Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-02-11, 10:42   #1 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-10-28
Hely: Leányvár (Komárom-Esztergom megye)
Összes hozzászólás: 37
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 7 hozzászólással
TMónika Megindult a hírnév útjánTMónika Megindult a hírnév útjánTMónika Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás Új homlokzat hőszigetelési trendek 2013

Sziasztok,

Február 13.-án (szerdán) a Weber Terranova szakemberei bemutatják az új homlokzat hőszigetelési "trendeket".
Premier előtt bemutatkozik az új könnyített hőszigetelő rendszer ragasztó, és az új Clima homlokzati hőszigetelő polisztirol lap is (hővezetési tényezője 0,30 W/mK lesz, ami jelenleg legjobb a piacon!).
Megismertetik az új könnyített Terranova Promax csemperasztó (17kg=25kg) használatát is.

Gyertek el, és próbáljátok ki elsőként a legújabb könnyített eps ragasztót!


Még van 5 szabad helyünk, foglaljátok le gyorsan a linkre kattintva: hőszigetelés képzés

Helyszín: Tagscherer Építőanyag kereskedelem, Leányvár Bécsi út 7.
06-33-509-985
__________________
Hoszigetelo-rendszer.com
TMónika nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-09-17, 19:54   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Új homlokzat hőszigetelési trendek 2013

Ez is egy új épületszigetelési mód lehet: "Dupla Homlokzat"! Mit is jelenthet ez?Csak sejtésem van róla. Talán a Dunaparton láttam már ilyet. Hasonlít a loggiák télikertesítéséhez, beépítéséhez. Ha ennyire jó dolog, akkor miért NEM épülnek a télikertek?Ennyire sok a felesleges energiánk?Az építési szabályzatok még tiltották is külön az ez irányú beépítést.Új középületen meg DÍJAT adnak érte!Nálunk épült egy ilyen ház, még nem is láttam, le vagyok maradva. Meg fogom nézni!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-10-26, 16:57   #3 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Új homlokzat hőszigetelési trendek 2013

Megpróbáltam megismerkedni a "Dupla Homlokzatú" házzal! Mit is jelent-ez, hogyan néz ez ki a gyakorlatban. Kétszeri alkalommal próbáltam külső szemrevételezéssel felderíteni, de nem sikerült.A intézmény műszaki vezetőjénél is érdeklődtem, Ő sem tudott róla,ellenben ígéretet tett, hogy felveszi a kapcsolatot a tervezővel ez ügyben. Ennek már lassan egy hónapja!
Ha valamit megtudok, leírom. Ajánlom a kereső oldalakat. Elképzelhető, hogy a loggiák vannak kiszigetelve a főépülettől, önálló épületrészként megépítve, és erre gondolt a tervező? Be fogok menni ebbe az intézménybe, csak direkt ezért is, várom a megfelelő alkalmat-programot.Egy passzív háznál hallottam hasonló megoldásról.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-10-26, 18:53   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Új homlokzat hőszigetelési trendek 2013

A dupla homlokzat lényege nagymértékben egyszerűsítve, hogy az épület megszokott homlokzata előtt egy nagyobb légrés meghagyásával felállítanak egy üvegezett homlokzat felületet. A két felület közötti réteg kiszellőztethető, vagy hőcsapdaként használható.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-10-28, 14:35   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Új homlokzat hőszigetelési trendek 2013

Lehet, hogy csak terv maradt a duplahomlokzat, mert én is a hatalmas üvegfelületeket kerestem volna elsősorban, de nem leltem, hiába jártam körbe az épületet kétszer is. Ha még a műszaki vezető sem tud róla, akkor meg kacsa lehet az egész. Azért van már ilyen épület M.on , csak keresgélni kell.Van itt ugyan üvegfelület, de ez nem duplahomlokzat ennél az épületnél!
Valakinek kettős látása van ! ?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-24, 13:08   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Új homlokzat hőszigetelési trendek 2013

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet, hogy csak terv maradt a duplahomlokzat, mert én is a hatalmas üvegfelületeket kerestem volna elsősorban, de nem leltem, hiába jártam körbe az épületet kétszer is. Ha még a műszaki vezető sem tud róla, akkor meg kacsa lehet az egész. Azért van már ilyen épület M.on , csak keresgélni kell.Van itt ugyan üvegfelület, de ez nem duplahomlokzat ennél az épületnél!
Valakinek kettős látása van ! ?
Ismét jártam a helyszínen,az épületben is.Szóval az épület Déli homlokzatán kívülről motoros meghajtású szürke-ezüstös színű roló hengerek vannak elhelyezve, sínekben vezetve a két szélen a nagy üveg ablakokra szerelve.Biztos jó hatással vannak a nagy napsütés ellen.
Van ellenben egy érdekes megoldás még, aminek a funkcióját eddig nem tudtam mirevélni: Egy szellőző toronynak nevezett beton váz szerkezet kb.20 m2 alapterülettel, 4 emelet magasságú pillérekkel-koszorúkkal kialakítva, mint vázszerkezet, és ennek az oldalpalástja 2-3. szinten vízhatlan ponyva borítást kapott. Az 1. szinten, és a 4. szinten nyitott-csupasz maradt a beton vázszerkezet.Állítólag az lenne a cél, hogy a déli fekvésű udvar levegőjét cserélje ez a "szellőző" torony hűvösebb levegőre.Utóbbit még nem tapasztalták meg eddig az ott dolgozók.
Lehet, hogy a negyedik szinten is zárni kellene a torony palástját magasítás végett? Nagyobb lenne a huzat?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
dupla homlokzat, hőszigetelés, légrés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 17:31 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum