Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Hőszigetelés (http://epitkezes.forum.hu/hoszigeteles/)
-   -   Födémszigetelés utólag (http://epitkezes.forum.hu/hoszigeteles/594-fodemszigeteles-utolag.html)

toths 2011-10-17 20:34

Födémszigetelés utólag
 
Családi házunk külső homlokzatszigetelését 6-7 éve megoldottuk. Akkor a standard a 4 cm-es polisztirol + műanyag vakolat (az enyém Sacret).
Javult a gázfogyasztás valamicskét. Alakótér födémje PK panel + kefni. Szigetelés gyakorlatilag semmi (vékony betonréteg). A felület kb 50 m2.
A födémen szeretnék járni (lépésállóság), de ritkán használjuk a padlásteret.
Milyen szigetelési anyagot (rendszert) ajánlotok és milyen vastagságban?

istvan62 2011-10-17 22:07

re: Födémszigetelés utólag
 
Idézet:

toths eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5168)
... Alakótér födémje PK panel + kefni...

Ez érdekes felállás. A leírásból úgy hangzik, mintha nem PK paneles födémrészek, illetve gerenda+kefnis részek lennének, hanem két panel közé egy sor kefnit raktak volna. Ebben az esetben vagy félreértettél valamit, vagy a kivitelező a födém teherbírását csökkentette, a gyárihoz képest közel felére!
Visszatérve a kérdéshez, gyakori igény, de a döntéshez mérlegelned kell, hogy milyen arányban áll a hőszigetelés - járhatóság - költség igényed.
A mai hőszigetelési előírások alapján ~ 15 cm hőszigetelés kell a padlás födémre, 20 centit szoktunk javasolni. Járható PS + 6 cm aljzatbeton ebben a vastagságban horror költség, olcsóbban jön ki egy könnyű perlitbeton + betonkéreg, viszont így sokkal több nedvességet kell a födémen eldolgozni, nagyobb a leázás veszélye. Mellesleg ha a "gyengített kivitelezésű" födémed van, semmilyen rábetonozást nem javaslok.
Én azt a változatot szoktam javasolni, hogy az egyszerű kőzetgyapot lemez fölött lábakon álló tartóvázon OSB panel járófelület kialakítása, a szükséges nagyságú felülettel.

sbs 2011-10-18 00:39

re: Födémszigetelés utólag
 
És ezt a fa tartóvázas, OSB borítású szerkezeti elemet nagyságrendekkel egyszerűbben el is lehet készíteni. Vizes helységet, gondolom nem terveztek a padlástérbe. (akkor már fent lennének a srangok) Ha nincs ilyen terv, a fa szerkezetet javasolhatom én is.

istvan62 2011-10-18 07:39

re: Födémszigetelés utólag
 
Ha sbs a vizes helyiségeket említi, akkor pontosítok: ha bármilyen, nem üres padlás jellegű használatról van szó, akkor ezt a PK+kefni födémet először nézessétek meg statikussal!

TMónika 2011-10-18 10:30

re: Födémszigetelés utólag
 
Szia,
Ilyen utólagos padlásszigetelésre egy egyszerű megoldást talált ki az Austrotherm- Padlap: járható, könnyű és egyszerű lerakni. Ez 16 cm vastagságú lépésálló lapból és faforgács lap társításával készül. Ha vastagabbat szeretnél, akkor alá kell még tenni sima lépésálló lapot (ATN-100).
A lerakásáról egy videót itt tudsz megnézni: http://www.austrotherm.hu/m/akcio-padlap/index.html

Jó munkát! :)
Austrotherm padlásszigetelés

istvan62 2011-10-18 16:15

re: Födémszigetelés utólag
 
Még AT-PA néven több embernek is ajánlottam, közbenső szinten tartószerkezeti okok miatt szárazaljzatként alkalmazva. Eddig még egyikük sem vállalta be az árát

Zsigmond2 2012-03-14 20:17

re: Födémszigetelés utólag
 
Üdvözletem!Valamit nem értek a párazárás terén vegyünk egy fafödémes házat aminek a rétegrendje ha helyesen írom gipszkarton, párazáró fólia, lécváz, hőszigetelés ,gerenda ,gerenda közti hőszigetelés és osb borítás.Ugye a meleg felőli oldalra kell tenni a párazáró fóliát de mi van nyáron amikor 40 fok van a padláson?Akkor a másik oldalra is kellene tenni párazáró fóliát?

istvan62 2012-03-14 20:36

re: Födémszigetelés utólag
 
Semmiképpen, sőt a teljes biztonsághoz nem árt, ha az OSB is kissé hézagos, hogy a levegő át tudjon mozogni.
A meleg felőli oldalt a téli időjárás szerint kell értelmezni, amikor a szerkezetben mozgó pára a hideg oldalon elérheti a harmatpontot. Nyári időjárásban nem jellemző a harmatpont szerkezetben

qwert2009 2012-05-10 19:19

re: Födémszigetelés utólag
 
Üdvözletem!Régi tipusú családi ház utólagos födém szigetelését tervezem.A födém rétegződése alulról,nádvakolat deszkázat fagerenda deszkázat és a végén 2-3 cm malterborítás.A járhatóság nem elsődleges szempont.Erre szeretnék segítséget, tanácsot kérni.Előre is köszönöm!

Zsuzsa 2012-05-10 19:38

re: Födémszigetelés utólag
 
Kőzetgyapot lapokat tehet rá, ez különböző vastagságban kapható, az ára ettől függ.


A pontos idő 16:55 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum