Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Hőszigetelés (http://epitkezes.forum.hu/hoszigeteles/)
-   -   Redőnyök hőszigetelési képessége (http://epitkezes.forum.hu/hoszigeteles/803-redonyok-hoszigetelesi-kepessege.html)

arnyekolas 2012-05-16 20:34

Redőnyök hőszigetelési képessége
 
Eléggé ismert dolog, hogy a redőny is rendelkezik egy bizonyos hőszigetelési képességgel. Egyértelmű, hogy ez függ a típusától és persze sok más jelenlévő tényezőtől, ezért nehéz számszerű adatokat meghatározni.
Arra lennék kíváncsi, hogy kinek milyen pozitív vagy negatív tapaszatlata van a redőny hőszigetelési képességével kapcsolatban.
- Milyen típusú redőnynél figyelte meg? Fa, alu, vagy műanyag? Szigelt volt-e a redőnyléc vagy a tok?
- Milyen ablakra volt szerelve? (Hőátbocsátási tényezője, ha ismert. - W/m2K)
- Bármi egyéb tényező, ami ezt befolyásolhatja.
- Milyen számszerű adatokat kapott esetleg hozzá a forgalmazótól, redőnyöstől, azaz, hogy fokban mennyit számít, ha fel van szerelve egy redőny, illetve mit tapasztalt ténylegesen.

Várom a tapasztalatokat!

krisz1986 2012-05-17 14:58

re: Redőnyök hőszigetelési képessége
 
Én másképp ismerem a képletet V pöty egyenlő nszer v. Szerintem te erre gondoltál nem? Huzat képlet!

arnyekolas 2012-05-18 10:07

re: Redőnyök hőszigetelési képessége
 
Idézet:

Glatz Krisztián eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 6920)
Én másképp ismerem a képletet V pöty egyenlő nszer v. Szerintem te erre gondoltál nem? Huzat képlet!

Igen, akár huzatot is meg lehetne nézni mint befolyásoló tényezőt, ha mondjuk az ablak szigetelése nem volt rendben. :)
A W/m2K-nál az ablaküveg hőátbocsátási tényezőjére gondoltam (U érték), vagyis a megfigyelt redőny mellett jó volt-e az ablaküveg hőszigetelő képessége pl. 1,1W/m2K vagy kevésbé, pl. 2,8W/m2K.

krisz1986 2012-05-18 15:13

re: Redőnyök hőszigetelési képessége
 
Arnyekolás!
Én azt javaslom,hogy keresd meg Free barátomat. Ő ha megbeszéled vele nem biztos,hogy el fog zárkozni egy tesztől. Hátha egy sikeres üzletet hozzol létre. Ami hosszú távú lesz.

Wattocsak 2012-05-18 19:04

re: Redőnyök hőszigetelési képessége
 
Idézet:

Glatz Krisztián eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 6922)
Arnyekolás!
Én azt javaslom,hogy keresd meg Free barátomat. Ő ha megbeszéled vele nem biztos,hogy el fog zárkozni egy tesztől. Hátha egy sikeres üzletet hozzol létre. Ami hosszú távú lesz.

Ezt a tesztet hogyan képzeltétek? :-)

krisz1986 2012-05-18 19:37

re: Redőnyök hőszigetelési képessége
 
Nézd a teszt az ő dolguk én adtam egy tippet azt ők kitalálják szerintem hogy csinálják de mivel sajnos személyesen nem ismerlek pedig irtad,hogy kereselek fel irodádban ha gondolom és mivel több helyről is csupa jót hallotam rólad mint jóü szakemberől és nekem is ez jött le a hozzászlásaidból. Úgyhogy felteszem neked a kérdést te hogy csinálnád? Mert érdekelne engem is.

Wattocsak 2012-05-18 21:13

re: Redőnyök hőszigetelési képessége
 
Elképzelésem sincs:-), de könnyen megeshet, hogy Magyarországon sincs erre a mérésre lehetőség.

sbs 2012-05-19 20:18

re: Redőnyök hőszigetelési képessége
 
Természetesen minden redőnynek megvan a hőszigetelési képessége:

- a fa a természetes anyagából fakadóan
- a műanyag a légkamráival
- az aluminium redőny pedig a hővisszaveréséből és az anyagából, illetve a légkamrái segítségével.

Az számomra nyilvánvaló hogy az aluminium a legjobb. A műanyag sok idő elteltével deformálódhat, a napfény/esőviz/téli fagy hatására töredezhet, de ehhez tényleg sok időnek kell eltelnie.

Úgy vélem nem csak a lamellát magát kell vizsgálni ez esetben, hanem a komplett szerkezetet, és a záróéleket, mert ha egy redőny nincs jól leengedve, mit sem ér az az érték amit akkor mérnek ha teljesen zár.

Szerintem azért sem fogtok erre a valós életben is használható hőszigetelési értékeket találni, mivel a redőny hőszigetelési képessége csak harmadrendű:
  1. fényzárás
  2. biztonságtechnika
  3. hőszigetelés
Ez az én véleményem.

arnyekolas 2012-05-23 23:00

re: Redőnyök hőszigetelési képessége
 
Valóban nem sok esély van egy ilyen tesztre. Ahogy látom a vélemények is egyöntetűen ezt mutatják, mint ahogy az elején a felvetésnél én is írtam.

Ettől függetlenül továbbra is kíváncsi lennék arra, hogy ki mit tapasztalt, észre vett-e valami különbséget a hőmérsékletben a redőnyök fölszerelése után. Itt az lenne érdekes főleg, ha egy forgalmazó konkrét számokban, fokokban ígérte meg a különbséget. Hogyan mérte meg? Egyáltalán hogyan vonatkoztathatja valakinek az otthonára bármiféle thermográfiai mérés nélkül?

sbs 2012-05-24 07:50

re: Redőnyök hőszigetelési képessége
 
Biztosan érezni a különbséget, akár 1-2 fokban is. Én nem találkoztam még olyan kereskedővel aki fokokban konkrétan adott volna értékeket. Ráadásul az alu redőny remek hővisszaverő, ami nyáron is rendkívül hasznos. Ugyanez a műanyag redőnyről nem mondható el, és a fa is csak korlátozottan tartja kint a meleget nyáron.

Ráadásul a gyártástechnológiából adódóan az aluminiumnak lehet a legjobb záróképessége is a lamelláknál. Sajnos jóval drábább és mindig felmerül a kérdés hogy ez az árkülönbség mikorra térül meg forintosítva....


A pontos idő 10:54 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum