Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-08-27, 12:24   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-27
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
razgon Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Saras födém hőszigetelése

Sziasztok!

Régi építésű kocka családi házam van. Szeretnék födémszigetelést csinálni. A födém klasszikus saras födém. Milyen megoldások használhatóak ebben az esetben?
razgon nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 13:53   #2 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

szia razgon
nekemis ugyanilyen a házam
igaz én szerkezet bontással oldom meg de elmesélem az én esetem, tehát visszabontom a födémig a tetőt 1 új betonkosorú és a szigetelőanyagpk árát alapulvéve a betonkoszoru magasságában szigetelem, meghagyom alatta természetesen a saras tapasztott födémet és uj födém a koszorú tetejére egyre jobban billenek a fa födém irányába a könyű kivitelezhetőség miatt majd erre a tetőszerkezet és mivel a saras menyezet elég csúnya igyekszem maszívan betiplizni a párnafákat és erre gipszkarton itt ugye keletkezik 1 légüres tér a párnafa vastagságában ami + szigetelés
tehát összegezném új koszorú ennek vastagsága kitöltve szigetelőanyaggal ami az én esetemben gynaus hogy üvegszál vagy kőzetgyapot! majd erre fafödém pallók és a padozat kialakítása, járható felület számára
alol1 +gipszkarton menyezet ami szintén szigetelős, és a sár azpedig szerintem fantasztikusan szigetel, szinte minden nap dolgozok a háznál és bent nem mondok nagyt ha érezhetően 4-5 fokkal hűvösebb a levegő
a te esetedben a szigetelést én hasonlóképp képzlem el gipszkarton esetleg ha szöszmötölni akarsz alá lehet szigetelésnek tenni közetgyapotot vagy üvegszálat, ezek szellőznek és nem penészednél be mint hungarocel esetében!
majd a padás felől pedig mehetnének a fafödém gerendák közé szintén közetgyapot erre osb vagy amilyen olcsó megoldással tudod zárni és fixálni. kb ennyi lenne a tippem de vannak itt sokkal jobban jártas emberek, szakik mint én
üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 18:51   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Hát azt mondom, hogy a hyper megoldása elég drága dolog. Nem ezzel a megoldással csinálnám, mivel feleslegesen bontott Bár ő tudja, mivel ő a szaki és ő tudja a környezetet.

Én azt ajánlom, hogy ha nem használod a padlást akkor az egész felső részt üveggyapottal old meg. Tegyél rá 20 cm-et és kész. Ha akarod használni a tetőrészt, akkor a híper megoldásához hasonlóan üveggyapot a szarufák közé, amit felteszel és rá vmit járható padló. Vagy akár eps lap és rá beton...

De ha jót akarsz, akkor azt is lehet, hogy 25 cm-el lejjebb hozod a plafont és gipszkarton mennyezeted lesz. A 25 ből 20 cm szigetelés a plafonnak. Ha kevesebbet akarsz, akkor adj hozzá pár cm-et a szigeteléshez.

De amúgy nem tudom, hogy minek szigetelni a plafont, miközben a vert sárfalak és plafonok nagyon jó hőszigetelőek. Nagyanyáméknak is az van nyáron tűző napon is elég hüvös van a házba.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 22:08   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Én egyet értek a hőszigetelés szükségességével, mert lehet, hogy nyáron nem érződik különbség, de a téli fűtésszámlánál jelentkezni fog a megtakarítás.
Amit Hyper leírt az tényleg nem olcsó mulatság , de messze túlmutat egy egyszerű hőszigetelésen.
A legegyszerűbb megoldás ha szálas szigetelőanyagot (kőzetgyapot/üveggyapot) egyszerűen leteríted a padláson. A 20 cm tényleg reális vastagság, viszont a gerendák közé csak akkor tenném, ha a faszerkezet vizsgálata, kezelése (felújítása is cél. Ahhoz, hogy hozzáférj a fagerendák közti térhez, le kell hordani az agyag tapasztást (nem kellemes munka), és fel kell szedni a felső deszkázatot, ami elég erősen megmozgatja a szerkezetet, aminek az alja (ha még eredeti kialakítású) stukatur vakolat. Ez a felállás így egyben elég jelentős koszolást tud eredményezni a lakásban, és jó eséllyel egy belső festést is maga után vonhat. Ha a tetejére fekteted, akkor egyszerűen a teljes felületet be kell fedni szigetelővel, lehetőség szerint a szarufák között, a homlokzat síkjáig kifuttatva. Sokszor előfordul, hogy alá, vagy fölé fóliát terítenek, de én ebben az esetben nem tenném, mert hallottam olyat, hogy a faszerkezet befülledhet. Amennyiben a padláson tárolsz, az általában nem igényli a teljes felületet, azt szoktam javasolni, hogy a szigetelés közé, a födémgerendákra merőlegesen, el kell helyezni élére állított pallókat, és arra kell fektetni egy pár OSB panelt.
Ilyen esetekben én több okból igyekszem elkerülni a polisztirol + aljzatbeton használatát:
  • a súlya miatt ellenőrizni kell a szerkezet teherbírását
  • a polisztirol és a szálas szigetelők szigetelő képessége között nincs nagyságrendi különbség, és 15-20 cm lépésszilárd szigetelő lemez ára ...
  • egy ilyen rendszer bezárja az idős faszerkezetet, az befülledhet, károsodhat
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-30, 11:11   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-27
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
razgon Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Köszönöm a válaszaitokat!

Én arra gondoltam, hogy leterítek a padláson 10-20 cm valamilyen szálas szigetelőt (üveg vagy kőzetgyapot). Az is biztosan érne valamennyit szigetelési szempontból.

Gondolom, szálas szigetelő alatt nem fülled be a födém (?).
razgon nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-30, 12:15   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Gyakorlatilag ez volt a lényeg
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-03, 00:17   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-29
Hely: Szigetszentmiklós
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 12 köszönetet 10 hozzászólással
Free Vannak jó hozzászólásaiFree Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Azonban az egész az épület belső felső falsarkaiban csak akkor fog érni valamit ha a régi és az új betonkoszorút is leszigeteled kívülről, egyébként csak csinálsz egy ujabb hőhidat a régire.
Free nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 20:01   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

hát meglepődtem hogyn istván 1 mondatot írt kicsit nevettem is ( a legutóbbi hozzászólásra gondoltam)
ha a házat kivülről szigeteli, vagy szigetelt akkor szerintem nem lesz hő híd
én pl majd erre a házra dupla betonkoszorút szeretnék tenni 1 statikailag maszívabb lesz a másik a 2 betonkoszorú között lesza födém és a +szigetelés elhelyezve
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 21:27   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... a másik a 2 betonkoszorú között lesza födém és a +szigetelés elhelyezve
Ezt azért gondold végig, érdekes dolgok jöhetnek ki belőle.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-06, 20:52   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Ha már ehhez a fórumhoz is hozzászólunk, mindenképpen a heratekta szigetelőanyagot ajánlom. A knauf is jó anyagot szokott csinálni. Ha már van körben szigetelve a ház, valószínű nem lesz gond a sarkokban.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
födém, födém szigetelés, saras födém

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 17:02 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum