Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2021-12-07, 13:51   #191 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-01-25
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 13
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Lallr79 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Födémszigetelés utólag

Sziasztok!
Remélem mindenki jól van!
A korábban itt elkezdett témát szeretném folytatni így fél évvel később Sajnos idén télre nem tudtam megcsinálni a födém szigetelést, bár a szigetelő anyagot megvettem, de némi faanyag is kellene és azt már nem sikerült. Így még mindig gondolkodhatok, hogy legyen párazáró fólia a födémre a szigetelés alá, vagy ne. Most is inkább arra hajlok, hogy ne legyen, mert egyrészt nem tudnám a széleken jól zárni, és biztos sérülne is..., másrészt pedig inkább abba az irányba mennék, hogy a párazárást a lakótér felőli oldalon oldjam meg (persze bontás nélkül). Utóbbi esetben ugyanis nem kellene azon aggódni, hogy akár 10-20 év múlva derül ki, hogy a padlás födémre nem tökéletesen elhelyezett fólia miatt a födém szerkezete károsul(t). Na, és itt jön akkor a kérdés, hogy a lakótér mennyezetén hogyan lehetne a párazárást megoldani bontás nélkül. Nekem most az tűnik a legjobb ötletnek (ami esztétikailag sem rossz), hogy a mennyezet kapna egy ilyen vékony mintás hungarocell borítást minden helyiségben (kb. 1 cm vastag ilyen mintás elemek ragasztására gondolok, nem tudom mi a neve). Ez vajon mennyire biztosítaná, hogy a pára ne jusson be már a födém szerkezetbe se?? (azon túl, hogy kicsit még szigetel is...). Érdekelne kinek mi a véleménye, tapasztalata egy ilyen megoldással kapcsolatban. Így a padláson mindenféle fólia nélkül raknám le a kőzetgyapot szigetelést. Talán azért is jobb ez a megoldás, mert ha lerakom a födémre a fóliát és kiderül, hogy gondot okoz és fel kell szedni, akkor az sokkal nagyobb munka, mint ha nem rakom le a fóliát, és kiderül, hogy kellett volna, mert akkor azt a fenti megoldással a lakótér felől is meg lehet szerintem oldani.
Még egy kérdés. Anyagnedvesség mérővel próbáltam a kőzetgyapotban nedvességet mérni, és fa anyagra állítva 14% körüli, betonnál 2% körüli értéket mutatott, ha a tüskéire rászorítottam a gyapotot. Ez normális? A levegőből is felvesz ennyi nedvességet, a szerkezetének köszönhetően? Olyannál mértem, ami még ki sincs csomagolva, csak a henger fel van állítva a padláson, becsomagolva, gyakorlatilag csak tárolva van jelenleg a padláson.
Lallr79 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-12-07, 16:31   #192 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Födémszigetelés utólag

Ezek az EPS dekorlapok tényleg erősen fékezni fogják a párát, de ezeknél is nagy kérdés a fal csatlakozás lezárása, és emellett a lapok toldásainál a zárás.

A nedvességmérő az adott anyag fizikai jellemzői alapján határozza meg a nedvesség tartalmat, a kőzetgyapotnak sem a faanyaghoz, sem a betonhoz nincs köze, így a kapott érték nem jelent semmit.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Lallr79 (2021-12-08)
Régi 2021-12-08, 08:03   #193 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-01-25
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 13
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Lallr79 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Födémszigetelés utólag

Kedves István! Köszönöm a gyors választ. Tudom, hogy ez a mennyezeti dekorlap sem teljes értékű megoldás a párazárásra, de ha megoldja, hogy a pára nagy részét nem engedi fel, akkor szerinted a padlástérrel kapcsolatban megnyugodhatok abban a tekintetben, hogy ha nem teszek párazáró fóliát az egyébként felül átszellőző hidrofóbizált tulajdonságú 22 cm vastag kőzetgyapot szigetelésre, akkor sem lesz gond? (gond alatt azt értem, hogy mondjuk idővel a kőzetgyapotban lecsapódó pára károsítja a szigetelő anyagot, netán a födémet).
Viszont jól gondolom azt, hogy ha a pára nagy része a mennyezeten nem fog tudni távozni, akkor megnő a penészesedés esélye a lakótérben (esetleges hőhidaknál), vagyis a szellőztetésre jobban figyelni kell? Ezzel kapcsolatban megoldást jelent (persze a napi 1-2 szellőztetés mellett), ha a műanyag nyílászárókra résszellőztető kerül? A homlokzat még nincs szigetelve, de arra is kőzetgyapotot szeretnék majd (így a pára arra is tud majd távozni a szigetelést követően is).
A nedvességmérővel kapcsolatban leírtakat értem, és gondoltam én is hogy így van. Csak mivel minden anyagtípusra állítva épp kb. a száraz/nedves határértéket jelezte ki, nem pedig nullát, ezért gondoltam, hogy valami nedvesség biztos van benne...
Az EPS dekornál a falak felől esetleg valami sarok elem, ami kicsit rátakar a falra javítja a falak mentén a párazárást?

Utoljára módosítva: Lallr79 által : 2021-12-08 08:15
Lallr79 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-12-08, 11:57   #194 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Födémszigetelés utólag

Szerintem a padlástérben a hőszigetelés nedvesedésétől ezzel a kialakítással nem kell tartani. A szerkezeteken keresztül távozó pára viszont csak töredéke a belső térben keletkező párának, így alapvetően nem ez a zárás fogja a lecsapódást kiváltani.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Lallr79 (2021-12-08)
Régi 2022-02-24, 08:29   #195 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-10-11
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
btamas Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Födémszigetelés utólag

Adott egy fafödém. Ennek rétegrendje fentről lefelé a tervrajz szerint a következő: salakborítás -> hézagos deszkaborítás -> 15 cm polisztirol hab -> fólia -> alsó deszkaborítás -> nádazott vakolat (stukatúr??).
Ez a valóságban úgy néz ki, hogy a felső salakborítás kb. a teljes felület 30 %-án található, valamint a hézagos deszkaborítás között bevilágítva a polisztirol hab szigetelés nem látható, úgy tűnik, ezt anyagi vagy kényelmi okokból kihagyták a rétegrendből.
Jelenleg a lecserélt és megnövelt radiátorszám miatt a rendszer elég jól felfűti a lakást, ez azonban az éjszaka folyamán elég gyorsan lehűl, akár 17-18 fokra. Ezenkívül nyáron a nagy melegekben nagyon gyorsan felmelegszik a lakás 26-27 fokra, a hidegfrontok következtében gyorsan lehűl 22-23 fokra. Azt gondolom, ez a födémszigetelés hiányának köszönhető.
Szeretném szigetelni, ezzel kapcsolatban csak az alábbi aggályom van. A jelenlegi páratartalom 35-50 % között mozog minden helységben, ez elég száraznak tűnik, attól félek, hogy ha felrakom a födémre (párazáró és páraáteresztő fólia nélkül) a 2x10 cm kőzetgyapot szigetelést, akkor veszélyes mértékben növekedni fog a páratartalom a lakásban és nem szeretnék a penésszel szembesülni. Igaz, nem csak a lakásban, de a födémben sem.
A ház 5 cm vastag Nikecellel szigetelt, tetőn BRAMAC tetőcserép, mindenféle szigetelés nélkül.
Mennyire reális ez a félelem??? Mi a véleményetek??
btamas nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2022-02-25, 07:05   #196 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Födémszigetelés utólag

Ha a födémre teszel egy hőszigetelést, ami ráadásul még páraátersztő is, az semmiképp nem növeli a páratartalmat. Egyébként amennyire tudom, egészségügyileg ez a páratartalom nagyon alacsony, jó lenne egy kis növekedés. Az egy másik kérdés, hogy az épület hőszigetelési adottságai mellett egy ilyen növekedés mennyire jelenten problémát.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2022-02-25, 15:25   #197 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-10-11
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
btamas Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Födémszigetelés utólag

Az itt eddig olvasottak alapján ezt a páraáteresztő hőszigetelést kőzetgyapot táblákkal képzelném el, bármilyen fólia alkalmazása NÉLKÜL.

A következő variációkat néztem ki:
KNAUF INSULATION NOBASIL PTN20/15 - KŐZETGYAPOT HŐSZIGETELŐ TÁBLA
Ez 20 cm vastag, lépésálló. 1390 Ft/m2, ez azért elég olcsónak tűnik.

KNAUF INSULATION MPN PLUS 037 (100MM) - ÁSVÁNYGYAPOTTÁBLA
Ez 10 cm vastag, nem lépésálló. 1550 Ft/m2

Mi lehet a kettő között a különbség??
btamas nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2022-02-25, 21:27   #198 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Födémszigetelés utólag

Egy apróságot elnéztél: a NOBASIL PTN vastagsága 20 mm

A lépésálló kőzetgyapot ennyire drága, mivel jelentős nyomószilárdsága van
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-02-18, 09:37   #199 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 23-01-13
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
zoli78 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Födémszigetelés utólag

A zártcellás purhab kiváló megoldás épületének szigetelésére aljzatbeton alatt vagy padlásfödémen. A járható szigetelőréteg teljesen homogén, hézagmentes.

https://isopur.hu/aljzat-padlasfodem-szigeteles/
zoli78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
födém, födém szigetelés, utólagos szigetelés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:46 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum