Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Hitelek, támogatások

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-08-05, 10:11   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-07-10
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
s110l Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Sziasztok!

Az új Széchenyi tervvel kapcsolatban volna pár kérdésem. Most cserélnék majd nyílászárókat és említettem a vállalkozónak, hogy esetleg ilyen pályázatra beneveznék, hogy valamit viszontlássak a pénzeből. Mondta, hogy mindenben segít, DE akkor minden nyílászáróba automata szellőzőt kell építeni, meg hőtérképet kell csinálni a házról stb és hogy ez annyi plusz költség, hogy szerinte nem ér annyit, DE ő mindenben segít ha mégis úgy döntök.
Ez tényleg így van vagy ez csak "kamu"? Olvasgattam a pályázati anyagot, mellékleteket, de sehol nincs ilyen, csak a zöldkártyáról van szó, ami szerintem csak energetikai számításokat jelent, de nem ilyen pluszköltségeket.
Előre is köszi!
s110l nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-08-05, 16:12   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Arra még nem volt lelki erőm, hogy az USZT előírásait elolvassam, de azt nem tartom valószínűnek, hogy minden ablakba előírjon automata szellőzőt.
Viszont azt tudom, hogy ha a falak hőszigetelése nem elég jó, és csak ablakot akar valaki cserélni, akkor mindenképpen előnyös a beépítése. Ha a lakásban hagyományos nyitott égésterű gázkészülék van, akár csak egy gáztűzhely, akkor pedig fokozott légzárású nyílászárók esetében a GMBSZ miatt kötelező a megfelelő mennyiségű levegőt beeresztő rendszer kialakítása.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
s110l (2011-08-06)
Régi 2011-08-05, 23:27   #13 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Idézet:
s110l eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Ez tényleg így van vagy ez csak "kamu"? Olvasgattam a pályázati anyagot, mellékleteket, de sehol nincs ilyen, csak a zöldkártyáról van szó, ami szerintem csak energetikai számításokat jelent, de nem ilyen pluszköltségeket.
Előre is köszi!
Ha olvastad akkor el tudod dönteni, hogy mi a valóságtartalma a vállalkozó által mondottaknak. Hőtérkép nyáron? Érdekes lenne.
Szerintem jobban járnál, ha keresnél másikat vállalkozót.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-08-06, 06:47   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-07-10
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
s110l Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Köszi a válaszokat!
És ez a megfelelő mennyiségű levegőt bejuttató rendszer mit jelent? A konyhában pont lesz automata szellőző, az megfelel ennek a követelménynek?
s110l nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-08-06, 07:04   #15 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Ez már sajnos a gépészek területe, ők tudják a vonatkozó előírásokat.
Azt tudom, hogy ezekhez a légbeeresztőkhöz tartozik egy m3/óra értékkel megadott jellemző, és ezt kell a gázkészülék teljesítményének megfelelően kiválasztani.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-10-02, 12:30   #16 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Megjelent a nyílászárók cseréjére kiírt pályázat!

"A közlemény szerint a pályázaton azon magánszemélyek vehetnek részt, akik a pályázattal érintett lakóépület tulajdonosai és azt életvitelszerűen lakják. Pályázatot benyújtani legfeljebb 4 lakásból álló, nem iparosított technológiával épített lakóépület részét képező lakás korszerűsítésére lehet. Az egyes lakások tulajdonosai önállóan nyújthatnak be pályázatot."

Ha jól értem ez kifejezetten a családiházas jellegű épületekre vonatkozik?
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-10-02, 15:27   #17 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Az iparosított technológiával épített épületek, azok a panelházak, nagyblokkos épülete, ez tényleg nem a családi házak jellemző technológiája, bár Pesten a XVII. kerületben ismerek nagypaneles építésű családi házakat is. A pályázattal nekem az a legnagyobb bajom, hogy ha valaki egy elavult szigetelésű épületben csak az ablakot cseréli, akkor megmarad a régi falszerkezetek hőhidassága, viszont a fokozott légzárású ablakok miatt megemelkedik a belső páratartalom, vagyis jön a penész. Ha ezt meg akarjuk előzni, akkor rengeteget kell szellőztetni, tehát visszaáll közelítőleg az eredeti helyzet. (A pályázati kiírást nem olvastam)
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
gita3 (2014-10-02), Isutam (2014-10-03)
Régi 2014-10-02, 20:41   #18 (permalink)
Tag
 
gita3 avatarja
 
Csatlakozott: 13-12-18
Összes hozzászólás: 89
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 10 köszönetet 10 hozzászólással
gita3 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Épületenergetikai fejlesztések támogatása

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az iparosított technológiával épített épületek, azok a panelházak, nagyblokkos épülete, ez tényleg nem a családi házak jellemző technológiája, bár Pesten a XVII. kerületben ismerek nagypaneles építésű családi házakat is. A pályázattal nekem az a legnagyobb bajom, hogy ha valaki egy elavult szigetelésű épületben csak az ablakot cseréli, akkor megmarad a régi falszerkezetek hőhidassága, viszont a fokozott légzárású ablakok miatt megemelkedik a belső páratartalom, vagyis jön a penész. Ha ezt meg akarjuk előzni, akkor rengeteget kell szellőztetni, tehát visszaáll közelítőleg az eredeti helyzet. (A pályázati kiírást nem olvastam)
Nekem az ablakos kollégám mondta, hogy rengetegen kérnek árajánlatot, de helyszínre sehová nem fog kimenni, mert szerinte két órán belül elfogy majd a keretösszeg... Az egész csak mézesmadzag, jönnek a választások, kell a szavazat.
Ez az egész támogatás sajnos vicc, de nem tudok rajta nevetni, így ennek nem látom értelmét.
gita3 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:42 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum