kellene egyeztetni.
De térjünk a lényegre:
Ha jól értem Porotherm 44 K tégláról van szó, de profi, vagy normál típus? Elméletileg azonos a U értékük, de ez normál típus esetén csak akkor igaz, ha a kőműves hőszigetelő falazó habarcsot használt, nem normált. A normál falazó habarcshoz a gyártó nem is ad meg U értéket, mert sokkal rosszabb lenne. Az U=0,22 valóban megfelelő érték.
Ha a belső páralecsapódásnál a szerkezeten belüli lecsapódásra gondolsz, akkor EPS táblák esetén igazad van, a veszély fennáll, kőzetgyapottal megelőzhető.
Véleményem szerint a kérdés felvetése kicsit késői, csak azért, mert a kőművesnek úgy kényelmesebb, én nem költenék súlyos plusz pénzeket a homlokzatra.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-25, 22:21   #178 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-01-25
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Amatőr Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

Köszi, igen PHT 44K profi és gyári vékony habarcsot használt a kőműves.
Amatőr nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-29, 17:23   #179 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-03-31
Összes hozzászólás: 27
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ritchcock Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

Sziasztok!

Arról szeretnék kérdezni, hogy homlokzati hőszigetelésnek tényleg olyan jó-e a weber.therm clima vagy terranova clima EPS szigetelés egy "mezei" EPS szigeteléshez képest, mint hirdetik? Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy tényleg annyival jobb ennek a páraáteresztő képessége?

A másik kérdésem az ár lenne, nem igazán sikerült megfelelő összehasonlítást találnom... Egy sima EPS-es hőszigetelő rendszerhez képest nyilván drágább, de nagyságrendileg mennyivel (azonos szigetelés vastagságnál)? Illetve, egy kőzetgyapotos rendszerű szigeteléshez képest hol helyezhető el az ára?
Ritchcock nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-29, 20:01   #180 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

A páraáteresztő képessége tényleg nagyságrenddel jobb a normál EPS-nél, de ezt nem tudják egyszerűen az anyag összetétellel elérni. A páraáteresztése sokkal közelebb van a kőzetgyapothoz, mint az EPS-hez. Sajnos a Terranova honlapján nem találtam róla képet, de a googlizol egyet, a találati képeken látni fogod, hogy a páraáteresztő képességét az biztosítja, hogy ~ 1 cm hálómérettel teljes vastagságában átlyuggatták. Az árát le kell vadászni, lehet, hogy csak úgy jön össze, hogy külön kérsz ajánlaltot. Amikor néhány éve egy ügyfelem próbálkozott hasonlóval, akkor a kőzetgyapotnál magasabb árat kapott.
A költségeknél arról se feledkezz meg, hogy a hozzá illeszkedő ragasztó, és színező használata nélkül csak rontasz a helyzeten.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
falak szigetelése, porotherm, szigetelés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 20:59 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum