Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Hitelek, támogatások (http://epitkezes.forum.hu/hitelek-tamogatasok/)
-   -   Épületenergetikai fejlesztések támogatása (http://epitkezes.forum.hu/hitelek-tamogatasok/397-epuletenergetikai-fejlesztesek-tamogatasa.html)

istvan62 2011-01-25 19:50

Épületenergetikai fejlesztések támogatása
 
Az új Széchenyi terv keretében hozzáférhetővé tették az épületenergetikai fejlesztések támogatásának tervezetét.
A szöveg letölthető innen: http://ujszechenyiterv.gov.hu/downlo...i_utmutato.doc
A témával kapcsolatos hozzászólásokat gyűjtik januárt 31-ig itt: Új Széchenyi Terv
A mi szempontunkból a legfontosabb, ami cikkekből kiderült, (a 88 oldalt nem olvastam végig) hogy magánszemélyekről, társasházakról nincs szó, őket úgy látszik nem érdemes támogatni. Lehet reklamálni.

sbs 2011-01-25 21:04

re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása
 
Hmmmm, már megint a Széchenyi terv. Magam is csodálkoznék, ha ez a támogatási rendszer "érintené" a kisberuházásokat is :-(

Gábor 2011-01-25 21:20

re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása
 
A jó k .... anyu.... Szóval értitek! Ma volt egy pár érdeklődőm, illetve január 1-től folyamatosan a hamarosan kiírandó támogatásokat kérdezik. Semmit nem mertem mondani, de jól gondoltam, hogy ez a Széchenyi terv is egy reklám a kormánynak. Emlékszem akkor is nagy táblák, mint most az uniónál, de igazán kevés kisvállalkozót érintett. Ó de idegesít a dolog. Eddig sem érte meg senkinek sem pályázni, mivel feketén olcsóbban kijön az egész. Nem értem, hogy miért ne érné meg az államnak és az uniónak többet adnia... Így több lenne a számlás meló, vagyis több mellékbevétel...

Most majd pár nap múlva meglátjátok a hőszigeteléses honlapokon, óriási drágulás lesz a polisztirol lapokra. Ne adja isten, de sajnos a gyár is azzal ijesztget, hogy az eps ára a kőzetgyapottal lesz majdnem egyenértékű. Nagyon idegesít, mivel ellehetetlenítené a vállalkozókat és áááá ideges vagyok. Egyszerű környezetvédelmi törvény miatt...
Majd még kiderül, hogy mi lesz, de ha tényleg ekkora nagy drágulás lesz, összefogom fogni az összes hőszigeteléses kereskedést és Brüsszelbe vonulunk. Nem igaz, hogy egyszerű hülye pályázatok csak a multis lehúzós munkákat támogatja és semmi olyan, ami hosszútávon segítené magukat és a polgárokat! áááá

istvan62 2011-01-26 07:03

re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása
 
Nem mernék megesküdni, hogy melyik humoristától hallottam hasonlót évtizedekkel ezelőtt, de szerintem itt is elmondhatjuk:
Szegény Széchenyi már úgy foroghat a sírjában hogy ha rákötnénk egy generátort, le lehetne kapcsolni Paksot.

Gábor 2011-01-26 12:57

re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása
 
Én rendesen sajnálom is Széchenyit... Gondoljatok már bele... Ezt a sok lehúzást igazából az ő nevével megjegyzett támogatáson keresztül csinálják...

zotya78 2011-02-13 19:54

re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása
 
Épületenergetikával kapcsolatosan lenne egy kérdésem. Tud valaki ingyenes programot, amely alkalmas családi házak energetikai számításának elvégzésére? Az Építész kamara honlapján fent lévő excel file-on kívül.

Előre is köszi a válaszokat.

istvan62 2011-02-13 20:05

re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása
 
próbáld meg ezt: Austrotherm Kft. - Bausoft Winwatt program letöltése
Hogy mi van benne azt pontosan nem tudom, mert én megvettem a fizetős alapváltozatát, de a leírás már a teljes energetikát emlegeti

zotya78 2011-02-13 20:42

re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása
 
köszönöm a segítséget. már töltöm is

Free 2011-08-03 01:13

re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása
 
Új energiatakarékossági pályázatot írtak ki!!!

Pályázhatnak:
Természetes személyek, (magán házak), lakásszövetkezetek, társasházak

FELÚJÍTÁSRA 1991 december 31-ig épült házakra. (tehát 1992 ben épült illetve használatba vételi engedélyt szerzett épületekre nem)

ÚJ ÉPÜLETEKRE lakáscélú felhasználásra a kíírás szerinti energiatakarékossági fokozat szerint megépítve, valamint megújuló energia felasználás esetén.

Nyílászáró csere, árnyékolástechnika, homlokzat és födémszigetelés, hagyományos energiával működtetett rendszerek felújítása, korszerűsítése, átalakítása valamint kiváltásukat célzó megújuló energia felhasználás növelése

VISSZA NEM térítendő, UTÓFINANSZÍROZÁSÚ támogatás!

Pályázható: 2011 08 15-től 2011 10 30 24.00óráig!

Nyílászáró, ajtó, ablak, árnyékolástechnika cserében a korszerű 1,0W/m2K 2rétegű, argon töltött üvegűtől a 0,8- 0,65W/m2K 3rétegű argon töltéses üvegű passzív házba is javasoltig, műanyagot, fát, fa/alumíniumot nagy színválasztékban tudunk ajánlani.
Megrendelőinknek pályázatkitöltésében segítünk, e-mail : ablakmajor@gmail.com

A pályázattal kapcsolatos teljes infó itt:
Szigetszentmiklós

hyper 2011-08-03 20:53

re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása
 
ej ha egyetértek gábor felháborodásáról, nem jut időm sajna arra hogy istván cikkét elolvassam tök hulla vagyok, de annyit mégis megjegyeznék engem is érdekelne mit és hogyan támogatnak keresetm is a honlapon mit hogy leet, abszolute nem mentem el ezen a Széchenyin terven gondolkodtam saját kis fagyizóban, itt mit támogatnának, esetleg a gép parkomat vagy az építkezésemet de semmi, nemis értem mire van ez...
istván a paksi poénodnak 5 csillag, ha az a maximum, nagyon tetszett :D


A pontos idő 01:02 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum