Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Hőszigetelés (http://epitkezes.forum.hu/hoszigeteles/)
-   -   Tetőszigetelés nélküli ház utólagos szigetelése (http://epitkezes.forum.hu/hoszigeteles/688-tetoszigeteles-nelkuli-haz-utolagos-szigetelese.html)

sbs 2012-02-13 22:45

Tetőszigetelés nélküli ház utólagos szigetelése
 
Egy kedves barátom/kollégám házáról van szó. Tulajdonképpen ez egy vidéken lévő kb 10 éves nyaraló, ámbár egy komplett háznak is beillik. Két szintes "L" alakú nyeregtetós, cseréppel borítva. Az épület a sukorói dombokon van és szépen éri a délnyugati jeges szél télen.

Egy valami hiányzik a tetőszerkezetből és az a HŐSZIGETELÉS!!! Sajnos ez elég nagy probléma, igazából elképzelni sem tudom, hogyan készülhetett el igy az épület, de megtörtént. Az alapterület kb 80m2 lehet (tehát a tető kb 150 m2 mérés nélkül)

Azon agyalunk, mi lenne a leg-fájdalommentesebb megolás a tetőtéri hőszigetelésre (a homlokzati 30-as téglafalra dryvit kell az nem vitás).

Most hogy utána olvastam a cellulóz szigetelésnek, erősen érdekelhet a dolog, hiszen ha jól értem akkor nem kell bontani a cserepeket. Szóval mi lenne célszerűbb:
  • bontás + tetőtéri hőszigetelés
  • bontás nélkül celulóz befúvással
Melyik nagyságrendileg mibe kerülne?

istvan62 2012-02-14 07:19

re: Tetőszigetelés nélküli ház utólagos szigetelése
 
Kellene még némi infó, legalább ezek:
  • milyen a tető jelenlegi rétegrendje
  • milyen a tetőtér beépítettsége

sbs 2012-02-14 16:19

re: Tetőszigetelés nélküli ház utólagos szigetelése
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5918)
Kellene még némi infó, legalább ezek:
  • milyen a tető jelenlegi rétegrendje
  • milyen a tetőtér beépítettsége


Még nem néztem utána, de ha aktuális lesz beszerzem. Elmondás után szerintem:
- cserép
- cserépléc
- alátétfólia
- szarufa
- párazáró fólia
- lécezés
- gipszkarton

A tetőtér beépítettsége, hagyományosnak mondható. 0.8 m térdfal magasítás aztán a tető 45 fokban. A 2,6-os belmagasság felett kisebb padlástér egy feljáróval. Legközelebb felnézek, csak nem volt létra hogy felmenjek.

istvan62 2012-02-14 17:39

re: Tetőszigetelés nélküli ház utólagos szigetelése
 
Feltételezem, hogy a cserépléc, és az alátét fólia közül kifelejtettétek az ellenlécet.
A költség arányokban nem tudok segíteni, de a műszaki kérdéseket érdemes körüljárni.
A cellulóz szigetelésnél a konkrét esetben a következő kérdések vetődnek fel bennem:
  • A külső oldalon az alátét fólia lejtés irányban ragasztás nélküli toldással van fektetve. Ezt a felülről betöltött anyag felpúposíthatja, és ebben az esetben a fólia toldásoknál egy része kifolyhat.
  • A belső oldalon a gipszkartont nem fogja megnyomni a szigetelés?
  • Milyen sűrűséggel kell nyílást bontani a belső burkolaton?
  • A betölthető szigetelés vastagsága korlátozott
Ha a hagyományosabb táblás szigetelést próbálod, akkor pedig jön a választás, hogy belülről, vagy kívülről bontasz.
Belülről bontva a teljes belső burkolatot le kell szedni, és újra építeni. Ráadásul a válaszfalak is bekavarhatnak.
Kívülről bontva jobban függesz az időjárástól, és ha a belső oldali párazárás nem tökéletes, akkor fel kell tenni a Dörken-sd-flexx -et
Belülről bontva a teljes belső burkolatot le kell szedni

Habhőszigetelés 2012-02-23 17:23

re: Tetőszigetelés nélküli ház utólagos szigetelése
 
Engedje meg, hogy felhívjam a figyelmét egy alternatív technológiára, amelynek segítségével a hőszigetelés javítása során elkerülhető a bontás.
Részletek: Fújt műanyag habhőszigetelés - Budapest, Pest Megye és környéke
Ha kérdése merülne fel, szívesen válaszolok.

sbs 2012-02-23 21:14

re: Tetőszigetelés nélküli ház utólagos szigetelése
 
Örülök hogy jelentkeztetek, szívesen veszünk egy komplett cégbemutatót itt: Szigetelő cégek - Építkezés Fórum

- Máris lenne egy kérdésem, a fent említett épület hőszigetelése elméletileg hány nap alatt készül el?
- Négyzetméterben, vagy köbméter felhasznált hőszigetelőanyaggal számoltok egy felmérés során? Azaz hogyan lehet kalkulálni nagyságrendileg?
- mennyibe kerül egy felmérés?

Habhőszigetelés 2012-03-03 12:08

re: Tetőszigetelés nélküli ház utólagos szigetelése
 
Elnézést a késői vélaszért, de nem kaptam értesítést az érkezett reagálásról.

Ha minden jól megy, 1 nap alatt elkészül, problémák esetén legfeljebb 2 nap.
Az anyagárat bedolgozva m3-ben számoljuk ez 29.000Ft/m3+ÁFA.
A helyszíni felmérés ára 10.000Ft+ÁFA, amit a megrendelt munka árából levonunk.


A pontos idő 13:07 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum