Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Szavazás eredménye: Mikor gondolkodtál el a saját házad hőszigetelésén
Télen, nagy hidegben 1 33,33%
Tavasszal 0 0%
Nyáron nagy melegben 1 33,33%
Ősszel 0 0%
Évszak függetlenül így is úgyis szigetelnék! 1 33,33%
Szavazók: 3. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-17, 21:37   #1 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás Mikor gondolkodtál el a szigetelésről?

Ez egy kis felmérés, hogy mikor is gondolkodtál el a saját házad hőszigetelésről? A lehetőségek egyértelműek...

Saját észrevételeimből a nyári nagy melegekben több az érdeklődőnk, de télen is akad-akad. Ősszel és tavasszal kevesebben, de ősszel azért még sincs leállás.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-18, 09:09   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Mikor gondolkodtál el a szigetelésről?

Az első házunk természetesen folyamatosan anyagi gondokkal küszködött. Nagyon meg kellett fogni a pénzt, igy bizony sok fontos dologra nem abban a sorrendben jutott, mint ahogy azt kellett volna.

Igy volt a tetőtérben a mennyezet (padlástér aljzat) hőszigetelése. Gondoltam, e nélkül meg leszünk valahogy. Azonban télen IGEN MAGAS VOLT A FŰTÉSSZÁMLA. Rá következő évben meg is csináltuk, és ha jól emlékszem 20-25 %-al kevesebbett fizettünk.

Szóval én télen gondolkodtam el rajta, hogy mégiscsak be kellett volna fejezni a hőszigetelést
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-19, 13:09   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Mikor gondolkodtál el a szigetelésről?

Mi jelenleg is 10-15 projekten dolgozunk és miután kész egy szigetelés jönnek a visszajelzések! Most arra gondoltam, hogy tél után meg kéne kérdezni a tulajdonosokat, hogy mennyivel csökkent a fűtésszámlájuk és milyen a hőérzetük! Mindenki hídje el, hogy merem vállalni a garanciát a munkáinkra, ezért is adunk át minden munka után egy garancialevelet.

A mai világban már fontos a jó hőszigetelés. Vannak olyan házak, ahol 30%-ot is tudunk csökkenteni, amely már egy 50 ezres számlánál 15 ezer Ft minusz. Akkor még általában ajánljuk, hogy cserélje ki a nyílászáróit és talán ezt a számlát le tudjuk vinni 25-30 ezer Ft-ra. De a lényeg pedig ott van, hogy mindent csak szakértővel csináltassunk, aki meri adni a garanciát, mert az nem fogja elkapkodni.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-19, 21:18   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Mikor gondolkodtál el a szigetelésről?

Én nyáron és télen de a nyári melegekben bizony kinlódás, nemszeretek fázni de a melegse túl jó igy sajna ha lehetett volna akkor 2 helyre szavaztam volna de mindenképp a téli fűtészámla miatt nagyon érdemes a tuti szigetelést megcsinálni
hamár itt tartunk pl mondok 1 alap dolgot új födém betongerendák közötte a betonbéléstest
és erre megy 1 ajzat beton, remélem nem mondtam butaságot, ha padlófütés akkor még erre 1 réteg a fűtésrendszerből ha nem akkor csak simán rá a padlószönyeg vagy a laminált
nos kérdem én hogy kihagytam e esetleg valamiféle szigetelést ugye azt mondtam hogy e gerdák+kefni rá az ajzat beton és rá a padlószönyeg(járófelület)
emlékszem mikor mi csináltuk ezt akkor tetünk ilyen szalagszerüen felcsavart jukacsos valami préselt foliát 2 rétegben( gondolom ezt használtuk szigetelésnek) és erre ment az ajzat beton
tehát mi lehetett ez a szalagszerűen felcsavart szigetelés ami ilyen préselt nejlon szerű anyag volt, és kell valami az e gerenda és az ajzat beton közé szigetelés.
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-20, 07:41   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Mikor gondolkodtál el a szigetelésről?

Nem erre a fekete műanyagra gondolsz? Alapozásnál szoktuk használni. Amúgy ajánlok neked az aljzatbeton alá lépésálló szigetelést. kb. 5 cm eps100 700-800 ft/m2 attól függ hol veszed...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-20, 15:05   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mikor gondolkodtál el a szigetelésről?

Ebben a rétegrendi kérdésben több érdekesség is van, amit érdekes tisztázni.

A betongerenda+beton béléstest tetején bizonyos esetekben készül felbeton, ez még a szerkezet része, ez alatt semmiféle elválasztó réteget nem szabad elhelyezni.
A szerkezet tetején egy korrekt rétegrendben készül úsztatott aljzat. Ez egy szigetelő rétegen készített beton aljzat. A szigetelés célja kopogóhang szigetelés, illetve esetenként hőszigetelés. Ennek a szigetelésnek a régi példája volt az általad leírt "lyukacsos, préselt fólia", egy kb húsz évvel ezelőtt használt anyag, ami Temizol fedőnéven futott (olyan volt mint a megdarált tejeszacskó, én is most kerestem ki a nevét, mert soha nem tudtam megjegyezni) és igazából a mai anyagikhoz képest szinte semmire nem volt jó. Addig használtuk amíg a polisztirol lemezek el nem terjedtek. A hő/hang szigetelés tetején még egy technológiai szigetelő fóliát illik elhelyezni, hogy betonozáskor a cementlé ne szívódjon be a szigetelésbe, rontaná a hatásfokot. És ez a beton az, amire a burkolat mehet, illetve ebbe van fektetve az esetleges padlófűtés rendszer.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
hyper (2010-07-20)
Régi 2010-07-20, 21:46   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Mikor gondolkodtál el a szigetelésről?

Gábor az eps100-at illetően csak rákerestem hogy tiszta legyen hogy ez tuti hungarocel e,, és ezt találtam:
Interwool Kft
itt az ár az érdekes
istvan62 igen ilyen darált tejeszacsi, én elhiszem neked hogy ez az, és te mint szaki van valami tuti infód arról hogy ez menyire jó? apummal mi még ezzel szigeteltük annó a felső szint betonozását
és a falbeton az milyen vastagszokott lenni? csak mert a sok réteg után már lassan az egekig ér a házam mint a paszuj fa
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-21, 07:04   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mikor gondolkodtál el a szigetelésről?

Hogy a Temizol mennyire jó azt egy egyedi szemszögből kell vizsgálni. Igazából abban az időben erre a célra csak ez volt. Elvileg 2 cm vastag volt, de szerintem betonozás után összenyomódott 1 cm alá, aminek a hőszigetelése megfelelt talán 0,5 cm polisztirolnak. A hangszigetelő képességéről pedig annak ellenére, hogy a besorolása is hő és hangszigetelő, a prospektusban semmi adat, szóval "tettünk valamit" kategória. Az hogy beépítettétek, szakmailag korrekt kivitelezésre utal.
A felbeton vastagsága statikai tervezés kérdése, ami elsősorban gerenda típustól, fesztávtól, terheléstől függ. "E" gerendánál nem kötelező, Porotherm gerendára mindenképpen kell. Ha teszünk, a vastagsága 4-6 cm. Egyébként egy teljes födém rétegrend sor összes vastagsága családi házaknál 30-35 cm körül alakul.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-21, 11:19   #9 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Mikor gondolkodtál el a szigetelésről?

a padláson még mindig van pár tekercs ebből a furi nevű anyagból
aztmondanám hogy laikusok vagyunk de ehezse hívtunk mestert hisz pénzse volt rá, és lehet nemcinálta volna meg enyire pontosan mint mi
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-24, 21:13   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Mikor gondolkodtál el a szigetelésről?

Kedves Hyper! Megérkeztem a nyaralásból, avagy újra itt... Meg hát mindenkit újra üdvözlök és örülök, hogy segíthetek! Ha az áraknak utánaszámolsz az általad írt oldalon, akkor én még lehet olcsóbb vagyok Az 1 cm-re vonatkozik!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:47 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum