Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Hitelek, támogatások

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-25, 20:50   #1 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Az új Széchenyi terv keretében hozzáférhetővé tették az épületenergetikai fejlesztések támogatásának tervezetét.
A szöveg letölthető innen: http://ujszechenyiterv.gov.hu/downlo...i_utmutato.doc
A témával kapcsolatos hozzászólásokat gyűjtik januárt 31-ig itt: Új Széchenyi Terv
A mi szempontunkból a legfontosabb, ami cikkekből kiderült, (a 88 oldalt nem olvastam végig) hogy magánszemélyekről, társasházakról nincs szó, őket úgy látszik nem érdemes támogatni. Lehet reklamálni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-25, 22:04   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Hmmmm, már megint a Széchenyi terv. Magam is csodálkoznék, ha ez a támogatási rendszer "érintené" a kisberuházásokat is :-(
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-25, 22:20   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

A jó k .... anyu.... Szóval értitek! Ma volt egy pár érdeklődőm, illetve január 1-től folyamatosan a hamarosan kiírandó támogatásokat kérdezik. Semmit nem mertem mondani, de jól gondoltam, hogy ez a Széchenyi terv is egy reklám a kormánynak. Emlékszem akkor is nagy táblák, mint most az uniónál, de igazán kevés kisvállalkozót érintett. Ó de idegesít a dolog. Eddig sem érte meg senkinek sem pályázni, mivel feketén olcsóbban kijön az egész. Nem értem, hogy miért ne érné meg az államnak és az uniónak többet adnia... Így több lenne a számlás meló, vagyis több mellékbevétel...

Most majd pár nap múlva meglátjátok a hőszigeteléses honlapokon, óriási drágulás lesz a polisztirol lapokra. Ne adja isten, de sajnos a gyár is azzal ijesztget, hogy az eps ára a kőzetgyapottal lesz majdnem egyenértékű. Nagyon idegesít, mivel ellehetetlenítené a vállalkozókat és áááá ideges vagyok. Egyszerű környezetvédelmi törvény miatt...
Majd még kiderül, hogy mi lesz, de ha tényleg ekkora nagy drágulás lesz, összefogom fogni az összes hőszigeteléses kereskedést és Brüsszelbe vonulunk. Nem igaz, hogy egyszerű hülye pályázatok csak a multis lehúzós munkákat támogatja és semmi olyan, ami hosszútávon segítené magukat és a polgárokat! áááá
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-26, 08:03   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Nem mernék megesküdni, hogy melyik humoristától hallottam hasonlót évtizedekkel ezelőtt, de szerintem itt is elmondhatjuk:
Szegény Széchenyi már úgy foroghat a sírjában hogy ha rákötnénk egy generátort, le lehetne kapcsolni Paksot.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-26, 13:57   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Én rendesen sajnálom is Széchenyit... Gondoljatok már bele... Ezt a sok lehúzást igazából az ő nevével megjegyzett támogatáson keresztül csinálják...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-13, 20:54   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Épületenergetikával kapcsolatosan lenne egy kérdésem. Tud valaki ingyenes programot, amely alkalmas családi házak energetikai számításának elvégzésére? Az Építész kamara honlapján fent lévő excel file-on kívül.

Előre is köszi a válaszokat.
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-13, 21:05   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

próbáld meg ezt: Austrotherm Kft. - Bausoft Winwatt program letöltése
Hogy mi van benne azt pontosan nem tudom, mert én megvettem a fizetős alapváltozatát, de a leírás már a teljes energetikát emlegeti
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
zotya78 (2011-02-13)
Régi 2011-02-13, 21:42   #8 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

köszönöm a segítséget. már töltöm is
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-08-03, 02:13   #9 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-29
Hely: Szigetszentmiklós
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 12 köszönetet 10 hozzászólással
Free Vannak jó hozzászólásaiFree Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Új energiatakarékossági pályázatot írtak ki!!!

Pályázhatnak:
Természetes személyek, (magán házak), lakásszövetkezetek, társasházak

FELÚJÍTÁSRA 1991 december 31-ig épült házakra. (tehát 1992 ben épült illetve használatba vételi engedélyt szerzett épületekre nem)

ÚJ ÉPÜLETEKRE lakáscélú felhasználásra a kíírás szerinti energiatakarékossági fokozat szerint megépítve, valamint megújuló energia felasználás esetén.

Nyílászáró csere, árnyékolástechnika, homlokzat és födémszigetelés, hagyományos energiával működtetett rendszerek felújítása, korszerűsítése, átalakítása valamint kiváltásukat célzó megújuló energia felhasználás növelése

VISSZA NEM térítendő, UTÓFINANSZÍROZÁSÚ támogatás!

Pályázható: 2011 08 15-től 2011 10 30 24.00óráig!

Nyílászáró, ajtó, ablak, árnyékolástechnika cserében a korszerű 1,0W/m2K 2rétegű, argon töltött üvegűtől a 0,8- 0,65W/m2K 3rétegű argon töltéses üvegű passzív házba is javasoltig, műanyagot, fát, fa/alumíniumot nagy színválasztékban tudunk ajánlani.
Megrendelőinknek pályázatkitöltésében segítünk, e-mail : ablakmajor@gmail.com

A pályázattal kapcsolatos teljes infó itt:
Szigetszentmiklós
__________________
Ablakot vagy ajtót keresel? M & F nyílászárók
Free nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-08-03, 21:53   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

ej ha egyetértek gábor felháborodásáról, nem jut időm sajna arra hogy istván cikkét elolvassam tök hulla vagyok, de annyit mégis megjegyeznék engem is érdekelne mit és hogyan támogatnak keresetm is a honlapon mit hogy leet, abszolute nem mentem el ezen a Széchenyin terven gondolkodtam saját kis fagyizóban, itt mit támogatnának, esetleg a gép parkomat vagy az építkezésemet de semmi, nemis értem mire van ez...
istván a paksi poénodnak 5 csillag, ha az a maximum, nagyon tetszett
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 09:15 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum