Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Hőszigetelés (http://epitkezes.forum.hu/hoszigeteles/)
-   -   Lábazati hőszigetelés (http://epitkezes.forum.hu/hoszigeteles/483-labazati-hoszigeteles.html)

Tomca 2011-04-29 08:43

Lábazati hőszigetelés
 
Kedves fórumozók,

a házunkat szeretném hőszigetelni. Sajnos laikus vagyok a témában, ezért néhány ponton segítségre van szükségem.

A ház B30-as blokktéglából épült, beton lábazattal. A lábazat magassága 35 cm. A lábazaton kátránypapír vízszigetelés van. Pince nincs.

A homlokzati hőszigetelést 10 cm vastag hungarocellel szeretnénk megoldani. A hőszigetelést a lábazatra is szeretnénk kiterjeszteni, hogy a padló ne legyen annyira hideg.

Amit nem tudunk, hogy hogyan lehet a lábazati részen hőszigetelni. Lehetséges az, hogy oda is a homlokzati hőszigetelést használjuk? És akkor a lábazati vezetősín a talaj felett megy 5 vagy 10 cm-rel, kb. 30 cm-re a vízszigetelés alatt? Vagy a homlokzati hőszigetelés csak a vízszigetelés fölött kezdődhet és alatta pl. XPS hőszigetelést kell alkalmazni? A lábazati vezetősínt lehet a vízszigetelés szintje alá felszerelni? Vagy pedig az is csak a homlokzati hőszigetelést tartja és a lábazati hőszigetelést meg csak a ragasztó?

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

istvan62 2011-04-29 13:47

re: Lábazati hőszigetelés
 
Ez a 35 cm kb az a magasság amit mindenképpen vízálló hőszigeteléssel kell készíteni, tehát ide XPS kell, és azt ragasztani szokták. A vezetősín csak a fölötte kezdődőhomlokzati rendszer indításához kerül. Az a jó megoldás, ha a lábazat síkja egy kevéssel beljebb van mint a homlokzaté, mert így a tetején nem tud megállni a csapadék.

sbs 2011-04-29 19:14

re: Lábazati hőszigetelés
 
Szia Tomca.

Egyáltalán nem mindegy hogy hova milyen szigetelőanyagot használtok, mert mindegyik felhasználási területre megvan a saját anyag. Nem akarom az életed túlbonyolítani, igy első körben annyit, hogy
- lábazati hőszigetelő anyagokat árral itt találsz: Lábazati hőszigetelés ár, árak, akció!
- homlokzati hőszigetelő anyagokat pedig árral itt találsz: Homlokzati hőszigetelés - Hőszigetelés ár, akció

A technikai kérdéseidre, valamelyik építész szakértőnk fog válaszolni.

Tomca 2011-05-01 21:55

re: Lábazati hőszigetelés
 
Köszönöm a segítséget, akkor XPS-t fogunk használni. Még egy kérdésem van: a ragasztó, amivel az XPS-t ragasztom, vízzáró jellegű? Tehát nem fogja felvezetni a vizet a kátránypapír fölé? Vagy kell valami "trükk", hogy ez megtörténjen?

istvan62 2011-05-02 10:07

re: Lábazati hőszigetelés
 
Ilyen jellegű problémával még nem találkoztam

Norbi01 2011-05-02 20:27

re: Lábazati hőszigetelés
 
Ritkán felmerül a kérdés mástól is de nem jellemző. Nincs más ragasztóanyaga az xps-nek sem de még nem hallottam olyanról, hogy felvezette volna a vizet.-
Lényeg ha esetleg nem teljesen egyértelmű az xps is polisztirol "csak" zártcellás ami nem szívja magába vizet és pont.
Sűrűbb a szerkezete keményebb az anyaga is nagyobb a hőszigetelő képessége, kevésbe képes szellőzik mint az eps.
Röviden ennyi nem volt rossz kérdés csak nekünk ezek tudatában evidens a válasz.

M.andi 2011-09-29 07:39

re: Lábazati hőszigetelés
 
Sziasztok!

A lábazati hőszigeteléssel kapcsolatban lenne egy fontos kérdésem: megfelelő-e a következő réteg? Beton lábazat, rá 5 cm-es nikecell (homlokzati) és arra 2 cm zártcellás? Eredetileg 7 cm -es zártcellást akartam, de az üzletkötő, akitől vettem a rendszert, költségcsökkentés miatt javasolta így. Aggaszt, hogy lábazatra lehet-e tenni egyáltalán sima homlokzati nikecellt? Kívülről a zártcellás biztosan zárja a vizet, de nem okoz gondot a fal (szilikát)és a zártcellás közti homlokzati nikecell? Vagy esetleg fordított sorrendben rakassam fel? Vagy rohanjak el,és vegyek még rá zártcellást, mert a 2 cm biztos nem elég.
Kérem aki ért hozzá, válaszoljon, ugyanis a homlokzatot már szigetelik.

előre is nagyon köszönöm!

istvan62 2011-09-29 11:39

re: Lábazati hőszigetelés
 
Én nem tenném. Ha megfelelne, akkor a zártcellásra egyáltalán nem lenne szükség, végülis kívülről megvédi a lábazat burkolat.
Az a helyzet, hogy a lábazati szigetelés alulról is kap nedvességet!

Roni 2011-11-20 19:09

re: Lábazati hőszigetelés
 
Sziasztok!
Örömmel olvasom a fórumot, a szigetelés nálunk is aktuális téma. A házunk kb.30 m2-es földszinti nappalija nagyon hideg. A fele parkettás, a fele járólapos, alatta nincs szigetelés, sem pince A ház kívülről szigetelt. Kérdésem, hogyan lehetne utólag melegebbé tenni az aljzatot - minél kevesebb rombolással -, esetleg újraburkolással? Köszönöm a segítséget előre is! Roni

istvan62 2011-11-20 20:39

re: Lábazati hőszigetelés
 
Sajnos ismét jönnek a rossz hírek.
Két héttel ezelőtt még azt mondtam volna, hogy szinte lehetetlen.
Elsősorban a hőszigeteléshez fel kell szedni a padlóburkolatot, és az alatta lévő aljzatbetont. Utána eldöntheted, hogy mit kezdesz a hőszigetelés miatt megnövekedett vastagsággal.
  • megemeled a padlószintet, de ez érinti az összes ajtódat is
  • lefelé süllyedsz, ebben az esetben a vízszigeteléshez kell hozzányúlnod
  • a hagyományos aljzatbetonos rendszer helyett száraz aljzatot építesz be, ami lényegében PS lapra kasírozott, közvetlenül burkolható farost lemez. Ebben az esetben szinte a teljes meglévő beton vastagság helyett tehetsz hőszigetelést (kb 4-5 cm - nem túl sok de már ez is valami)
A közelmúltban találkoztam egy új lehetőséggel, de érzésem szerint ez sem fog túlzottan felvidítani. Egy kiállításon a Bauder standon láttam egy új szigetelő anyagot. Járható PS lap, párosítva vákuumos szigetelő lemezzel. Ha jól emlékszem ~ 4-5 cm vastagságban 20 cm hagyományos hőszigetelésnek megfelelő értéket tud. Az ár nagyságrendjére 50000 (ötvenezer) Ft/m2 -t mondtak


A pontos idő 12:25 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum