Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-10-16, 08:26   #101 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Általánosságban akadályát nem látom, de azt javaslom, hogy ahol a két felület találkozik, ott korrektül vidd végig a szigetelés kialakítását
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-16, 15:39   #102 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-10-16
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
mikrolynx Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Köszöm,István a gyors választ...poliuretán sprayre gondoltam a felülettalálkozások kezelésére...
Alternativ megoldásként elmélázgattam azon,hogy mi lenne,ha a tűzfal szigetelése helyett körbeszigetelném a kb 6o cm-es lábazatot (grafitos XPS-el)..kb ugyanannyiba kerülne...
Üdv mindenkinek ....Bukarestből....
..
mikrolynx nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-16, 17:56   #103 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Mifelénk grafitos xps-sel még nem találkoztam. Viszont ha csak a lábazatot akarod hőszigetelni, az hőtechnikailag lehet előrelépés, de a kialakuló lábazati kiugrás felső lezárását nagyon gondosan alakítsd ki, mert a csapadék okozhat problémát
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-16, 18:57   #104 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-10-16
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
mikrolynx Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Átböngésztem a "lábazati hőszigetelés" topicot is...
Eddigi információim szerint a legnagyobb arányu fűtésszámlacsökkentés a födémszigeteléssel és a régi nyilászárók cseréjével érhető el...mindkét műveletre megvan az anyagi fedezet.
Az északi fekvésű tűzfalra azért esett a választásom,mert az a leghidegeb...mérnöki becslésem szerint kb ugyanakkora hatást érnék el vele mint a lábazati ,kb 5cm-es grafitos XPS szigeteléssel...( itt gyártják helyben ! )
Elfeledtem megemlíteni,hogy egy kb 6o nm-es vályogházról van szó, valahol a Nyárádmentén, ahova a jövő év tavaszától hazatelepedek....
Köszönettel,
sz.zsombor,bukarest
mikrolynx nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-10-11, 14:55   #105 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-10-11
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
btamas Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én egyet értek a hőszigetelés szükségességével, mert lehet, hogy nyáron nem érződik különbség, de a téli fűtésszámlánál jelentkezni fog a megtakarítás.
Amit Hyper leírt az tényleg nem olcsó mulatság , de messze túlmutat egy egyszerű hőszigetelésen.
A legegyszerűbb megoldás ha szálas szigetelőanyagot (kőzetgyapot/üveggyapot) egyszerűen leteríted a padláson. A 20 cm tényleg reális vastagság, viszont a gerendák közé csak akkor tenném, ha a faszerkezet vizsgálata, kezelése (felújítása is cél. Ahhoz, hogy hozzáférj a fagerendák közti térhez, le kell hordani az agyag tapasztást (nem kellemes munka), és fel kell szedni a felső deszkázatot, ami elég erősen megmozgatja a szerkezetet, aminek az alja (ha még eredeti kialakítású) stukatur vakolat. Ez a felállás így egyben elég jelentős koszolást tud eredményezni a lakásban, és jó eséllyel egy belső festést is maga után vonhat. Ha a tetejére fekteted, akkor egyszerűen a teljes felületet be kell fedni szigetelővel, lehetőség szerint a szarufák között, a homlokzat síkjáig kifuttatva. Sokszor előfordul, hogy alá, vagy fölé fóliát terítenek, de én ebben az esetben nem tenném, mert hallottam olyat, hogy a faszerkezet befülledhet. Amennyiben a padláson tárolsz, az általában nem igényli a teljes felületet, azt szoktam javasolni, hogy a szigetelés közé, a födémgerendákra merőlegesen, el kell helyezni élére állított pallókat, és arra kell fektetni egy pár OSB panelt.
Ilyen esetekben én több okból igyekszem elkerülni a polisztirol + aljzatbeton használatát:
  • a súlya miatt ellenőrizni kell a szerkezet teherbírását
  • a polisztirol és a szálas szigetelők szigetelő képessége között nincs nagyságrendi különbség, és 15-20 cm lépésszilárd szigetelő lemez ára ...
  • egy ilyen rendszer bezárja az idős faszerkezetet, az befülledhet, károsodhat
Nálam ugyanez a helyzet, most már csak azt nem tudom elképzelni, hogy ha 20 cm vastag szigetelést szeretnék lerakni, akkor hogyan tudom ezt bekazettázni. Két 10 cm pallódeszkát élre állítva egymásra rakni?? Nem dől az szét?? Tudom, elég laikus a kérdés, de nem nagyon tudom, hogyan lehetne ezt technikailag megoldani?
btamas nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-10-14, 03:59   #106 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Elérhető a 20 cm széles palló is, nem is ritkaság. A feldőlés ellen természetesen merevíteni kell. Ez lehet a födémgerenda, és a palló találkozásánál a födémre erősített rövid palló, vagy a pallók közé keresztben elhelyezett merevítő bordának, felülre, 10 cm magas palló.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-12-06, 15:10   #107 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 23-12-06
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
borszu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Azt szeretném kérdezni az itt publikáló építész szakemberektől, hogy a saras födémre terített üveggyapot szigetelés esetén a közlekedő utak kialakítására használható-e lépésálló EPS+OSB lap. Az üveggyapot és az EPS hővezető tényezője gyakorlatilag megegyezik, viszont az EPS páraáteresztő képessége sokkal rosszabb. Nem fog az EPS alatt befülledni a faszerkezet? (hogy miért szeretném ezt a megoldást? Sokkal egyszerűbb kivitelezni, mint pallókból fa kereteket építeni, majd OSB lapokkal befedni, valamint a lépésálló EPS-re elegendő a legvékonyabb OSB.)
borszu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-12-06, 18:53   #108 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

10 centi alatt nagyon nem javaslom, 25 centi fölött viszont jelentősen csökken a veszély, mert a harmatpont nagyon kitolódik. Köztük a helyzet bizonytalan, inkább ne tedd.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
borszu (2023-12-08)
Régi 2023-12-08, 11:44   #109 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 23-12-06
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
borszu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Köszönöm István a választ. Nem akarok akadékoskodni, csak pontosan megérteni: Az világos, hogy ha a teljes felületet EPS-el borítanám be, akkor az problémás. Viszont az EPS-el borított, 50 cm széles közlekedő utak csak a födém teljes felületének kb. 15%-t jelentik. A maradék 85% felület nem elegendő arra, hogy a gerendák közötti térben a pára ne csapódjon ki?

Utoljára módosítva: borszu által : 2023-12-08 11:58
borszu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-12-08, 11:53   #110 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 23-12-06
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
borszu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Illetve még egy opció jutott eszembe: Ha csak az OSB lapokat tartó vázat, keretet csinálnám 10 cm széles lépésálló EPS, vagy XPS "csíkokból" és azokra fektetném az OSB lapokat. Ekkor a műanyaggal borított felület már elhanyagolandó lenne a födém teljes felületéhez képest. Amiért ennyire push-olom ezt az EPS dolgot, az továbbra is az, hogy lényegesen egyszerűbb lenne vele dolgozni, mint fa pallókat fölvonszolni a padlásra és ott ácsolni...Viszont ebben az esetben már nem elegendő a legvékonyabb OSD lap.
A másik kérdésem, hogy a leterített üveggyapot hőszigetelő paplant leteríthetem-e geotextillel, a por ellen. Könnyű, olcsó, jól szellőzik.
borszu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
födém, födém szigetelés, saras födém


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 05:46 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum