Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-03-21, 03:56   #1 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Vályog + kő lábazat külső-belső szigetelése

Sziasztok!

Ha jól sejtem csak kőzetgyapot jöhet szóba.

Vályogházunk kb 30-40 centis terméskő alapra épült.
Szigetelni szeretném, de úgy hogy közben a fal mindkét oldala a vályog esetén szükséges páraáteresztő tulajdonságokkal rendelkezzen.

Sajnos az előző tulaj kívülről lefestette valami műanyagos festékkel, illetve belülről is valami rossz régi enyves festék volt. Ennek (illetve a hosszú ideig fűtetlen állapot) következtében a fal egyes pontjain kisebb-nagyobb nedves foltok szívódtak fel. A belső vakolatot leverve azt tapasztaltam, hogy a nedvesség lényegében csak a festék anyagában látható, alatta a vályogtéglákon nem látszik, az így kiszellőztetett fal teljesen egészségesnek tűnik.

Hogy a problémát a jövőben elkerüljük belülről új, páraáteresztő vakolatot kap, páraáteresztő festékkel. (Még nem tudom milyet, tanácsot szívesen fogadok erre is ) Mivel kívülről nem szeretném még az egész házat szigetelni, ezért felmerült, hogy vékony kőzetgyapotot tennék a kő lábazatra belülről, hogy a (majdan) szigetelt padló mellett a hőhíd problémát elkerüljem. Ajánlható-e ez így, illetve van-e valami amire vigyázni kell?

Külső szigetelésnél valószínűleg csak 1 falra futja most, az épület hátsó fala túl vékony (35-ös) és hő- és hangszigetelésre egyaránt szükség lenne. Ezzel meg az a probléma, hogy leverném a régi, bizonytalan + össze műanyagozott vakolatot, és akkor ott a csupasz vályog felület... fel lehet-e erre valahogy rögzíteni a kőzetgyapotot? Gondolom a ragasztózás a vályog felületre nem jöhet szóba

Még 1 kérdés a kőzetgyapotról, hogy rakható-e lábazatra, árt-e neki ha földdel, nedvességgel érintkezik? Illetve ok, hogy páraáteresztő, de "szívja"-e a vizet, kialakulnak-e benne kapillárisok?
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-21, 06:38   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vályog + kő lábazat külső-belső szigetelése

Szia Joooe!
Most eléggé sűrű vagyok, ezért gyorsan csak a legfontosabbakat:
A belső vakolat felújításra több gyártó is kínál már kifejezetten vályog vakolatot, azzal érdemes.
A kő lábazatra belülről a kőzetgyapot a lehető legrosszabb felállás, semmiképp nem érdemes. És a kőzetgyapot általában nem szereti a nedvességet, talajjal érintkezést.
Nagyjából sejtem, hogy milyen ez a kőlábazat + vályog, de a részletes átbeszélést segítené, ha csinálnál egy kis vázlatos metszetet, hogy a talajhoz képest milyen magasságig kő, honnan kezd a vályog, hol a belső padló. Nem kell megijedni, ezekre is van megoldás.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-21, 13:17   #3 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vályog + kő lábazat külső-belső szigetelése

Köszi!

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A kő lábazatra belülről a kőzetgyapot a lehető legrosszabb felállás, semmiképp nem érdemes. És a kőzetgyapot általában nem szereti a nedvességet, talajjal érintkezést.
Akkor ez kamu, amit kőzetgyapotokról írnak? (Ezt pl rockwoolnál olvastam)
"Teljes keresztmetszetében víztaszító, felületéről a vízcseppek leperegnek, de ugyanakkor páraáteresztő képessége szinte a levegőével megegyező, aminek köszönhetően nem akadályozza a homlokzatokon keresztüli páravándorlást."
Azt tudtam hogy az üveg-/ásványgyapotok nem szeretik a nedvességet, de azt hittem a kőzetgyapot bírja.
Milyen anyaggal szigeteljem akkor, hogy párát is átengedje + a hőhidat is megszüntesse?

Idézet:
Nagyjából sejtem, hogy milyen ez a kőlábazat + vályog, de a részletes átbeszélést segítené, ha csinálnál egy kis vázlatos metszetet, hogy a talajhoz képest milyen magasságig kő, honnan kezd a vályog, hol a belső padló. Nem kell megijedni, ezekre is van megoldás.
A beső padló szintje felett kb.2-3 vályogtéglányi magasság a kő. A terep legmagasabb pontján kb egy szinten van a külső talaj a belső padlóval, de mivel enyhén lejtős a terep a ház meg nagyjából vízszintes próbál lenni a ház másik végénél már közel 1 m a kő alap (kívülről... belülről ugyanúgy 2-3 vályogtéglányi)


A csupasz vályogra szigetelés felrögzítésére van ötlete valakinek? Sűrűbb dűbelezés esetleg?

Utoljára módosítva: Joooe által : 2011-03-21 13:24
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-21, 17:52   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vályog + kő lábazat külső-belső szigetelése

Magának a kőzetgyapotnak nem fog ártani a nedvesség, csak a szigetelését fogja lerontani. Viszont a kő lábazatnál, a külső oldalon nyugodtan helyezd fel az xps-t. Én alapból kőzetgyapot párti vagyok, de az sem csodaszer, van ahova nem érdemes erőltetni. Viszont a leírásod alapján felmerül a következő kérdés, hogy milyen külső megjelenést akarsz az épületnek. Ha nem akarod a lábazat magasságát mindenhol a kőhöz igazítani (pl terepet követve 60 cm magasan lépcsőzve) akkor lég arra a részre tenni az xps-t és fölötte mehet a kőzetgyapot mindenhol. Csak belülre ne tedd, és közvetlen a talajhoz.
A rögzítést pedig a konkrét fal állapota alapján kell eldönteni. létezik olyan vályog is, amit vésni alig lehet, szikrázik a véső. Ha lazább anyag, akkor lehet sűrűbb dűbelezés, és lehet hosszabb dűbel (vastagabb szigeteléshez való).
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Joooe (2011-03-22)
Régi 2011-03-22, 07:32   #5 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vályog + kő lábazat külső-belső szigetelése

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak belülre ne tedd
De miért ne? Nem az egész falat akarom belülről szigetelni, hanem csak a követ, ami sokkal jobb hővezető, mint a vályog. Még hely is lenne neki mert kicsit kijjebb lóg a vályog.
Kívülről most nincs lehetőségem az egész házat leszigetelni, hogy "meleg" legyen a kő, távlati terv, lehet csak 5-10 év múlva jutok oda, lehet soha. Kívülről csak 1 falat akarok, azt is inkább hangszigetelés miatt. (Ott túl közel van a szomszéd és csak 35-ös. az 50-es falak annyira nem izgatnak még.)
Így viszont tartok tőle, hogy rosszabbul szellőző helyeken (bútorok mögött) behúzza a kő a hideget és a lecsapódó pára penészesedést okoz.
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-22, 08:05   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vályog + kő lábazat külső-belső szigetelése

Ajánlom ezt a témát: http://epitkezes.forum.hu/hoszigetel...nek-falat.html
És azon belül elsősorban ezt: http://epitkezes.forum.hu/hoszigetel....html#post1153
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-22, 08:22   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Vályog + kő lábazat külső-belső szigetelése

Én xps-t ajánlok, mivel az zártcellást, nem nagyon árt neki a nedvesség! Nem tudsz mit tenni, kőre, lábazatra ez az ajánlatos! Sajnos elég húzós! A vályogra kívülről kőzetgyapotot ajánlok, személyesen fog eldőlni, hogy mekkorát!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-22, 08:31   #8 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vályog + kő lábazat külső-belső szigetelése

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én xps-t ajánlok, mivel az zártcellást, nem nagyon árt neki a nedvesség! Nem tudsz mit tenni, kőre, lábazatra ez az ajánlatos! Sajnos elég húzós! A vályogra kívülről kőzetgyapotot ajánlok, személyesen fog eldőlni, hogy mekkorát!
Hali!
Nem az ára izgat az xps-nek, mert összességében kis felület amit burkolni kell, egy teljes belső felújítás összes költségéhez viszonyítva nem tétel. Engem az zavar, hogy az elvileg hermetikusan zár, ezzel a kapillárisokon felszivárgó talajvíz szintjét megemeli. (Gondolom...)
Más eszközöket is próbálok majd a szárításra, pl csapadékvíz elvezetés javítása, de szeretnék biztosra menni. (Magaslaton, lejtős területen van a ház, így a pangó víz nem probléma, a telek aljában, sok méteres szintkülönbség után patak, a víz elvezethető)
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-22, 16:28   #9 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vályog + kő lábazat külső-belső szigetelése

Istvánnak tökéletesen igaza van gyapotot a földbe ne!!!!
Igaz hidrofóbizált teljes keresztmetszetben de ez nem jelenti azt, hogy nem szívja be a talajpárát.
A szerkezetét nem károsítja, de nem ér semmit ami elázik nem képes hőszigetelni.
Belülről nem szükséges hőszigetelni ha kívülről nincs.
Kérdés: Nem lehet a belső aljzat szintjét emelni és az alá lépésálló hőszigetelést tenni?
Ha nem akkor is midenképp talajjal érintkező részen min 15-20 cm zártcellás
kívülről, ez felett mehet az ásványgyapot ki tud szellőzni ott is.
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-22, 16:49   #10 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vályog + kő lábazat külső-belső szigetelése

Szerintem egy átlagos testalkatú embernek 2,3m tökéletesen elég.
Nálam sajnos most is van egy helyiség ami 207cm fagerendás födém +gipszkarton.
A legmagasabb helyiség 235cm.
Én 200cm magas vagyok nem zavaró.
Megszokás kérdése.
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hőhíd, kőzetgyapot, páraáteresztés, vályog


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:11 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum